Z forum debiana

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Z forum debiana

Post autor: Outlaw »

milyges: co Ci nie przypadło do gustu? Slackware to esencja linuksowatości. Jak może nie przypaść do gustu? :D

jezoo: ja mialem slacka przez 2h i jest strasznie dziwny. a zainstalowac cos w nim to graniczy z cudem, nie wspone juz o wsparciu i polskim forum slacka.


Ciekawe co miał na myśli mówiąc o forum? Reszte można przeczytać w tym wątku.

:)
makron
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2007-05-30, 21:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Z forum debiana

Post autor: makron »

Śmieszna trochę ta dyskusja. Nie jestem może bardzo zaawansowanym użytkownikiem Linuxa, początkującym również, ale nigdy nie miałem problemu z instalacją czegokolwiek pod Slackware. Czasem trzeba się trochę namęczyć, żeby jakieś urządzenie w pełni działało, albo żeby w ogóle działało, ale jaka za to jest satysfakcja jak już się uda :) Forum mamy również bez zastrzeżeń. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zawsze znajdywałem tutaj pomoc na napotkane problemy. Jest ono chyba jednym z lepszych, jeśli by je porównać do for innych dystrybucji.
Ostatnio zmieniony 2008-10-19, 16:33 przez makron, łącznie zmieniany 1 raz.
[quote]UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.[/quote]
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Z forum debiana

Post autor: ondreyos »

po pierwsze - rozumiem, ze robisz szpiegowskie wypady na fora konkurencji ;)

a druga sprawa - czytajac tamtem watek, mam wrazenie, ze wymienili wszystkie mozliwe dystro. koles prosil o pomoc, a nie liste linuksow, jakie kiedykolwiek powstaly :D

ostatnia sprawa - tez nie wiem, o co chodzilo z dziwnym/brakujacym wsparciem. przeciez forum dziala i to calkiem niezle :shock:
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Z forum debiana

Post autor: Outlaw »

ondreyos pisze:po pierwsze - rozumiem, ze robisz szpiegowskie wypady na fora konkurencji
W pracy niestety debianek, trzeba się czasami wspomóc, ale i tak jeśli mam problem to pisze tutaj również bo konfiguracja linuksa to konfiguracja linuksa a nie debiana lub slackware :)
Awatar użytkownika
coolart
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2004-06-20, 03:08

Re: Z forum debiana

Post autor: coolart »

fakt czy debian czy slackware to linux jedynie pliki konfiguracyjne sie czasami roznia
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Z forum debiana

Post autor: bzyk »

Oj coolart zdziwiłbyś się, jak Debian potrafi być irytujący dla kogoś wychowanego na filozofii Slackware (KISS). To nie tylko pliki konfiguracyjne, ale cała metoda działania dystrybucji - jej założenia, to że robiona jest przez setki deweloperów itp.. Jak dla mnie Debian jest lekko zakręcony, choć nie przeczę, czasem wygodny i mający wszystko pod ręką. No ale jak coś się zepsuje, to ciężko to nieraz naprawić.
In /dev/null no one can hear you scream.
hello_world
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 2009-01-17, 00:34
Lokalizacja: Rymanów Zdrój

Re: Z forum debiana

Post autor: hello_world »

Outlaw pisze: jezoo: ja mialem slacka przez 2h i jest strasznie dziwny. a zainstalowac cos w nim to graniczy z cudem, nie wspone juz o wsparciu i polskim forum slacka.
No co do forum to lekka przesada. Akurat forum slackaware w Polsce jest chyba naljlepsze no moze pierwsze miejsce egzekwo z debianem. Inne distro to im bardziej w stronę desktopa to bardziej lakoniczne. Dużo wpisow i nic na temat a duzo tzw."guru" distra.
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Z forum debiana

Post autor: m00n »

slackware to skrypty startowe BSD a debian SYS V to podstawowa roznica, Linux to jadro i niech tak zostanie, wszystkie flejmy odnosnie dystrybucji nie maja sensu i chyba ludzie z kompleksami je prowadza. A co do do debiana to moim skromnym zdaniem apt-get i .deb to najlepszy sytem pakietowania, no moze poza gentoo :P
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
coolart
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2004-06-20, 03:08

Re: Z forum debiana

Post autor: coolart »

bzyk przez to ja nie mowie ze debian jest najlepszy. Fakt faktem ze ma sporo paczek ale jak sie zainstaluje parę to można juz sie zacząć gubić, zresztą juz próbowałem parę razy instalować debiana3.1, 4 jak i ostatnio 5 i jakoś nie zniechęca człowieka. Fakt jak sie tylko lapie myche i klika w nią to problemu nie ma, tyle ze jak juz chodzi o konfigurowanie czegoś w terminalu to można głowę stracić bo nie wiadomo co jest gdzie. Sporo jak dla mnie zbędnych linków i skryptów przez co człowieka nie zniechęca do grzebania juz nawet powoli przekonuje sie ze "debian to system dla masochistów" ojjj juz widzę jak lecą na mnie bluzgi ale z przykrością to stwierdzam by sie w nim zakochać trzeba naprawdę mieć głowę sztywno umieszczona na karku.
W Slackware jest pieknie pookładane, jak chce sie podlinkować to trzeba samemu. Jest to problem dla początkujących ale uczy podstaw bez zbędnego denerwowania sie. Dziekowac tylko za to ze wkoncu jest oficjalne repro Slackware64.
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Z forum debiana

Post autor: swiftgeek »

OFFTOPIC
bzyk pisze:Oj coolart zdziwiłbyś się, jak Debian potrafi być irytujący dla kogoś wychowanego na filozofii Slackware (KISS). To nie tylko pliki konfiguracyjne, ale cała metoda działania dystrybucji - jej założenia, to że robiona jest przez setki deweloperów itp.. Jak dla mnie Debian jest lekko zakręcony, choć nie przeczę, czasem wygodny i mający wszystko pod ręką. No ale jak coś się zepsuje, to ciężko to nieraz naprawić.
Debian jest zakręcony bo takie ma założenie:
Obrazek
Pytanie tylko czy pozytywnie :twisted:
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Z forum debiana

Post autor: topdolar »

W sumie z debianem mialem tylko raz na powaznie doczynienia, po 3-4 latach spedzonych na slacku i musze powiedziec ze przez pierwsza godzine nie moglem sie odnalezc, a byla to instalacja minimalna jakies 140mb :D, ale jak juz zainstalowalem mc, przeczytalem mana do apt-get i aptitude, rozeznalem sie z konfigami to wszystko poszlo z gorki, nie bylo jakis wiekszych problemow, a jak cos stanelo na drodze to google
ODPOWIEDZ