Slackware <-> PLD

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

hemar
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2005-03-05, 23:48
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: hemar »

Panowie ja idą według zasady "No gods No Masters Only Slackware" nie tykam się jakiś wynalazków :lol:

Szerze ideologie Slacka i nawróciłem już kilka osób :twisted: bo jak widzę jak ludzie się męczą na Madarynie :cry: to żal mi ich .....

Jak to mawiał Max "... Zastaw zostaw tamtego świata się nie da uratować ...." 8)
www.szluug.org - Szczecinska Grupa Użytkowników Linuxa i Unixa
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: bzyk »

hemar pisze:
Szerze ideologie Slacka i nawróciłem już kilka osób :twisted: bo jak widzę jak ludzie się męczą na Madarynie :cry: to żal mi ich .....
Zaczynam się powoli bać.. Ty tak na poważnie?
In /dev/null no one can hear you scream.
Awatar użytkownika
slimak
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: 2004-06-25, 20:21

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: slimak »

nie no przyznaje ze sie zaczynam obawiac wyrazac swoje poglady, fanatycy sa wsrod nas :lol:
[size=75][i][b]"When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me"[/size][/i][/b]
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: Spaulding »

ja narazie sciagam Ra (2.0) zobacze jak dziala :D a jak ktos chce mam Ac do oddania bo ndiswrapper nierusza na 2.2* :(
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
Awatar użytkownika
slawul
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2005-08-07, 11:23

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: slawul »

Ra to już było od 2002 i ma numerek 1, a 2 ma Ac gwoli ścisłości. Nawet na moim blaszaku gościł ten numerek 1, ale jak poznałem Slackware to już nie wracam do PLD. Mimo to ciekawe distro tylko szkoda że tak wolno się rozwija - już 4 lata a dopiero Ac 2.0-rc1, chyba dlatego że próbują dogonić Debiana RA było na 4 CD, a AC ma już 11. Gdyby nie Slackware to kto wie czy nie wróciłbym do PLD.

Powodzenia!!
[i][size=84]Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego... Pamiętaj - Amatorzy zbudowali Arkę, Profesjonaliści Titanica...[/size][/i]
O czym to świadczy?
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: Spaulding »

no sorry moj blad :) mam jeszcze freebsd 5.4 ale zeby je instalnac musze dysk D wywalic :P :] a tak ogolnie chce sprobowac PLD bo mam kernel panic na slacku i sie wqrzylem :D
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: difrost »

CzErYnA pisze:no sorry moj blad :) mam jeszcze freebsd 5.4 ale zeby je instalnac musze dysk D wywalic :P :] a tak ogolnie chce sprobowac PLD bo mam kernel panic na slacku i sie wqrzylem :D
Kernel Panic nie masz na slacku, tylko w jadrze!! A Linux = Linux KERNEL, czytaj w PLD tez moze Ciebie to nie ominac (o ile PLD uzywa vanilla kernel, bo nie wiem?)!

Uciekanie od problemow nie jest rozwiazaniem!
[url=http://bdtk.sourceforge.net][img]http://pin.if.uz.zgora.pl/~beton/bdt-ready.png[/img][/url] #337142
--------------------------------------------
"I had a letter in the post today. It said 'Gas Bill'. It sounds a tempting offer." -- Alan Cox
"Users have been trained that when a computer bluescreens and losing all of their data, it's either (a) just the way things are, or (b) it's microsoft's fault." -- Theodore Tso
Brodi
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2004-06-11, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: Brodi »

Troche mnie śmieszycie. Z jednej sttrony doskonale poznaliście slacka i stwierdziliście że to distro dla was, a z drugiej strony po paru minutach zabawy z innym distro wydajecie werdykt.
PLD jest fajne i bardzo mi się podoba ale jak każde distro trzeba się nauczyć paru rzeczy. Zazwyczaj PLD instaluje się a chroota albo mini-iso, dlatego wasze narzekanie że obecnie dostępnie ISO są sprzed roku jest nie na miejscu. Po instalacji konfigurujemy poldka (poldek.conf) wydajemy magiczne polecenie poldek --upgrade-dist , czekamy i mamy aktualny system. W swoim slacku robicie dokładnie to samo tylko za pomocą innych narzędzi. Pozostaje oczywiście wasza niechęć do RPMów ale dla mnie to oznacza ekspresową w pełni zautomatyzowaną aktualizację systemu na wielu maszynach równocześnie.
Dla mnie wadą PLD jest "kulawe" jako które zawsze sprawiało mi jakieś problemy. Oczywiście kompiluje własne w pare dłuższych chwil ( sick! ).
Acha PLD podobnie jak slack jest tworzone przez bardzo małą grupę osób.
Ktoś coś marudził na temat dokumentacji ... ja potrzebuje jedynie dokumentacji poldka, reszta jest identyczna jak w prawie każdym distro.
Linux Registered User #372303
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: BeteNoire »

Brodi pisze:Troche mnie śmieszycie. Z jednej sttrony doskonale poznaliście slacka i stwierdziliście że to distro dla was, a z drugiej strony po paru minutach zabawy z innym distro wydajecie werdykt.
Cóż, poznawcza niechęć do nowości :D
Brodi pisze:Zazwyczaj PLD instaluje się a chroota albo mini-iso, dlatego wasze narzekanie że obecnie dostępnie ISO są sprzed roku jest nie na miejscu.
Nie na miejscu jest bootować system z iso, które nie obsłuży najnowszego sprzętu.
W chroocie? A jeśli nie masz innego systemu?
Brodi pisze:Po instalacji konfigurujemy poldka (poldek.conf) wydajemy magiczne polecenie poldek --upgrade-dist , czekamy i mamy aktualny system.
I żadnej przy tym edycji konfigów? Trudno uwierzyć w tą magię.
Brodi
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2004-06-11, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: Brodi »

Nie na miejscu jest bootować system z iso, które nie obsłuży najnowszego sprzętu.
W chroocie? A jeśli nie masz innego systemu?
http://pl.docs.pld-linux.org/instalacja ... wstep.html

RescueCD czy PLD-Live nie są tak stare.
I żadnej przy tym edycji konfigów? Trudno uwierzyć w tą magię.
To oczywiście pytanie podchwytliwe :mrgreen:
Nawet jeśli odpowiem że robi się to tak samo szybko jak w slacku to pewnie otrzymam odpowiedz dlaczego tak długo :mrgreen:

aktualny system - oczywiście oznacza że wszystkie pakiety które były wcześniej zainstalowane zostały zaktualizowane jeśli była taka potrzeba.
Linux Registered User #372303
Awatar użytkownika
coolart
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2004-06-20, 03:08

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: coolart »

Czytałem ze PLD jet tak prosty i stabilny, ze zarządzanie paczkami jest banalnie proste ze zależności ma dobre. niestety kiedy pierwszy raz instalowałem, Dziwny program do partycjonowania, potem LVM nie wiedziałem z czym to sie je i nie udalo sie.
Kolejne podjecie po kilku dniach. zainstalowałem ale jak juz chciałem paczki instalować przez neta, no ta coś sie musiało rozwalić i zrezygnowałem. Debina tez był uważany za jako najlepszy system, tak ale juz na dzień dobry ilość paczek odstrasza w szczególności dla noba.
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: Spaulding »

coolart pisze:Dziwny program do partycjonowania
:o co Ty gadasz? wszystko masz po polsku :) na 1 rzut oka mi to wygladalo jak menadzer w windowsie :) base system pld = 50 mb nie to co w Debinie a raczej debianie :) distro fajne ale 1.0 jako tako na desktop mi nie przypadlo... nie wiem jak jest teraz :P na serwer jest spoko ale wole sie potrudzic i dlatego na serku mam freebsd :)
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
Awatar użytkownika
coolart
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2004-06-20, 03:08

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: coolart »

no tak literówka sorki, no dobra ze po polsku ale kazał mi robić LVM a ja wtedy jeszcze nie wiedziałem jak sie tym operuje , wiedziałem jak stworzyć ale potem kazał LVM robić no i sie rypło nie chciał stworzyć partycji dzisiaj już wiem do czego jest LVM lecz by to z tym działało to jeszcze nie doszedłem bo nie bardzo mi to potrzebne. zarazie mam jeden dysk, jak dodam kolejny wtedy sie zainteresuje bardziej.
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: Spaulding »

no tak literówka sorki, no dobra ze po polsku ale kazał mi robić LVM
no way... mi na 1.0 nic nie kazal ;] zapewne it's you bad...
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
radd

Re: Slackware <-> PLD

Post autor: radd »

Niedawno powstał fork PLD o wdzięcznej nazwie PLD Titanium, wydaje się to ciekawa alternatywa do standardowego PLD, Titanium jest dystrybucją ciągłą a zatem brak w niej wydań czyli zostało poprawione to co było i jest bolączką PLD mianowicie wydania nowych stabilnych wersji dystrybucji myślę, że warto wypróbować ten owy twór. pozdro
ODPOWIEDZ