Numerologia...

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
greblus
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2004-05-27, 17:04

Numerologia...

Post autor: greblus »

/slackware-current/README.TXT:

"Welcome to Slackware 10.0!"

Ja wiem, że nowy kernel, nowe X-y, nowe gcc, nowy slack... ale wolałbym slackware 9.2...

Ciekawe co będzie dalej, slackware 11? IMO głupio wygląda :) proponuje zacząć shodzić w dół.. hmm zacząć od zera, przejść na hexy...

Confused...

PS. Slackware forewer! :>
Gość

Re: Numerologia...

Post autor: Gość »

Dlatego jadałem sobiespokój z currentem i będę siędział na 9.2 tak długo jak się tylko da :-) (czytaj: jak długo v 9.1 będzie wciąż funkcjonalna)
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: mina86 »

Można wciąć jakąś stałą niewymierną liczbę większą od 9.1 a mniejszą od 10 i kolejne wersje numerować kolejnym rozszerzeniem dziesiętnym ;)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
mizoo
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 2004-06-15, 08:05
Lokalizacja: Czwa/Wwa
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: mizoo »

Moj slack jest zawsze No. 1 ;)
Czasem echo do issue* poprawia humor.
Szkoda tylko, ze nawet Patrick V. wplatal sie w wojne na wyzszy numerek distro.
:hC: A Higher Life Behind the Things.
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: gaia »

a dla mnie może to być nawet 1495 wersja slackware - co z tego ? I tak go będę używać, podziwiać, kochać... Pozdrawiam.
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Numerologia...

Post autor: KLAPEK »

I tak jest dobrze że tylko 10, a nie jak kiedyś skok z bodajże 4 na 7 by dorównać mdk ;)
PS a ja jakoś nie mogę się zebrać by upnąć do currenta i cały czas mam 9.0. Ale skoro wszystko działa ładnie to po co zmieniać [stacja robocza] - no dobra mam jeden problem nie chce się skompilować gimp2, ale tu chyba dam: swaret --install gimp2.0 :)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Gość

Re: Numerologia...

Post autor: Gość »

Jak coś działa to nie trzeba rudszać :-) Gimp 2.0 wygląda i działa tak samo jak 1.3.2z extra w 9.1 - przynajmniej ja nie zauwazyłem zadnych nowych "ficzersów"
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: Sad Mephisto »

hal9001 pisze:Gimp 2.0 wygląda i działa tak samo jak 1.3.2z extra w 9.1
Jak to?
Przecież zmian jest mnóstwo. Dodano więcej ikonek, przesiadka na gtk2, poprawiony interfejs - o wiele wygodniejszy od poprzednika. Do tego doszło jeszcze kilka filtrów i bajerów.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Numerologia...

Post autor: KLAPEK »

A nic innego mi się nie powali jak swaretem + zależności z currenta zainstaluję gimp2?
Po install powinien tylko zainstalować ew. nowe biblioteki, chyba nic nie będzie upgrejdował :s
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Gość

Re: Numerologia...

Post autor: Gość »

Ja bym się kłócił czy interfejs" poprawiony"- nazwałbym to raczej: "zmieniony" (ale bez pozytywnego czy negatywnego wydzwięku) - tych kilku filtrów to ja i tak nie używam :-) zaznaczam że pisze z _mojego_ punktu widzenia . Poza tym, interfejs GIMPa 2.0 to sie rozni moze od werji 1.2.5; 1.3.2 wyglada juz tak jak dwójka :-)

[ Dodano: 2004-06-15, 14:42 ]
KLAPEK pisze:A nic innego mi się nie powali jak swaretem + zależności z currenta zainstaluję gimp2?
Po install powinien tylko zainstalować ew. nowe biblioteki, chyba nic nie będzie upgrejdował :s
Teoretycznie nie - ale najlepiej olac kontrole zaleznosci swareta - pamietam ze opuscil on mnostwo drobnych bibliotek z gnome, ktore sa potrzebne Gimpowi (i na przyklad moj gimp nie rozumial formatu jpg :-) i takie tam kwiatki)
Najrazsądniej jest moim zdaniem odpalic program z emulowanego terminala i przeczytac komunikaty bledow - tam zawsze jest napisane jakiej biblioteki brakuje :-)

Poza tym zastanów się czy koniecznie chcesz currenta - nie wiem czy przeglądałeś watek "Slackware-current, mam wątpliwości" http://www.slackware-forum.one.pl/viewtopic.php?t=151 :-) tam jest krotka dyskusja na ten temat


15.06.04/15:00 Skyscraper - pozwolilem sobie dodac odsyłacz
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Numerologia...

Post autor: rapid »

W sumie mi to obojetne czy to wersja 10 czy 1000 i tak bede uzywal slacka - numerki nie maja dla mnie zadnego znaczenia... Na razie jade na currencie i nie zapowiada sie by cos moglo ulec zmianie.
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Numerologia...

Post autor: KLAPEK »

Co do sprawdzania brakujących bibliotek, to problem w tym, że męczyłem się parę dni i nic ;(
Jak już skompilowałem jedną, to ta potrzebowała innej, jak ta dałemm, to nadal nie chciało kompilować i rzucało, że nie ma odpowiedniej wersji, choć już była i tak w kółko..
Jak śćiągnąłem paczkę, to też nie chciało odpalić.
Na forum LW sporo osób miało ten sam problem i dopiero pomogło pociągnięcie ze swareta z zależnościami.
A co do currenta, to chcę tylko zainstalować gimpa2, a nie upnąć cały system [skoro teraz chodzi wszystko]
Na razie zbakapowałem / i zbieram się swaretowania :) [ale jakoś nie mam motywacji, jak mi gimp się ładnie zainstaluje to chyba sobie daruję ;)]
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: bzyk »

candy pisze: I tak go będę używać, podziwiać, kochać... Pozdrawiam.
Nie popadajmy w skrajności. Używać, podziwiać.. to rozumiem. Jest co.... Ale kochać? Kochać to można spiew, piwo, kobiety. Slackware to tylko narzędzie ;)
In /dev/null no one can hear you scream.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: mina86 »

Parafrazując wypowiedĽ z The Truman Show: "My--my life is my life, is Slackware. Slackware is... a lifestyle."

Wracając do numeracji: Rzecz jasna, że niezaleznie czy będzie Slackware 10.0, czy Slacwkare 9.1.0.0.4, czy jakikolwiek inny to będę go używał. Z drugiej jednak strony jakoś Slackware 10.0 nie wygląda jak na mój gust ładnie ;)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: gaia »

bzyk pisze:Nie popadajmy w skrajności.
OK. Może trochę przesadziłam z tym kochaniem ;) Pozdrawiam
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
ODPOWIEDZ