Numerologia...

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: Skyscraper »

candy pisze:
bzyk pisze:Nie popadajmy w skrajności.
OK. Może trochę przesadziłam z tym kochaniem ;) Pozdrawiam
Candy nie daj sie manipulowac :) zlapmy sie wszyscy za rece i chorem krzyknijmy.....
I luuuuuuuuuvvvvvvv Slejkuuuerrr...... :D
Awatar użytkownika
hsimpson
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2004-06-14, 08:58

Slackware 10.0 rc 1

Post autor: hsimpson »

No i mamy Slackware 10.0 release candidate 1!!! :D Ciekawe kiedy pojawi się wersja stabilna?

// przeniesione - hal9001
Klopsik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2004-06-10, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Slackware 10.0 rc 1

Post autor: Klopsik »

hsimpson pisze:No i mamy Slackware 10.0 release candidate 1!!! :D Ciekawe kiedy pojawi się wersja stabilna?
ja tam sie na tym wogole nie znam, ale moze ktos kto cos wie sie wypowie :D
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: Skyscraper »

Ogolnie to nie ma co sie czepiac ze Slackware bedzie mialo numer 10.0. Wg mnie to normalne skoro bylo np 8.0, 8.1 potem 9.0, 9.1 to idac za ciosem bedzie pewnie 10.0 i 10.1 itd. chyba ze cos sie dziwnego stanie.
Gdyby Tworca Slackware nie "poplynal" ze skokiem 3.x - 7.x to by nie musial teraz ew. byc na biezaco z innymi popularnymi dystrybucjami. Moglby sobie spokojnie numerologicznie zyc tj. to robi Debian, Arch Linux, obecnie Fedora, itp IMO.
Sadze ze wszystkich najabrdziej boli nr 10.0 z takiego wzgledu, ze nadal preferowanym jadrem systemu jest seria 2.4 (2.4.26) i to mzoe glupio wygladac w odniesieniu do np.: MDK 10.0.

...to tyle, bye :)
Awatar użytkownika
nowax
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: 2004-05-27, 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Re: Numerologia...

Post autor: nowax »

Skyscraper pisze:Gdyby Tworca Slackware nie "poplynal" ze skokiem 3.x - 7.x...
chyba 4.x - 7.x
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: Skyscraper »

nowax pisze:
Skyscraper pisze:Gdyby Tworca Slackware nie "poplynal" ze skokiem 3.x - 7.x...
chyba 4.x - 7.x
a i moze 4.x :) ale czy to ma jakies znaczenie jaki dokaldnie numerek? wlasnie o tym cala ta dyskusja :) ze wg mnie nie ma
Gość

Re: Numerologia...

Post autor: Gość »

Mnie na przykład troszeczkę korci żeby jednka postawić currenta z najnowszym jadrem (mógłbym wtedy wyrywać laski z dyskoteki np. na najnowszą wersję GIMPA ;-) )

A tak powaznie to jednak mam w nosie jaki teraz numerek obowiązuje - trzymam się jednak przy moim eksperymencie - jak długo wytrzyma wersja 9.1 :-)
Awatar użytkownika
greblus
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2004-05-27, 17:04

Re: Numerologia...

Post autor: greblus »

Skyscraper pisze: Sadze ze wszystkich najabrdziej boli nr 10.0 z takiego wzgledu, ze nadal preferowanym jadrem systemu jest seria 2.4 (2.4.26) i to mzoe glupio wygladac w odniesieniu do np.: MDK 10.0.
Mnie tam nic z tego powodu nie boli, IMHO bardzo dobrze że jest z 2.4 :> zresztą nawet nie zakładałem że będzie inaczej...

Odniesienie Slackware do MDK wygląda głupio z uwagi na samo odniesienie Slackware do MDK (powiedział fanatyk :>)
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: Skyscraper »

greblus pisze:Odniesienie Slackware do MDK wygląda głupio z uwagi na samo odniesienie Slackware do MDK (powiedział fanatyk :>)
no to fakt - fanatyk :)
a odniesienie do MDK bylo jak najbardziej na miejscu i bylo celowe w sensie kontekstu :P
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: Sad Mephisto »

Ej, wiecie co?
Mi się nawet podoba to, że numeracje w różnych dystrybucjach idą "łeb w łeb". Nie powoduje to zbędnego zamętu. Zastanów się - czy znasz najnowszy numer wersji Debiana, Gentoo, Suse, PLD....?
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: mina86 »

Przy tak pojętej numeracji to te nuemrki nic nie znaczą. Równie dobrze moznaby zaprząc do tego jakiś generator liczb losowych. Numerek dawałby niewiele mniej informacji niż daje przy przedstawionym przez Ciebie podejściu. (Może troche przesadzam, ale tylko trochę ;) )

Wersja winna dawać informacje nt. tego co się dzieje z danym programem/dystrybucją. Np. wszystkie wersje A.x są ze soą zgodne, ale np. A.x i B.y juz nie. Takie podejście od razu informuje, użytkownika, że jeżeli będzie chciał zupdatować z A.x do B.y to będzie się musiał liczyć z tym, że część rzeczy będzie musiał ręcznie pozmieniać, albo coś w tym guście. A tak to brniemy do nieskończoności bez ładu i składu oby tylko nie być w tyle za innymi.

Mnie, jako użytkownika Slackware'a kompletnei nie obchodzi jaka jest teraz wersja jakiejś innej dystrybucji. Jeżeli ktoś używa kilku dystrybucji to podejżewam, że taką wiedzę posiada i posiadałby on ją nawet jeżeli każda dystrybucja miałaby zupełnie niezależną numerację. Problem mógłby się pojawić gdyby używał tylu dystrybucji, że juz nie byłby w stanie zpamiętać wszystkich wersji, ale a) taki przypadek jest raczej mało prawdopodobny i b) nawet jeżeli wszystkie dystrybucje miałby pierwszy numerek 10 to dalszymi by się różniły i użytkownik tak czy owak by wersji nie znał.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Gość

Re: Numerologia...

Post autor: Gość »

Dokładnie, dokładnie! Ja grzecznie pytam: jakież to rewolucyjne zmiany zaszły w Slacku, że zmieniony został "duży" numerek? Wydaje mi się, że słuszne mogą być opinie, jakoby miałby być to chwyt marketingowy (co w rzeczy samej nie jest niczym złym).
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Numerologia...

Post autor: mina86 »

Niedługo zamiast schematów: major.minor.bugfix, będą schematy marketing.major.minor.bugfix ;)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
kB_a
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 2004-06-11, 16:38
Lokalizacja: Włocławek

Re: Numerologia...

Post autor: kB_a »

Sad Mephisto pisze:
hal9001 pisze:Gimp 2.0 wygląda i działa tak samo jak 1.3.2z extra w 9.1
Jak to?
Przecież zmian jest mnóstwo. Dodano więcej ikonek, przesiadka na gtk2, poprawiony interfejs - o wiele wygodniejszy od poprzednika. Do tego doszło jeszcze kilka filtrów i bajerów.
no i przede wszystkim obsługa masek już zaczyna przypominać tę z fotoszopa..
poza tym np lepsza obsługa historii poleceń.
te "szczegóły" które dodano na prawdę poprawiają komfort pracy..
próbowałem robić kilka rzeczy na gałęzi 1.x.x i dopiero teraz ten program zaczyna być wygodny..

..moim skromnym zdaniem, oczywiście..:)
ODPOWIEDZ