Dystrybuja hakera

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

SlackDream
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 2008-08-29, 16:28

Dystrybuja hakera

Post autor: SlackDream »

Jak w temacie. Zastanawiam się jakiej dystrybucji używają współcześni hakerzy. Pytanie to kieruję do hakerów lub ich znajomych. Nie chodzi mi o wyższość jednego systemu nad innym, ale o zaspokojenie ciekawości. Chcę sprawdzić, czy jest tendencja do bardziej "skromnych" dystrybucji, czy nie ma to znaczenia. Tak czy inaczej drodzy hakerzy piszcie jakie macie systemy. Ale zaznaczam, że zależy mi na poważnych odpowiedziach, a nie paplaniu bez sensu. Jak ktoś ma napisać coś głupiego, to niech napiszę nazwę distra i nic więcej.

Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: m00n »

mysle ze niema to dla nich znaczenia unix to unix, chyba ze ze wzgledow filozoficznych czy stylu zycia, ale zazwyczaj sa to dystrybucje typu debian, slackware czy tez *BSD
Mam nadzieje ze znasz znaczenie slowa haker i chodzi ci ludzi co np tworzą jądro linuxa :P
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: mina86 »

m00n pisze:chodzi ci ludzi co np tworzą jądro linuxa
Nie tylko, termin ten jest o wiele szerszy.
m00n pisze: ale zazwyczaj sa to dystrybucje typu debian, slackware czy tez *BSD
[citation needed] szczgólnie, że nie sądzę, aby była to prawda. Każdy używa tego co jest dla niego najwygodniejsze.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: Flash »

IMHO używają systemu typu Slackware czyli bez zależności i innych udogodnień. Są to ludzie znający się na rzeczy i pewnie wolą sobie stworzyć system ze swoimi programami skompilowanymi ze swoimi opcjami i zależnościami.
Zgadzam się również ze zdaniem miny86, używają najwygodniejszego systemu. Przecież pracują na nim i chcą sobie tą pracę ułatwić. To tak jak byś miał do wyboru rower z trójkątnymi, kwadratowymi, pięciokątnymi i okrągłymi kołami - który byś wybrał?
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: webster »

Flash pisze:To tak jak byś miał do wyboru rower z trójkątnymi, kwadratowymi, pięciokątnymi i okrągłymi kołami - który byś wybrał?
Cóż za porównanie :D hehe, zgadzam się oczywiście z Wami, aczkolwiek opisał bym to tak, że każdy woli mieć swój porządek w systemie, jak każdy z nas. Czemu nie używacie debiana, ubuntu, Madrake, czy innego badziewia? Slackowi niczego nie potrzeba, a nadmiar tylko przeszkadza. Myślę, że zadowalają się systemem typu slackware, lub *BSD.
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: hanys »

Testerzy penetracyjni (tych co znam) często używają BackTrack
Registered Linux User #375982
SlackDream
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 2008-08-29, 16:28

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: SlackDream »

Moim zdaniem haker jako osoba pomysłowa, szukająca nowatorskich rozwiązań używa systemu nieskomplikowanego, jak Slackware, Gentoo lub FreeBSD. Tylko nie zrozumcie mnie źle. Pod słowem nieskomplikowany, chodzi mi o system pozbawiony plątaniny zależności, bezsensownych konfiguratorów. Przecież haker to osoba potrafiąca dokonać odpowiednich wpisów w plikach konfiguracyjnych - dlatego między innymi jest hakerem. Byłoby dziwne, gdyby haker korzystał z Ubuntu czy Mandrivy. Absolutnie nie jestem uprzedzony do tych systemów, tylko one są z założenia skierowane dla początkujących i ludzi chcących pracować na komputerze, a nie bawić się w jego dogłębne poznawanie. Ubuntu ma po prostu działać i tyle (odpowiedź na pytanie webstera).
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: m00n »

Nie tylko, termin ten jest o wiele szerszy.
oczywiscie ze tak, polecam the cathedral and the bazar, ogólnie wszystkie dokumenty Erica S Reymondsa
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: ydoom »

Na securitytube jest dużo filmików z BackTracka właśnie.
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: m00n »

backtrack jest dobry do sprawdzania zabezpieczen wifi, ogolnie to chyba bt jest na slacku ?
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: largo3 »

Znam dwie osoby które bez wątpienia można nazwać hackerami, obie używają różnych Windowsów. Można? Można. ;)
Flash pisze:IMHO używają systemu typu Slackware czyli bez zależności i innych udogodnień. Są to ludzie znający się na rzeczy i pewnie wolą sobie stworzyć system ze swoimi programami skompilowanymi ze swoimi opcjami i zależnościami.
A nie pomyślałeś, że dla nich system to tylko narzędzie do wykonania pracy i ma po prostu działać? Nawet Sad pisał, że w pracy używa Ubuntu, bo nie chce mu się bawić z Archem czy Slackiem.

Sam w pracy używam Windowsa XP. Na dobrą sprawę dałoby się go zastąpić jakimś GNU/Linuksem, ale zwyczajnie mi się nie chce, bo mam tam inne rzeczy do zrobienia i nikt mi za to nie zapłaci (co najwyżej dostane burę, bo coś nie działa).
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 11:04 przez largo3, łącznie zmieniany 1 raz.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
SlackDream
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 2008-08-29, 16:28

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: SlackDream »

m00n pisze:ogolnie to chyba bt jest na slacku ?
Tak :-)
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: Flash »

Backtrack 4 jest już na Ubuntu.
I tak wolę sobie sam skompilować programy do skanowania, penetracji bo najczęściej używam wersji z svn.
sp7foy
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 2008-02-26, 15:07
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: sp7foy »

hanys pisze:Testerzy penetracyjni (tych co znam) często używają BackTrack
Ale bez problemu można to wszystko wrzucić do zwykłego Slacka i ma się to samo ale po swojemu.
W BT oryginalnym zawsze się gubiłem, a i trzeba było mieć dwie wersje, jedną do używania (Slack normalny) i jedną do zabaw (BT). A jeden wieczór i masz wszystko w jednym.
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Dystrybuja hakera

Post autor: topdolar »

coz tak jak largo3, napisal uzywaja windowsa, co za roznica co uzywaja, moze nawet uzyc pilota od telewizora, albo garnka i bedzie nadawal sygnaly przer rynne, jesli ma wjechac na kompa to i tak to zrobi bez wzgledu co uzywa... najwazniejsza jest znajomosc systemu, na ktory sie wchodzi, a nie ktorym sie wchodzi
ODPOWIEDZ