Slackware vs FreeBSD

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Slackware vs FreeBSD

Post autor: bzyk »

1. Popularnośc to rzecz względna. Gdybym miał się stosować do tych kryteriów, to miast słuchać Mozarta sluchałbym dzisiaj Dody :D
2. IMO licencja BSD jest bardziej wolna (tzn. pozwala na więcej).
3.Duża?? Jak dla mnie to bardzo mała. To jedna z przyczyn dla których zrezygnowalem ze Slackware na korzyść Debiana. O ile pamiętam w Slacku to około 500 pakietów? W Debianie prawie 20k (mówię oczywiście o oficjalnych repozytoriach).
In /dev/null no one can hear you scream.
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Slackware vs FreeBSD

Post autor: roverek »

bzyk pisze:2. IMO licencja BSD jest bardziej wolna (tzn. pozwala na więcej).
Wolna to ona jest może bardziej ale dla użytkowników, deweloperzy(w większości) wolą licencje Creative Commons albo GPL
bzyk pisze:3.Duża?? Jak dla mnie to bardzo mała. To jedna z przyczyn dla których zrezygnowalem ze Slackware na korzyść Debiana. O ile pamiętam w Slacku to około 500 pakietów? W Debianie prawie 20k (mówię oczywiście o oficjalnych repozytoriach).
Heh no tak ale Debian zabiera jeszcze pakiety devel, pakiety są bardziej rozdrobnione niż w Slacku. A tak pozatym pakiety dla Debiana tworzy tysiące osób, a w Slacu tylko jeden człowiek ;P. Podziwiać a nie narzekać ;P
[img]http://img148.imageshack.us/img148/9879/slackware1userbarzl9.gif[/img]
[img]http://img162.imageshack.us/img162/2268/barritagoogless6.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/42/8201.gif[/img]
Awatar użytkownika
intosh
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2006-07-04, 13:34
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Slackware vs FreeBSD

Post autor: intosh »

Tak na marginesie, ja się nie zdziwię jak w Debianie będzie i milion pakietów:

Kod: Zaznacz cały

sredniejwielkosciprogram_1.2.3.deb
sredniejwielkosciprogram-common_1.2.3.deb
sredniejwielkosciprogram-lib_1.2.3.deb
sredniejwielkosciprogram-data_1.2.3.deb
sredniejwielkosciprogram-devel_1.2.3.deb
Oba: Slackware i FreeBSD na szczęście takiej sieczki nie robią i nie tworzą masę głupich podpaczek do średniej wielkości programów. :-)
Ostatnio zmieniony 2008-04-14, 23:23 przez intosh, łącznie zmieniany 1 raz.
:: everyone in the world is doing something without me ::
bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: Slackware vs FreeBSD

Post autor: bocian »

bzyk pisze:Duża?? Jak dla mnie to bardzo mała. To jedna z przyczyn dla których zrezygnowalem ze Slackware na korzyść Debiana. O ile pamiętam w Slacku to około 500 pakietów? W Debianie prawie 20k (mówię oczywiście o oficjalnych repozytoriach).
W sumie nie jest istotne, czy oficjalnych pakietów jest 500 czy 20 000. Ważne jest tylko, czy są wśród nich te pakiety, których akurat potrzebujesz.

A propos portów FreeBSD, a właściwie pakietów binarnych: xf86-video-vesa zależy m.in. od pythona i cdrtools. Nie wiem, czy się śmiać czy płakać.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Slackware vs FreeBSD

Post autor: Corvin »

bzyk pisze:1. Popularnośc to rzecz względna. Gdybym miał się stosować do tych kryteriów, to miast słuchać Mozarta sluchałbym dzisiaj Dody :D
2. IMO licencja BSD jest bardziej wolna (tzn. pozwala na więcej).
3.Duża?? Jak dla mnie to bardzo mała. To jedna z przyczyn dla których zrezygnowalem ze Slackware na korzyść Debiana. O ile pamiętam w Slacku to około 500 pakietów? W Debianie prawie 20k (mówię oczywiście o oficjalnych repozytoriach).
Bzyku zainteresuj się archlinuxem, poczytaj na jakilinux
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
ODPOWIEDZ