Slackware a Archlinux

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Slackware a Archlinux

Post autor: xil »

tutaj chyba nie ma tak latwo. w slacku brakuje spojnego, rozsadnego zarzadzania aktualizacjami. w archu niby jest, ale przepraszam mi to, co pacman daje nie odpowiada.
a co do BSD, to tam jest kilka fajnych rzeczy, aczkolwiek porownywanie skryptow startowych jest troche nie na miejscu.
jak dobrze pewnie wiesz, w fedorze czy w suse skrypty startowe to jest pewnego rodzaju magia. na szczescie *BSD takiej magi nie maja. skrypty w slackware maja swoja wlasna historie. i cale szczescie, ze zyja wlasnym zyciem. co do wyzszosci arch`a to nie wiem. jak ten shit zainstalowalem, to akurat w skryptach startowych zadnych problemow nie mialem. zabily mnie inne rzeczy. mysle, ze akurat te aspekty, ktore wywlekles maja najmniej do powiedzenia:P

EDIT:
dla usera koncowego skrypty startowe nie maja absolutnie zadnego znaczenia.
w serwerowym wydaniu takze. takze mowienie o wyzszosci archa nad slackiem ( czy w sumie inna dystrybucja) patrzac na skrypty startowe to jakies kompletne nieporozumienie!

EDIT2:
zgadzam sie, ze sa lepsze i gorsze skrypty startowe. tylko nie zgadzam sie z kwestia, ze ich jakosc przesadza o systemie. jest sto tysiecy innych rzeczy, rownie waznych...
Ostatnio zmieniony 2009-08-31, 01:25 przez xil, łącznie zmieniany 2 razy.
marc_smith
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-17, 12:51

Re: Slackware a Archlinux

Post autor: marc_smith »

"Wyzszosci"? brzmi ideologicznie.

Ja napisalem jedynie, co *mnie* sie wydaje bardziej logiczne. Jesli zas dla kogos nie liczy sie przejrzystosc skryptow startowych, a wiec i prostota konfigurowania jednej z najistotniejszych w systemie rzeczy - uslug i daemonow - to co innego moze byc dla takiego uzytkownika wazne? kolor tapety w KDE? ;)
sp7foy
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 2008-02-26, 15:07
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Slackware a Archlinux

Post autor: sp7foy »

marc_smith pisze:prostota konfigurowania jednej z najistotniejszych w systemie rzeczy - uslug i daemonow
Daję +x i włączone, daję -x wyłączone.
Co tu jest skomplikowanego?
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Slackware a Archlinux

Post autor: Grucha »

sp7foy pisze:
marc_smith pisze:prostota konfigurowania jednej z najistotniejszych w systemie rzeczy - uslug i daemonow
Daję +x i włączone, daję -x wyłączone.
Co tu jest skomplikowanego?
Ewentualnie przez pkgtool jak ktoś woli operować strzałkami, spacją i enterem ;]
"Touch my car and i will touch your girl"
rzax666
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-05, 03:24

Re: Slackware a Archlinux

Post autor: rzax666 »

xil pisze: 2009-08-31, 01:06
EDIT:
dla usera koncowego skrypty startowe nie maja absolutnie zadnego znaczenia.
w serwerowym wydaniu takze. takze mowienie o wyzszosci archa nad slackiem ( czy w sumie inna dystrybucja) patrzac na skrypty startowe to jakies kompletne nieporozumienie!

EDIT2:
zgadzam sie, ze sa lepsze i gorsze skrypty startowe. tylko nie zgadzam sie z kwestia, ze ich jakosc przesadza o systemie. jest sto tysiecy innych rzeczy, rownie waznych...
to chrome lepsze by bylo w skryptach czy binarnych plikach?? a skrypty startowe sie czym roznia od chroma? :shock:
ODPOWIEDZ