NIE lamerstwu?

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Jak powinien być rozwijany linux?

system dla mass.. jeszce miliardy noobów czekają na RTFM!
55
48%
system dla elit.. po co mi obsługa aparatu, chce się poczuć lepszy!
60
52%
 
Liczba głosów: 115

Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: joachim726 »

Właśnie dlatego Linux powinien być dla elit. BSD, jest jeszcze bardziej (tak?) i dlatego mniej exploitów, większa stabilność itp. Co do ociężałości kernela, to czy trzeba kompilować go ze wszystkimi modułami?
010
001
111
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: dienet »

joachim726, co ma "target" systemu do jego bezpieczeństwa? Im więcej ludzi patrzy tym bezpieczniejszy wg mnie. Tylko, żeby cokolwiek zmienić w systemie (kernel) to już nie może być się lamerem. Tak czy siak "target" nie ma nic do samego systemu. Nic a nic, szczególnie że Linux jest dla wszystkich, którzy chcą go używać.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: Pajaczek »

Znów w większości raczej bzdurne wnioski. Więcej exploitów wynika raczej z większej liczby userów, którzy je tworzą/używają, oraz faktu że można ich użyć na większej liczbie celów (większy target). Stwórz sobie własny system, nie upubliczniaj kodu, postaw tylko jednego hosta w sieci a liczba exploitów na które będzie podatny będzie znikoma (nawet jeśli system będzie potencjalnie koślawie napisany - poza oczywistymi "uniwersalnymi" dziurami).
Można z tym oczywiście polemizować wynajdując sporo kontrargumentów, ale od razu uprzedzam większość, to co powyżej napisałem to oczywiste uproszczenie,
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: webster »

Pajaczek, dobrze Zrozumiałeś, nie zgadzam się z całością.
Skończyłem szkołę dość dawno, jednak fajnie, że nadal ktoś mnie polaka uczy :)
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: joachim726 »

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Mam na myśli to, że Linux, nie powinien być dla lam (tak czy siak, musimy walczyć z lamerstwem), ponieważ lamy mają w...iadomo co. Dochodzę do wniosku, że Linux powinien mieć średni target. Tak będzie najlepiej. Moim zdaniem.
010
001
111
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: maho »

joachim726, a jak Ty chcesz z tym 'lamerstwem' walczyć? :)
Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: joachim726 »

Chociażby, w sposób polegający na tym, że jak, ktoś napisze beznadziejnego posta z pytaniem typu: "Jak kożystać z konsoli" (Czyli, zero patrzenia w google, zero szukania na forum, tylko odrazu pytanie. Co innego jak by było to sęsowne pytanie, odnośnie danego polecenia), to należy albo posta z ignorować (moderatoży, mogą go nawet przenieść do /dev/null...), albo odpowiedź w stylu: "Poszukaj w google". To jest jedyna metoda. Oprócz tego popieram denencje do dodawania możliwość obsługi programów graficznych w sposób tekstowy, np. Vimperator - dodatek do firefox'a (jeśniej nieumiem tego wyjaśnić). Pozatym warto promować konsolę - lamy jej raczej nie lubią.
010
001
111
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: webster »

joachim726, nie rozumiem Twojego podejścia. Joachim, uważasz, że jesteś super bo potrafisz napisać skrypt przy pomocy basha, a każdy kto się w tym gubi, niech sobie zainstaluje winde?
Zapomniał wół jak cielęciem był.... Trochę się nie dziwię, kolega z Wawy? :) nie ma cwaniaka na warszawiaka :)
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: maho »

joachim, jak chcesz być PRO TRU i PRZE gość, to zainstaluj sobie jakikolwiek słownik do przeglądarki, czy włącz, czy wykorzystaj, bo Twoich postów się nie da czytać po prostu. Na tym mógłbym z Tobą rozmowę skończyć. Równie dobrze nauczyciele w pierwszej klasie podstawówki mogliby Ci powiedzieć "jesteś lama, nie umiesz pisać, wyjazd samemu się uczyć" czy na kursie prawa jazdy "nie umiesz jeździć? lama". To tak nie działa. Chciałbyś być elitarny, a tu niestety :)

I naprawdę, proszę Cię o ten słownik, bo kwiatki typu sęsownie, moderatoży czy kożystać to aż w oczy kłuje.

Btw. czy można Cię nazwać lamą, jeśli nie umiesz poprawnie pisać po polsku? :)
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: Pajaczek »

maho, Moim ulubionym i tak jest (Jego) "chamowanie IRC'a" ;) Tutaj nawet słownik Mu niestety nie pomoże ;) jedna literka, a jakże inne znaczenie.

webster, ciekawe czy z urodzenia, czy napływowy warszawiak... choć "nie przepadam" za oboma wersjami - głównie ze względu na takie rozumowanie (swojej wyższości).
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: maho »

Wpada, przykładowo, dziecko neo i chamuje IRCa, co za czasy ;D
Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: joachim726 »

Za orty przepraszam, poprawie się. Co do lamerstwa, to za lamę uznaje osobę, która od razu pyta na forum, bez żadnego szukania w google, czy czytania FAQ, a odpowiedź na to pytanie, jest tam właśnie umieszczona. Rzeczywiście trochę przesadziłem :oops: ... Nie uważam, się też lepszy od innych, tylko dla tego, że znam podstawy basha (w ogóle nie uważam się za lepszego od innych).
010
001
111
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: webster »

joachim726, spoko, po prostu brak Tobie wyrozumiałości :) Na razie Masz 16ście postów, pomagaj innym. Zwykłe słowo "dziękuję" będzie nagrodą za Twoją wiedzę, nawet jeśli 16sty raz na forum Napiszesz do czegoś instrukcje, dla kogoś kto nie widzi pola szukaj w prawym górnym rogu, a stronę startową w przeglądarce ma ustawione WP czy ONET zamiast google :)

Nie ma na świecie głupich (lam), są tylko ludzie którzy nie wiedza jak pytać.
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: joachim726 »

Webster: Właściwie prawda, sam wiem po sobie, że szukanie danej informacjii potrafii być ciężką pracą, będę pomagać :)
010
001
111
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: NIE lamerstwu?

Post autor: maho »

joachim726, pomagaj, bo i Tobie będzie kiedyś potrzebna pomoc. Chyba nie chciałbyś usłyszeć 'znajdź sobie w google' na temat o którym masz, powiedzmy, znikome lub żadne pojęcie :)

Tak że, pewnie się nie jedna osoba zgodzi, leni trzeba tępić, a początkującym sporo pomagać :)
ODPOWIEDZ