Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Planum
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-09, 09:29

Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: Planum »

Witam,
Mam slackware 10.2 i chciałem sobie zainstalować 11.0 . Sciągnąłem obraz dvd iso (3.64GB) z serwera slackware, wypaliłem nero na płytę dvd . Wkładam do napędnu, ładnie wszystko startuje do momentu instalowania pakietów pojawia się error , że nie może odczytac danego pakietu z płyty dvd ? O czym to swiadczy czy ja to źle wypaliłem ( w co wątpie bo nie bo żadnego błędu podczas wypalania) albo cos nie tak jest z obrazem:|. Bo nie chce mi sie ściagac 5 cd x 700MB :( .
banita
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 2006-12-15, 23:43

Re: Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: banita »

sprawdzales sumy na tym obrazie przed wypaleniem?
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: Outlaw »

Mam to samo na starym komputerze... musze wtedy zmienić cdrom i wszystko śmiga, więc może jest to wina Twojego napędu? Bo mój CD ogólnie czyta, ale przy instalacji pakietów wywala errory;/ i to nie tylko na jednej płytce, bo próbowałem kilku.
Awatar użytkownika
Planum
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-09, 09:29

Re: Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: Planum »

faktyczne sumy kontrole sie nie zgadzają i co powinienem teraz zrobić ??
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: largo3 »

Jeżeli sumy nie zgadzają się z nagraną płytą - nagraj jeszcze raz. Jeżeli chodzi o ściągnięty obraz ISO pozostaje ponowne ściąganie.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Planum
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-09, 09:29

Re: Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: Planum »

ja sprawdziłem ten plik iso z md5 i one się nie zgadzają :( ponownie sciągać 3,6GB z moim transferem to doba :| , a czy sciągać najlepiej z ftp aby te sumy się zgadzały?
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: largo3 »

Zawsze pliki ISO ściągam z FTP i jeszcze nie miałem problemów ze źle ściągniętym obrazem. ;) Ważny jest też serwer, z którego ściągasz plik. Jeśli chodzi o mirror Slackware to od dłuższego czasu korzystam z ftp://ftp.slackware.pl/pub/slackware , który jest zawsze na bieżąco.
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Planum
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-09, 09:29

Re: Problem z obrazem DVD slackware 11.0

Post autor: Planum »

Ja tam wybrałem pierwszy lepszy mirror :) może to było powodem :) ściągne jeszcze raz i zobacze , dzieki za odpowiedz.
ODPOWIEDZ