Instalacja SLAX'a na PQI Cool Drive U350

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

makron
Użytkownik
Kontakt:

Instalacja SLAX'a na PQI Cool Drive U350

Post autor: makron »

Witam. Mam problemy z instalacja SLAX'a na pendrive takim jak w temacie (PQI Cool Drive U350). Oczywiscie chodzi mi o kopiowanie obrazu ISO. Taki sam problem pojawial sie przy probach instalacji PuppyLinux, DSL itp. Podczas proby uruchomienia po wybraniu z listy urzadzen do bootowania pendrive'a otrzymuje komunikat

Kod: Zaznacz cały

Searching for Boot Record from USB RMD-FDD...
FDDNo operating system
Czyzby BIOS nie widzial MBR'a ? Oczywiscie syslinux takze nic nie pomaga. Prosze o pomoc, czy ktos probowal dokonywac instalacji na tym urzadzeniu ? Z gory dziekuje i Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2007-05-30, 23:51 przez makron, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Kontakt:

Re: Instalacja SLAX'a na PQI Cool Drive U350

Post autor: Flash »

Chyba nie na wszystkich pendrivach da się zainstalować linuksa. A może twoja płyta nie obsługuje botowania z USB bo na zamieszczonym kodzie to FDD to jest stacja dyskietek ;-) Zobacz czy masz może botowanie z USB.
makron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: makron »

Plyta obsluguje bootowanie z USB, jakos udalo mi sie 'poczarowac' tak zeby chcialo bootowac z syslinuxem, ale teraz kolejny blad:

Kod: Zaznacz cały

Searching for Boot Record from USB RMD-FDD..OK
SYSLINUX 3.31... blablabla...
Could not find kernel image: linux
Nie pomaga wpisanie linux, slax, vmlinuz ani nic w tym stylu...

EDIT:

Wszystko działa na laptopie, wina jest po stronie BIOS'a w komputerze stacjonarnym na ktorym sprawdzalem.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy aby zainstalowac jakis moful wystarczy ze skopiuje go do /modules i bedzie sie on sam ladowal podczas startu ? Jesli nie to co musze zrobic aby po wrzuceniu go tam modul byl uruchamiany ?
Ostatnio zmieniony 2007-05-31, 00:01 przez makron, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: dawidmo »

makron pisze: Mam jeszcze jedno pytanie. Czy aby zainstalowac jakis moful wystarczy ze skopiuje go do /modules i bedzie sie on sam ladowal podczas startu ? Jesli nie to co musze zrobic aby po wrzuceniu go tam modul byl uruchamiany ?
To zależy, jeżeli masz kernela 2.6, udev powinien sam załadować odpowiednie moduły
Aby chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce ;]
ODPOWIEDZ