Slamd + Kadu + libFLAC = nieporozumienie?

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
LordRuthwen
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 2006-06-30, 11:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Slamd + Kadu + libFLAC = nieporozumienie?

Post autor: LordRuthwen »

Witam.
Nie wiem, może to moje odczucie ale mam wrażenie, że kiedyś to wszsytko było łatwiejsze. Kadu po instalacji systemu kompilowałem od kopa i działało razem z wszystkimi modułami, a teraz? Teraz to jakieś nieporozumienie! Na stronie Kadu chyba o Slacku zapomnieli, dla wersji 12 paczek nie uświadczysz, nie mówiąc już o czymś tak egzotycznym jak Slamd64.
Postanowiłem skompilować kadu ze źródeł, bo zawsze tak robiłem i działało, przy połowie modułów się wywalił, dobra, odznaczyłem wszystkie niepotrzebne zostały tylko te podstawowe, skompilowało się ale nie odbiera wiadomości.
Oki, podejście drugie: SVN i jedziemy - efekt jak wyżej.
Zdenerwowany zainstalowałem z paczek sla Slacka 11 - kiedyś wstało w ten sposób, zadowolony uruhamiam i widzę to:

Kod: Zaznacz cały

kadu: error while loading shared libraries: libFLAC.so.7: cannot open shared object file: No such file or directory
Zagotowało we mnie, sprawdzam, flac na swoim miejscu ale zainstaluję jeszcze raz, po reinstalacji ldconfig i tym razem zniemił śpiewkę:

Kod: Zaznacz cały

kadu: error while loading shared libraries: libFLAC.so.8: cannot open shared object file: No such file or directory
Czy tylko ja mam takie problemy czy są to powszechne?
[url]http://www.sfora.tarnow.pl/forum/[/url]
Awatar użytkownika
wik5
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2005-01-01, 20:15
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Slamd + Kadu + libFLAC = nieporozumienie?

Post autor: wik5 »

No cóż, ktoś się leni i paczek nie zrobił, ale te do 11 przynajmniej u mnie działają dobrze.
Co do tego że nie paczek pod slamda to chyba nic dziwnego.
ODPOWIEDZ