Slack 12 i laptop Asus A6RP - problem!

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
mkgajwer
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 2007-10-05, 19:36
Kontakt:

Slack 12 i laptop Asus A6RP - problem!

Post autor: mkgajwer »

Mam ww laptopa, i na nim mam usiłuję zainstalować Slacka 12. Instalacja z płyty staje na kompunikacie "Checking if this procesor honours the WP bit even in supervisor mode ....Ok."
Potem instalacja stoi jak Hitler pod Stalingradem :( Dodam, że istalacja Slacka 11 na tym lapku poszła bez bólu.
Ta sama dwunastka na starej Tosi Satellite poszła bez bólu... Ktoś z tym walczył?
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Slack 12 i laptop Asus A6RP - problem!

Post autor: ethnoe »

To zainstaluj 11 a potem zrób gruntowny upgrejd? Albo jeszcze inaczej:
1. Odpalasz system z płyktki z 11
2. Podmieniasz płytki, czyli de facto instalujesz 12
3. Nie odpalaj systemu, bo się nie uda ;)
4. Odpal system z płytki z 11, chroot i albo skomplikuj własne jądro, albo zainstaluj jakieś 2.6 z 11.

Tym sposobem będziesz miał działającego Slacka 12, a potem będziesz mógł dociekać co trzeba w nowym jądrze zmienić, żeby się odpalało bez problemu ;)

Na marginesie - też miałem tego lapka, ale stawiałem na nim tylko 11. Pamiętam, że dla niektórych kerneli (livecd rózne) musiałem dawać opcję "hpet=disable" żeby się załadował kernel, może spróbuj tego też?
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
mkgajwer
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 2007-10-05, 19:36
Kontakt:

Re: Slack 12 i laptop Asus A6RP - problem!

Post autor: mkgajwer »

Dzięki, ethnoe, hpet=disable pomogło, właśnie idzie instalacja. Z tego co zaobserwowałem na innych forach, to częsty błąd związany z laptopami z chipsetem ATI, ale ja pierwszy raz widzę coś takiego. Inna sprawa, że nie instaluję systemu nałogowo, a lapek jest nie mój, kobieta zażądała Linuxa - klient nasz pan. Dodaję Ci punkcik i dziękuję, pewnie następna kopanina będzie z kartą dźwiękową i grafą Ati ...

[ Dodano: 2008-03-09, 19:27 ]
Instalka poszła, ale system nie wstaje, będę próbować innych rozwiązań :(

[ Dodano: 2008-03-09, 20:53 ]
To "inne rozwiązanie" to append w lilo.conf, jak już minęła pomroczność jasna...
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Slack 12 i laptop Asus A6RP - problem!

Post autor: ethnoe »

Z dźwiękówką nie będzie problemów - alsa > 14 obsługuje bez problemu. Z grafiką też nie jest źle, ale chyba musisz pożegnać się z marzeniami o compizie czy innym berylu, o ile nie postawisz XGL-a (tak było jeszcze w te wakacje, może coś drgnęło..). Dodatkowo w propozycjach do FAQ masz art jak ożywić hotkeys. TuxOnIce (suspend) też śmiga, po pewnych kombinajach, daj znać jeśli będziesz zainteresowany, to powiem jak to zrobić ;)
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
mkgajwer
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 2007-10-05, 19:36
Kontakt:

Re: Slack 12 i laptop Asus A6RP - problem!

Post autor: mkgajwer »

Nic nie drgnęło, może powalczę z XGL jak klient pozwoli :)
Grafika rzeczywiście poszła bez problemu na zamkniętym sterowniku ATI, dźwięk też. W następnej kolejności peryferia, w szczególności skanero-drukarka...

[ Dodano: 2008-03-12, 10:19 ]
Z bajerami dałem sobie spokój, bo problem poinstalacyjny jest taki: podczas pracy w systemie nagle następuje spowolnienie niemal do zatrzymania, polecenie "top" pokazuje, że hald-on-stor zajmuje 99.9% pracy procesora.
Po zabiciu procesu oczywiście nie można korzystać z napędu CD.... Gdzieś popełniłem błąd?
ODPOWIEDZ