Małe fonty w Firefoxie 3

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
pralat
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-02, 09:32
Lokalizacja: Opole

Małe fonty w Firefoxie 3

Post autor: pralat »

Hej,
rzecz się dzieje na Slacku 12 i KDE 3.5.9.
Po przesiadce z FF2 na 3 fonty na stronkach mam mniejsze. Po prostu za małe, muszę na co drugiej stronie robić ctrl++, żeby powiekszyć czcionkę. Próbowałem w about:config ustawić layout.css.dpi, ale daje to efekty tylko przy stonach, które nie mają określonego w CSS-ie font-size w jednostkach px - czyli dość rzadko, krótko mówiąc.
Używam GTK-KDE, ale to ma tylko wpływ na interfejs, o ile sie nie mylę.
Ustawienie w opcjach FF minimalnej wielkości fonta też nie zdaje egzaminu, bo niektóre strony stają się nieczytelne - mało istotne informacje są tej samej wielkości, to ważne.

Tak więc chodziłoby mi o możliwość ustalenia stałego powiekszenia, np. 20%, dla wszystkich fontów - czy jest to możliwe?
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Małe fonty w Firefoxie 3

Post autor: miszmaniac »

W preferencjach programu masz w zakładce treść domyślna czcionka i jej wielkość, może to wystarczy?
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Małe fonty w Firefoxie 3

Post autor: largo3 »

miszmaniac pisze:W preferencjach programu masz w zakładce treść domyślna czcionka i jej wielkość, może to wystarczy?
pralat pisze:Ustawienie w opcjach FF minimalnej wielkości fonta też nie zdaje egzaminu, bo niektóre strony stają się nieczytelne - mało istotne informacje są tej samej wielkości, to ważne.
;-)
pralat, zobacz czy to Ci pomoże.
Ostatnio zmieniony 2008-07-03, 10:08 przez largo3, łącznie zmieniany 1 raz.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
pralat
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-02, 09:32
Lokalizacja: Opole

Re: Małe fonty w Firefoxie 3

Post autor: pralat »

Dzięki, pozmieniałem DPI w X-ach (również wg zaleceń znalezionych pod podanym linkiem) i faktycznie wielkość czcionek się zwiększa - wszędzie poza treścią html!
Chyba się po prostu przyzwyczaję albo przysunę sie bliżej do monitora :maruda:
ODPOWIEDZ