Optymalizacja kernela pod HLDS

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

tierr
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 2007-03-05, 21:24

Optymalizacja kernela pod HLDS

Post autor: tierr »

Witam. Chcialbym zoptymalizowac sobie kernel pod HLDS (server cs')
Konfiguracja maszyny to core2quad 4 x 2.66 ghz 4 gb ram (jest 8 ale slack zwykly widzi tylko 4 gb) Mam na tej maszynie odpalonych 8 procesow hlds i czasem sie zdarza ze load jest ok 6.0. Zdarza sie to gdy maszyna nie jest rebootowana kilka dni. Po rebocie na kilka dni znowu jest super i fajnie i load max 2.50. Mam do was pytanie. Jak zaoptymalizowac sobie kerne tzn co tam powylaczac co moze obciazac zbednie maszyne i dysk w niejl ? Czy zosta wic standardowe 250 hz na jajku czy dac 1000 hz ? Dodam ze zalezy mi tez bardzo zeby latency bylo jak najnizsze bo to serwery gier. W momencie gdy mam load 6.0 to jes wolne ok 700 mb ramu. Od czego moze sie brac taki load? Zauwazylem ze hldsy ktore po reebocie maja ok 15% cpu po kilku dniach siegaja wartosci ok 70% i dlatego load taki wysoki. Co moze byc nie tak? Z gory dzieki za wszelkie sugestie
Awatar użytkownika
marco70
Moderator
Posty: 1110
Rejestracja: 2006-10-26, 19:03
Lokalizacja: K...l
Kontakt:

Re: Optymalizacja kernela pod HLDS

Post autor: marco70 »

Może na Slamd64 to będzie chodzić.
slackware64-15.0
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Optymalizacja kernela pod HLDS

Post autor: Flash »

A zrób sobie w cronie restart serwerów tak raz na dzień lub co drugi dzień i po kłopocie. Co do RAMu to przekompiluj jajko żeby obsługiwało 64GB ramu i już powinien wykryć cały dostępny RAM.
Awatar użytkownika
kajoj
Użytkownik
Posty: 514
Rejestracja: 2005-04-20, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Optymalizacja kernela pod HLDS

Post autor: kajoj »

pokaż ps -Al oraz lsmod i sprawdź czy na pewno dyski chodzą z prawidłową szybkością hdparm -Tt /dev/md0 bo coś nosem czuję, że tutaj jest problem. Fajnie by było jeszcze obejrzeć lspci
[url=http://xt24.eu/sklep/linux/]Koszulki Slackware[/url]
Nie wierz w cuda
- zdaj się na nie.
ODPOWIEDZ