SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: pejter »

Hi,

Jest taki problem, wymieniam dysk pata na sata przez przejściówkę(o ile to istotne), z pewnych względów mam ciągle SL11, po przeniesieniu na nowy dysk system wywala mi się na montowaniu głównego systemu plików, i wyświetla kernel panic. system przeniosłem przy pomocy "cp -a *".
Nawet próbowałem zmienić system plików z reisera na ext3 bo może coś tam z initrd, oczywiście wpisy w fstabie poprawione, też nic to nie dało.
Kombinacje różne były zazwyczaj dostaję "Cannot open root device"801"
Zainstalowałem SL13 po włączeniu Xów nie działają klawiatura i mysz, więc nie wiadomo czy się zawiesił czy tylko nie działają.
Zainstalowałem Mandrive i zenwalka testowo, niby działają, chociaż dyski widzą jako sda(b), a slack widzi jako hda(b).

Proszę o jakieś rady, co to może byc nie tak, ta jedenastka jest mi potrzebna.
sp7foy
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 2008-02-26, 15:07
Lokalizacja: Skierniewice

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: sp7foy »

pejter pisze:wymieniam dysk pata na sata
Brak w jądrze obsługi SATA.
Musisz uruchomić z płyty i poprawić.

Ewentualnie złe wpisy w fstabie (ale jeśli poprawione to rozumiem, że na odpowiednie).
pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: pejter »

Testowo podłączyłem jakieś jajko z huge w nazwie, i poszło dalej, więc to jest to, ale potrzebne jest mi te jajko co było, nie wiem jak to obejść, jak dodać tą obsługę sata nie kompilując kernela?
sp7foy
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 2008-02-26, 15:07
Lokalizacja: Skierniewice

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: sp7foy »

pejter pisze:Testowo podłączyłem jakieś jajko z huge w nazwie, i poszło dalej, więc to jest to, ale potrzebne jest mi te jajko co było, nie wiem jak to obejść, jak dodać tą obsługę sata nie kompilując kernela?
Ale jeśli nie masz obsługi w jądrze to wygląda na to, że było rekompilowane.
Jeśli to jakieś specyficzne jądro które było kompilowane gdzieś przez kogoś to raczej nie widzę szansy.
Oczywiście nie znaczy to, że takiej nie ma.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: Pajaczek »

Jeśli to jakieś specyficzne jądro które było kompilowane gdzieś przez kogoś to raczej nie widzę szansy.
No chyba, że dysponujesz plikiem .config wówczas możesz przekompilować ze starymi parametrami, dodając jedynie obsługę potrzebnych magistral (SATA).
pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: pejter »

Dodałem moduł ide-scsi do initrd, i zadziałało, tyle że nie umiem dodać 2 modułów więc z reisera musiałem już całkiem zrezygnować.
Jak do mkinitrd dodałem "-m reiserfs ide-scsi " to dodaje sie tylko pierwszy jak "-m reiserfs -m ide-scsi " to tylko ostatni :/ tak mniejwięcej to było z tego co pamiętam.

Chyba powinienem był napisać że to stary kernel którego nie mogę wymienić, nie wiem jak w nowszych, tu sata jest w module.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: Pajaczek »

Chyba powinienem był napisać że to stary kernel którego nie mogę wymienić, nie wiem jak w nowszych, tu sata jest w module.
To gdzie jest sata, zależy od tego, jak się skompiluje kernel, nie od jego "nowości/starości".
Jak masz .config , ściągnij sobie źródła tego kernela i przekompiluj jak mówiłem.
pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: pejter »

Na tej maszynie to trwa ciut za długo, dlatego chciałem uniknąć.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: SL niedaje sie przenieść na nowy dysk

Post autor: Pajaczek »

To skompiluj na innej ;)
ODPOWIEDZ