Instalacja Slacka - Sterowniki & Kilka pytan o system.

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

bryn1u
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-08, 10:25

Instalacja Slacka - Sterowniki & Kilka pytan o system.

Post autor: bryn1u »

Witam.

Mam takiego fikusnego laptopa jak acer 5560 G i karte graficzna w dualu 1 GB z seri 6xxx M oraz kare sieciowa broadcom, ktorej nawet win 7 nie wykrywa. Jak wyglada sprawa instalacji takiego czegos w sensie sterownikow:

- czy sterowniki beda wykrywalne czy tez trzeba recznie ladowac w jajko ?
- co dzisiaj jest w standardzie jesli chodzi o wybor sr. graficznych podczas instalacji slacka ?
- czy jest mozliwosc instalacji starszych sr. graf np stare kde ze slacka bodajze 12 kde 3.5(jak dla mnie najpiekniejsze spedzone chwile)
- czy jest w slacku to kiczowate gnome 3 czy zostali przy starym niezastapionym gnome ?
- albo mam wade wzroku albo nie widze /etc/group ? moglby mi jakis dobry czlowiek wskazac swiatelko w tunelu ?
- jakie ebooki/ksiazki polecacie do slacka ?
- jak z rozwojem slack get na dzien dzisiejszy czy zmienilo sie cos ? zapewne akutalizacja pakietow nastepuje przez slack-get a upgrade do wyzszej wersji ?
- ktora wersje slacka polecacie na server, bardziej konta shell ?

Zuwazylem, ze w current jest jajko 3.2.X, wiec zapewne beda sterowniki do mojego sprzetu. Skad moge pobrac iso-current ?




P.S Ladna szata graficzna lecz troszke bym ja zwezil. Na wiekszych monitorach jest oczo je... (czyt. drazniaca).

Z gory dziekuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Evilus
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2011-05-09, 20:21
Lokalizacja: Iłowa k. Żagania
Kontakt:

Re: Instalacja Slacka - Sterowniki & Kilka pytan o system.

Post autor: Evilus »

Witam. Znam cie z bsdguru.org :)

- Nie wiem jak tam z dualnymi grafikami w Linuxie ale slyszalem o mozliwosci przelaczania grafik specjalnym programikiem.
- KDE 4, Blackbox, Fluxbox, Window Maker, FVWM 2 i XFCE 4
- tak. Mozna pobrac z ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/slac ... /packages/ Mimo ze to packi na Slackware 13.0 zadziala na currencie i 13.37. Sprawdzałem.
- GNOME wywalili wraz z Slackware 11.*. Ze względu na problemy przy upgrade'ach. Ale w GSB (Gnome SlackBuild) jest i GNOME 3 i GNOME 2.
- Akurat w tej chwili jestem w szkole (kompy z produktami microsyfu). Sprawdzę jak wrócę do domu.
- "Slackware Linux Essentials" i jego polskie tłumaczenie "Podstawy Linuksa Slackware"
- Slapt-get jest w aktywnym rozwoju. Można z niego normalnie korzystać. Pewno coś się w nim pozmieniało ale ja z niego nie korzystam.
- Oczywiście najnowszą stabilną na dzień dzisiejszy czyli Slackware Linux 13.37 ;)

A ISO-Current można pobrać stąd: ftp://ftp.slackware.no/pub/linux/slackw ... urrent-iso
"People disagree with me. I just ignore them." – Linus Torvalds
bryn1u
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-08, 10:25

Re: Instalacja Slacka - Sterowniki & Kilka pytan o system.

Post autor: bryn1u »

Dzieki za odpowiedz. Naswietliles mi co nie co :=).

Napisales, ze nie uzywasz slapt-get, wiec jak utrzymujesz na biezaco akutalizacje w OS ? Nie lepiej to wrzucic do skryptow startowych, zeby automatycznie sprawdzal aktualizacje ?
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: Instalacja Slacka - Sterowniki & Kilka pytan o system.

Post autor: ydoom »

bryn1u pisze:- albo mam wade wzroku albo nie widze /etc/group ? moglby mi jakis dobry czlowiek wskazac swiatelko w tunelu ?
Szybciej podejrzewam jakąś literówkę, bo plik oczywiście jest :)

Kod: Zaznacz cały

~$ head -1 /etc/group
root:x:0:root
Awatar użytkownika
Evilus
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2011-05-09, 20:21
Lokalizacja: Iłowa k. Żagania
Kontakt:

Re: Instalacja Slacka - Sterowniki & Kilka pytan o system.

Post autor: Evilus »

bryn1u pisze: Napisales, ze nie uzywasz slapt-get, wiec jak utrzymujesz na biezaco akutalizacje w OS ? Nie lepiej to wrzucic do skryptow startowych, zeby automatycznie sprawdzal aktualizacje ?
slackpkg - menedżer pakietów dla slacka napisany w bashu dostaje sie razem ze slackiem gdzieś od wersji 13.0 ale nie obsługuje zależności. Więc uważaj.
"People disagree with me. I just ignore them." – Linus Torvalds
ODPOWIEDZ