portal slackware.com

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

grisha
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-24, 20:28
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

portal slackware.com

Post autor: grisha »

Czy slackware się jeszcze rozwija ? Serwer slackware.com chodzi fatalnie albo wcale.
Nie wiecie kiedy będzie kolejna stabilna wersja slackware ?
s2c
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2011-12-31, 13:44

Re: portal slackware.com

Post autor: s2c »

Nie rozumiem po co Ci kolejna wersja. 13.37 chodzi sprawnie, no i do tego ten numer kodowy ;) Nie ma po co równać do Ubuntu - nie muszę chwalić się, że "zaraz zainstaluję nową wersję czegokolwiek". Wydawanie distra tylko po to, żeby podbić numerek to żenada.

Taki sam temat: http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?f=22&t=24099

Co do oficjalnej strony Slackware, to rzeczywiście marnie to wygląda. Nieczęsto zdarza mi sie trafić, by działała.
grisha
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-24, 20:28
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: portal slackware.com

Post autor: grisha »

Pierwsze moje pytanie wynika z niesabilności połączeń z slackware.com, nie pamietam że ta strona tak "leżała" kiedykolwiek, choć około rok czasu miałem przerwę z linuxem.
Moje drugie pytanie wynika z niestabilności pracy (może tu kiedyś o tym pisałem) wydania 13,37 na moim lapku HP ProBook 4710s.
Jeżeli dobrze pamietam, to po instalacji przy włączonej karcie wifi system kładł się (chyba nawet nie startował), przy wyłączonej wifi działal. Coś tam próbowałem zrobić, jednak wcześniejsza wersja 13.1 chodziła bez zastrzeżeń, z tym ze kartę Broadcom musialem poprzez sterowniki z windowsa odpalać. Mam nadzieję, że problem z moim HP moze w current jest już "załatwiony", stąd pytam czy na danich wyjdzie kolejna stabilna wersja, czy brać currenta, który być może jest z moim sprżętem ok, nie chcę po prostu wracać do 13.1 liczac na to że kolejna stabilna wersja po 13,37 będzie ok.
Pytanie zadałem jednak głównie z powodu kiepskiej pracy strony slackware.com , która własnie w tej chwili ... prawie nie działa (tan ładuje się przez minutę albo dłuzej), co jednak może nasuwać jakieś obawy o rozwój dystrybucji dla kogoś takiego jak ja, czyli dla kogoś kto używa ten system sporadycznie do pracy i rozrywki na którymś z laptopów.
Awatar użytkownika
knives
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 2009-09-24, 14:43

Re: portal slackware.com

Post autor: knives »

Kilka tygodni temu było trochę szumu z powodu strony slackware.com. Tak jak Ty, wiele osób miało obawy, że Slackware upada. Jednak wygląda na to, że serwer, na którym stoi slackware.com, po prostu wymaga wymiany, a fani Slacka, sprawdzając, czy strona już działa, mogą niechcący wywoływać ataki DDoS :)
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: portal slackware.com

Post autor: ydoom »

W sumie jak się zastanowić to upadek dystrybucji raczej nie ma związku z tym czy strona działa szybko czy wolno (i czy w ogóle), ale tak się jakoś kojarzy :D
czem300
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-14, 19:15

Re: portal slackware.com

Post autor: czem300 »

knives pisze:Kilka tygodni temu było trochę szumu z powodu strony slackware.com. Tak jak Ty, wiele osób miało obawy, że Slackware upada. Jednak wygląda na to, że serwer, na którym stoi slackware.com, po prostu wymaga wymiany, a fani Slacka, sprawdzając, czy strona już działa, mogą niechcący wywoływać ataki DDoS :)
dokładnie tak, slackware nie upada tylko strona wymaga modernizacji.
wwww
grisha
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-24, 20:28
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: portal slackware.com

Post autor: grisha »

to dobrze że nie upada, bo przed tygodniem zainstalowałem wydanie 13,37, chodzi dobrze, poza tym że przy instalacji był problem z wifi broadcom, ale to już norma.... (b43).
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: portal slackware.com

Post autor: ydoom »

Tutaj też wszyscy wyrażają ulgę :)
http://groups.google.com/group/alt.os.l ... 7f2e?hl=en#
ODPOWIEDZ