Java 7.0.11 jak zainstalowac na Slacku14?

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

poczatkujacy1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2013-01-20, 17:33

Java 7.0.11 jak zainstalowac na Slacku14?

Post autor: poczatkujacy1 »

witam wszystkim, jestem posiadaczem Slacka 14 i przygode z nim zaczalem od niedawna.Mam problem z instalacja javy, dzis dostalem komunikat w mojej ulubionej przegladarce ze musze zrobic update do versi 7.0.11.Dotychczas uzywalem wersji 7.0.10 az do dnia dzisiejszego.Sciagnalem sobie plik ze strony javy, jre7u11-linux-i586.tar.gz i rozpakowalem wg tamtejszej instrukcji.Ale o instalacji nie napisali nic.Nie wiem po prostu jak ruszyc z instalacja.Jaka komenda? Utworzylem sobie katalor /usr/java/ i tam skopiowialem rozpakowany plik jak mi poradzili ale o instalacji to nic nie wspomnieli i bylem zdziwiony tym.Oczywiscie pozniej doradzaja jakie dowiazania robic itp ale o samej instalacji nic.Jak ja ruszyc, to oczywiscie szukałem w necie, ale wszystkie opisy albo dla Ubuntu, albo dla Debiana, czy rpm-owskich linuksow a dla Slacka znalazlem tylko ze starsza wersja za pomoca slack.Build-a.I tutaj moze da sie tym skryptem zaintalowac ta najnowsza wersje javy? Boprzez ten skrypt stworzylem sobie plik z wczesniejsza wersja 7.0.10 i ladnie poszla instalacja pozniej.Czy z 7.0.11 tez sie da jakos to zrobic? Czy trzeba osobny specjalny skrypt slack.Build sciagac badz go stworzyc.. nie znalazlem niestety w necie bo tez szukalem.Wiec mam w zasadzie 2 pytania, jak najlepiej i najefektowniej zaintalowac ta wersje javy na slacku? Bo na starszej czaty np nie dzialaja.A jak sie nie da obecnie to jak ruszyc ta instalacje javy z rozpakowanego tar.gz.. Prosze serdecznie o pomoc!
Mayek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2006-11-26, 09:27
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Java 7.0.11 jak zainstalowac na Slacku14?

Post autor: Mayek »

Hey, właśnie przed momenetem na http://slackbuilds.org/repository/14.0/development/jdk/ zaktualizowano javę do nowej wersji czyli 7u11.
Wystarczy, żę ściągniesz slackbuilda http://slackbuilds.org/slackbuilds/14.0 ... jdk.tar.gz. Po rozpakowaniu skopiuj tam jre7u11-linux-i586.tar.gz.
Po uruchomieniu jdk.Slackbuilds i wykonaniu skryptu w katalogu /tmp pojawi się gotowa paczka z javą . Potem tylko upgradepkg nazwa paczki. To wszystko :)
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Java 7.0.11 jak zainstalowac na Slacku14?

Post autor: Pajaczek »

A na przyszłość sugeruję zajrzenie do treści slackbuilda, chodzi o plik nazwa_programu.Slackbuild i poeksperymentowanie ze zmianami treści. Tutaj pewnie wystarczyło by podmienić numerek i następnie zbudować paczkę (o ile jakiś drastycznych zmian nie było, a nie sądzę by były przy tak niewielkiej zmianie numerka).
poczatkujacy1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2013-01-20, 17:33

Re: Java 7.0.11 jak zainstalowac na Slacku14?

Post autor: poczatkujacy1 »

Dzieki za pomoc, teraz java chodzi jak nalezy.Pobawie sie tez tym slackbuildem jak bedzie jakas okazja zeby cos uaktualnic.
Problem wiec rozwiazany.
ODPOWIEDZ