14.1 czy current?

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

pink
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2016-01-08, 14:26

Re: 14.1 czy current?

Post autor: pink »

jeszcze jedno czy uzywacie mirrorow salixa ja instalowałem salixa ale zmieniłem mirrory na slackware 14.1 wlasnie z mysla o przesiadce current, ale w sumie to sie zastanawiam czy nie zostac przy 14.1 bo w sumie mam co mi potrzeba tzn wszystko dziala jedyne co zauważyłem ze cos z enviroment variables PATH sie zmienilo i niektóre komendy nie działają z sudo (sudo slapt-get) no i nie ma update-grub (a tego to nie rozumiem)
slack-box 4.4.0-rc8 #1 SMP PREEMPT x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: 14.1 czy current?

Post autor: KLAPEK »

U siebie na Saliksach mam oficjalne mirrory Saliksa.
Póki co wszystko działa jak należy (choć to desktopy biurowe i wiele nie mają do roboty: lo, smb, www, gimp, ssh).
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
darius
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 2015-06-15, 10:15

Re: 14.1 czy current?

Post autor: darius »

pink pisze:zmieniłem mirrory na slackware 14.1 wlasnie z mysla o przesiadce current
Slackware 14.1 to jest stable, aby sie przesiasc to trzeba znalezc w /etc/slackpkg/mirrors # Slackware64-current Ogolnie tak wyglada przesiadka

Kod: Zaznacz cały

# slackpkg update gpg
# slackpkg update
# slackpkg install-new
# slackpkg upgrade-all
# slackpkg clean-system
Sudo nie uzywam. I po co mieszac dystrybucje, Slackware w wersji current swietnie dziala i do tego zaryzykowalem plasma. http://distrowatch.com/?newsid=09253
pink
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2016-01-08, 14:26

Re: 14.1 czy current?

Post autor: pink »

czy current to taki odpowiednik debianowego sid-a??? powiem szczerze ze jednak wolalbym w przypadku slackware cos bardziej stabilnego i chyba poczekam na oficjalne wydanie 14.2 to i tak pewnie nie dalej niz 2 tygodnie, moje problemy na debianie ostatnio wynikly z pewnej takiej niesmialosci wzgledem systemd, teraz postawilem jessie na hdd z repo devuan bez systemd i jestem zadowolony, ale na codzien jest slack 14.1 z ssd.
slack-box 4.4.0-rc8 #1 SMP PREEMPT x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
Awatar użytkownika
darius
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 2015-06-15, 10:15

Re: 14.1 czy current?

Post autor: darius »

14.2 na miejsce Sid'a (sw. pamieci) Poniewaz jestem negatywnie nastawiony na systemd wiec czujnie sledze rozwoj wypadkow => http://alien.slackbook.org/blog/slackware-live-edition/
cytat pisze:Basically eudev contains the udev code as found in the systemd sources, but then stripped from all standards-violating systemd crap and with a sane build system.
Awatar użytkownika
darius
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 2015-06-15, 10:15

Re: 14.1 czy current?

Post autor: darius »

Uwaga: Slackware nie doda Systemd. Jest zbyt kontrowersyjny i nie ma takiej potrzeby.
alienbob pisze:Note: Slackware is NOT going to add systemd. It’s too controversial and there is no need. Your sleep will be sound now.
Zrodlo => http://alien.slackbook.org/blog/ spimy spokojnie (w tym celu zamowilem nowy ssd)

Pozdrawiam cala ekipe.
pink
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2016-01-08, 14:26

Re: 14.1 czy current?

Post autor: pink »

no i upgrade sie nie powiodlo:

Kod: Zaznacz cały

You need the GPG key of Slackware Linux Project <security@slackware.com>.
To download and install that key, run:

        # slackpkg update gpg

You can disable GPG checking too, but it is not a good idea.
To disable GPG, edit slackpkg.conf and change the value of the CHECKGPG
variable to off - you can see an example in the original slackpkg.conf.new
file distributed with slackpkg.
przy czym wszystko robione jak instruowaliście update gpg bylo i potem wszystko poklei i pol godziny sciogania pakietow niestety ERROR-y przy instalacji a potem ten komunikat o kluczach gpg ogólnie to sie zniechecilem bo mimo ze system dziala to pare przydatnych rzeczy przestalo udev sypie błędami podczas boot-u


da sie zrobic downgrade tego co zostalo nadpisane bo cos sie chyba zainstalowalo z current ale nie wiem co.

chyba ze zaryzykowac bez podpisywania kluczy???
slack-box 4.4.0-rc8 #1 SMP PREEMPT x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
tomatau
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-01-09, 02:51

Re: 14.1 czy current?

Post autor: tomatau »

W mirrors odkomentowałeś tylko jedną pozycje z Current?
Jakiś bład przy "update gpg"?
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 14.1 czy current?

Post autor: webster »

Current nie jest podatny na ostatni CVE-2016-0728 a stable 14.1 tak ^_^
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
PITbull
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2004-10-19, 18:50

Re: 14.1 czy current?

Post autor: PITbull »

webster pisze:Ja na laptopie current, znajomi current, wszędzie jak ludzie pracują mają current i działają spoko :)
NA dana chwilę zainstalowany current jest podobnie stabilny jak stable.
Problemem nie jest current /instalacja/ i stabilność , ale upgrade , który w niedoświadczonych rękach może zburzyć stabilność .
NIe da sie bezkonfliktowo upgradnąć znając tych pare poleceń, trzeba poczytać changelog, i znać system więc nie jest to IMO zabawa dla nowicjuszy.Ale nowicjusz szybciej ściągnie iso currenta i zainstaluje go niż będzie w stanie naprawić coś co nie poszło w trakcie upgradu. Pliki konfiguracyjne są w /etc i /home/"user" więc z migracją nie bedzie kłopotu.
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 14.1 czy current?

Post autor: webster »

PITbull pisze:
webster pisze:Ja na laptopie current, znajomi current, wszędzie jak ludzie pracują mają current i działają spoko :)
NA dana chwilę zainstalowany current jest podobnie stabilny jak stable.
Problemem nie jest current /instalacja/ i stabilność , ale upgrade , który w niedoświadczonych rękach może zburzyć stabilność .
NIe da sie bezkonfliktowo upgradnąć znając tych pare poleceń, trzeba poczytać changelog, i znać system więc nie jest to IMO zabawa dla nowicjuszy.Ale nowicjusz szybciej ściągnie iso currenta i zainstaluje go niż będzie w stanie naprawić coś co nie poszło w trakcie upgradu. Pliki konfiguracyjne są w /etc i /home/"user" więc z migracją nie bedzie kłopotu.
Ja cały czas jestem na current od pierwszego update 14.1 :)
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
PITbull
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2004-10-19, 18:50

Re: 14.1 czy current?

Post autor: PITbull »

Ja nie updatuje do currenta dlatego ,że jest zły, czy też boje się , że coś się sp..rzy.
Przeważnie upgraduje do stable.Obecny mam od 13.37, upgradowany do 14.1. 14 sobie darowałem.
A potem zmiana sprzętu wymusiła upgrade do currenta.W zasadzie gdyby chodziło o same paczki dystrybucyjne
to zawsze siedziałbym na currencie.
Ale największy ból w tyłku z currentem jest ze własnymi swoimi kompilowanymi paczkami, a mam tego troche.
Ciągle przekompilowanie bo zmienia się biblioteka /perl,boost,libpng itd/ nie mam do tego siły już :-)
Wiec przeważnie upgraduje do stable.Jedna robota i voila.
NA razie mam currenta na 64 bitach , a 32 bity multilib do wine jest w zasadzie z 14.1, poza alsą i eudev..
tomatau
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-01-09, 02:51

Re: 14.1 czy current?

Post autor: tomatau »

Noo świeżo po upgradzie na current i jak narazie brak problemów :mrgreen:
pink pisze:no i upgrade sie nie powiodlo:

przy czym wszystko robione jak instruowaliście update gpg bylo i potem wszystko poklei i pol godziny sciogania pakietow niestety ERROR-y przy instalacji a potem ten komunikat o kluczach gpg ogólnie to sie zniechecilem bo mimo ze system dziala to pare przydatnych rzeczy przestalo udev sypie błędami podczas boot-u


da sie zrobic downgrade tego co zostalo nadpisane bo cos sie chyba zainstalowalo z current ale nie wiem co.

chyba ze zaryzykowac bez podpisywania kluczy???
Wydaje mi się że ma to związek kolejnością instalacji, jakaś bliblioteka z current potrzbuje nowego glibc, ten jednak podmieniasz dopiero za pomocą "upgrade-all" i przy linkowaniu gpg się wykrzacza.
Wykonanie

Kod: Zaznacz cały

slackkg upgrade glibc-solibs
przed instalacją nowych paczek wg. tutorialu jaki podlinkowałem wyżej powinno rozwiązać problem.
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 14.1 czy current?

Post autor: webster »

Ja robiłem upgrade z flagą ignorującą klucze.

Kod: Zaznacz cały

slackpkg update
slackpkg -checkgpg=off -checkmd5=off upgrade-all
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
pink
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2016-01-08, 14:26

Re: 14.1 czy current?

Post autor: pink »

jak po upgrade beda sie zachwywaly aplicacje instalowane recznie i z sbo????
slack-box 4.4.0-rc8 #1 SMP PREEMPT x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
ODPOWIEDZ