Crash instalacji na VM (14.1)

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Devoid
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2016-01-20, 23:48

Crash instalacji na VM (14.1)

Post autor: Devoid »

Cześć

Instalowałem slacka na VM (VB 5.0 czy coś około) no i wszystko szło ok do póki nie zacięła się instalacja na gnome-keyring. Dałem chwilę instalatorowi jednak po krótkim czasie pojawił się na dole terminal, w napadzie bezsilności nadszedł moment randomowego napieprzania w klawiaturę co zaowocowało paniką kernela.

Wyguglowałem gdzieś że to może być wina VBoxa i na 4.3 wszystko "podobno" jest ok.

No i zainstalowałem wersję tą wyżej, wszystko było ok ale i tak się zacięło na tym samym momencie.

Sumy kontrolne się zgadzają.

Sprzęt:
A6-3420M
8GB RAM

Jakieś rozwiązanie? ;-(

________________________________ EDIT

Jednak udało mi się zainstalować, jednak teraz odpala się bez GUI i zadne 'startx' i inne tego typu komendy nie działają. :x
popm
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-26, 22:19

Re: Crash instalacji na VM (14.1)

Post autor: popm »

Slackware domyślnie startuje w trybie tekstowym. Jeśli chcesz to zmienić, wyedytuj plik /etc/inittab.

Kod: Zaznacz cały

# Default runlevel. (Do not set to 0 or 6)
id:3:initdefault:
Zmień na:

Kod: Zaznacz cały

# Default runlevel. (Do not set to 0 or 6)
id:4:initdefault:
Jeśli po ponownym uruchomieniu nie odpali się środowisko graficzne, to prawdopodobnie nie ma zainstalowanych X-ów.
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Crash instalacji na VM (14.1)

Post autor: KLAPEK »

Devoid pisze: zadne 'startx' i inne tego typu komendy nie działają. :x
Najprawdopodobniej nie ma X - skoro napisał że startx nie działa.
Chyba że nie są skonfigurowane →

Kod: Zaznacz cały

Xorg -configure

Kod: Zaznacz cały

xorgsetup
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Devoid
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2016-01-20, 23:48

Re: Crash instalacji na VM (14.1)

Post autor: Devoid »

Właśnie żadne komendy nie działają, jak oglądałem ss'y z instalacji to było 'menu' wyboru GUI a ja nic takiego nie miałem, jak się zainstalowały wszystkie pakiety z tej drugiej wersji (nie full tylko tamto gdzie można wybrać każdy pakiet, musiałem wywalić gnome-keyring bo na tym miałem kernel panic) to po prostu było powiadomienie że system zainstalowany i reboot gotowy.
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Crash instalacji na VM (14.1)

Post autor: KLAPEK »

Jeśli przez menu wyboru GUI rozumiesz wybór środowiska graficznego na starcie tj → xwmconfig.
Ale najpierw wklej w znacznik code komunikaty systemu, które dostajesz po:
startx
xorgsetup
Xorg -configure

Być może źle skonfigurowany jest monitor lub karta.
U mnie w robocie 2 desktopy przy 14.1 miały taką przypadłość, że źle wykrywało rozdzielczość.
Dopiero po klepnięciu enterem Xorg -configure - poszło jak należy.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
ODPOWIEDZ