od 2,5 roku nie widać nowego wydania Slackware

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Albert
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-27, 10:07

Re: od 2,5 roku nie widać nowego wydania Slackware

Post autor: Albert »

Brzmi prosto ale nie wiem jak to zrobić.. :(
Instalowałem system z usb, po sambie, z płyty itd ale w ten sposób nigdy. Ostatnio chwilę się bawiłem slackpkg. Mam parę własnych paczek, parę alienów i SBo.

Zainstalować 14.1, z src wyciągnąć slackbuildy, podmienić źródła na te które mnie interesują i przekompilować? Apache, php i mariadb to nie są małe dodatki z slackbuilds.org. Będzie to banglało?
A może zrobić od zera? Zainstalować minimum z 14.1, przestawić na current i zupgradować wszystko? Da się z current potem przejść i trzymać stabilnej wersji (14.2)?? Nie jestem fanem ciągłych aktualizacji, zależy mi na bezpieczeństwie i stabilności.

System docelowy to serwer, bez x'ów, bez czegokolwiek co zbędne. Iptables, dhcp, vpn, apache, php, mariadb (pewnie wchrootowane). Jakieś pierdoły (ntp itd) i tyle.

--help

PS ogólnie do bani to, chciałem mieć wszędzie jedną wersję stabilną, zrobić czasem upgrade ze względów bezpieczeństwa i tyle. Już przy 14.0 <=> 14.1 miałem problemy z rsync'kiem (slackpkg upgrade rsync + parę libów pomogło). 14.1 jest nieco leciwą wersją, 14.2 jeszcze nie ma.
ODPOWIEDZ