slackpkg clean-system

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
mormych
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2020-06-10, 22:29

slackpkg clean-system

Post autor: mormych »

Witam. Zaktualizowałem sobie pakiety w slackware przy pomocy tej strony -> https://docs.slackware.com/howtos:slack ... temupgrade
Wszystko ładnie działa ale nie rozumiem jednej komendy dokładnie jest to: slackpkg clean-system.
I tu moje pytanie czy pomimo tego ze aktualizujemy pakiety przy użyciu komendy slackpkg upgrade-all to jest sens jeszcze używać slackpkg clean-system? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem sens tego polecenia ale na stan obecny niezbyt wydaję mi się logiczne to, żeby cokolwiek usuwać skoro wszystkie pakiety zostały zaktualizowane.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alekow
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-30, 17:33
Lokalizacja: Poznań

Re: slackpkg clean-system

Post autor: alekow »

Ma to sens jeżeli jakieś pakiety zostały usunięte z wersji slackware jaką używasz. Najczęściej dzieje się to w slackware-current lub gdy aktualizujesz do nowszej wersji. Można również odinstalować je ręcznie - wystarczy spojrzeć w changelog i sprawdzić jakie paczki mają adnotację "Removed". Jeśli używasz tego polecenia to uważaj, żeby nie usunąć pakietów które dointalowałeś ręcznie.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: slackpkg clean-system

Post autor: Lizard »

Polecenie "clean-system" usuwa pakiety, które nie należą do oficjalnej dystrybucji lub zostały z niej usunięte.
Error 404 - footer not found
ODPOWIEDZ