Kilka zapewne mini problemow :)

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Izane
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 2005-03-03, 21:55
Lokalizacja: M-cd
Kontakt:

Kilka zapewne mini problemow :)

Post autor: Izane »

Witam was..........(ponownie :) )

Juz mi sie wszystko wrecz tu podoba lecz powoli potrzebuje tak:
1. probuje i nic mi nie wychodzi.......juz moge czytac polskie znaki ale nie moge ich pisac.........sprawdzalem juz wszystkie FAQ robilem tak samo i nic............nie dziala........

2.odczytuje mi cdrom ale tylko DVD a mam jeszcze Nagrywake Lite-On ktora chcicalbym cos wkoncu nagrac na Linuxie :) Tylko ze mi jej nie czyta itd.......co mam zrobic ?

3. Dalem sobie wygaszacz (wiem ze to glupie :P, ale 24h/dobe sciagam z net-a) i wszystko ustawilem ladnie i po 2 minutach ma sie wlaczyc...........zamiast tego pokazuje sie czarne tlo i to tyle..........

4.Czy ktos ma taka strone na ktorej jest porownanie programow Win$$$hit z Linuxem ?? np. Windows ----> XMMS GG ---> Kadu itd ? :)
Bo niewiem jaki program jest do nagrywania :D

Pozdrawiam Izane
LinuX SlackWare 10.1 ;)
Awatar użytkownika
ucho
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 2004-08-09, 12:38
Kontakt:

Re: Kilka zapewne mini problemow :)

Post autor: ucho »

1. Możę robisz za dużo - wystarczy ustawic locale i uklad klawiatury w xorg.conf
4.http://linuxshop.ru/linuxbegin/win-lin- ... able.shtml
<nullgod> I'm not quite sure who slack is for, it's harder then REdHat, so it's not for newbies, it's less secure then FreeBSD so it's not for experts, and it's not pretty so it's not for desktops.
<DigDug> slack is for linux zealots :-D
Awatar użytkownika
cim
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2004-12-15, 20:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Kilka zapewne mini problemow :)

Post autor: cim »

Bo niewiem jaki program jest do nagrywania
najlepszy chyba będzie k3b... wg. taki linuksowy Nero :wink:
Awatar użytkownika
marek
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: 2004-12-21, 16:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka zapewne mini problemow :)

Post autor: marek »

1) ale wszedzie masz ten problem czy tylko pod jakims terminalem (np.rxvt,aterm). Jak ci dziala pod czysta konsola, tzn ze wina raczej po stronie terminala. Na tym forum bylo juz mnostwo postow z podobnymi problemami. Moze one beda w stanie ci cos pomoc.

2) ustaw sobie w lilo.conf hdx=ide-scsi , gdzie hdx-to twoja nagrywarka.
do nagrywania najlepsze sa: xcdroast-jest na plytach ze slackiem w katalogu extra i k3b. Ten drugi jest ladniejszy, ale wymaga kde, a przynajmniej bibliotek kde.

4) W faq jest odnosnik do strony z porownaniem programow.
Bo im tylko o to chodzi, abyś sam sobie szkodził.
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Kilka zapewne mini problemow :)

Post autor: log_out »

k3b ma koszmarne zależności (KDE, hehe) a xcdroast jest mało wygodny i brzydki... polecam Graveman'a, posiada prosty i czytelny interfejs i zero zależności, w obsłudze przypomina słynny CloneCD z windowsa - > klik -> klik -> wypalone :lol: tylko że można nim jeszcze dodatkowo nagrywać pliki z dysku :roll:

http://www.nongnu.org/graveman/

W zasadzie WSZYSTKIE programy do nagrywania płyt pod linuxa to tylko front-endy konsolowego cdrecord...
lone_wolf

Re: Kilka zapewne mini problemow :)

Post autor: lone_wolf »

marek pisze: ustaw sobie w lilo.conf hdx=ide-scsi
Jak mu doradzasz to do końca. W lilo musisz mieć

Kod: Zaznacz cały

 append="hdc=ide-scsi" 
Piszę hdc bo zakładam z góry że masz system na pierwszym dysku. Później przeładowujesz komendą lilo. Na jajku 2.4.29 ster scsi widziany jest jako sr0. Jeżeli masz tylko jedną nagrywarkę to w /etc/fstab musisz linię /dev/cdrom zmienić na /dev/sr0 To samo w xine.
ODPOWIEDZ