Instalacja z Dysku ??

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Instalacja z Dysku ??

Post autor: Spaulding »

Yo! Mam problem | Moj kumpel jest kompletnym jolopem i nieumie nagrac obrazu plyty wiec pliki z slackiem 10.1 nagral na plyte :) czy da sie jakos z dysku nagrac slacka ? ?:)
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: Instalacja z Dysku ??

Post autor: bocian »

Nie do końca rozumiem, ale jeśli chodzi Ci o instalację z dysku twardego, to się da, tylko że chyba trzeba sobie zrobić dwie dyskietki startowe. Instalowałem kiedyś currenta z dysku twardego, z tym że bootowałem się z płyty instalacyjnej.

EDIT: Może pomoże Ci
ten link
i przeczytaj jeszcze to:
ftp://ftp.slackware.com/pub/slackware/s ... README.TXT
Ostatnio zmieniony 2005-07-17, 15:51 przez bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
kolec
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 2005-05-27, 11:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instalacja z Dysku ??

Post autor: kolec »

Czyli nie zrobil Boot`a?? no to ew. RootDisk.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Instalacja z Dysku ??

Post autor: BeteNoire »

Niech nagra jeszcze raz :D Płyta koszuje grosze, do instalacji wystarczy mu CD1 a i wkrótce bootowalne cd mu się na pewno przyda ;)
A jeśli mu szkoda tych groszy to musi zrobić dyskietki, 3 bodajże, wszystko jest opisane w README w katalogach bootdisks i rootdisks.
thevenin
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 2005-07-14, 20:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Instalacja z Dysku ??

Post autor: thevenin »

Jak zainstalowac slacka jesli mam stary komputer, ktory nie wykrywa w biosie nagrywarki (LG 12x8x32) ? Mozna w biosie ustawic start z cdromu, ale to nic nie daje. W windowsie natomiast juz naped jest widoczny.

Stacji dyskietek nie ma. Pojemnosc dysku 1,5 GB.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Instalacja z Dysku ??

Post autor: BeteNoire »

Zajrzyj do tych README, o których wyżej pisałem. O ile mi wiadomo to wszystkie potrzebne informacje i narzędzia masz na płycie. A resztę powinieneś znaleźć na slackware.com.
kolec
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 2005-05-27, 11:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instalacja z Dysku ??

Post autor: kolec »

Jak zainstalowac slacka jesli mam stary komputer, ktory nie wykrywa w biosie nagrywarki (LG 12x8x32) ?
Slackware ma to do siebie, że bootuje sie tylko z Secondary Master bodajże. Zamień kable i powinno działać.

BeteNoire dobrze radzi ;]
Niech nagra jeszcze raz Very Happy Płyta koszuje grosze, do instalacji wystarczy mu CD1 a i wkrótce bootowalne cd mu się na pewno przyda Wink
To rozwiązanie będzie chyba najlepsze ;]
ODPOWIEDZ