2.6.13.1 + nforce

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

wujek_czesio
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2005-03-20, 15:01

2.6.13.1 + nforce

Post autor: wujek_czesio »

Witam.

Jak zwylke najdzie mnie ochota na zmianę jajka na nowe to problem ze sterami od nividi do nforce :/ Oczywiście wszystko się kompiluje, tylko problem jest gdy ten skrypt nvidi zaczyna ładowawć te moduły :( Od sieciówki wszystko jest ok, ale problem jest z nvsound. Gdy go skompiluje i załaduje to kernel panic :x Oczywiście tylko hard reset pomaga :P. Już mnie cholera na to bierze wszystko... Na forum u nich nic nie odpowiadają :(((( mimo, że jest topic odnośnie 2.6.13 ( tu też podobno tak sie dzieje.... nawet nie chce mi się go ściągać i kompilować ... wrrrrrrrr ). Może ktoś z Was miał to i sobie z tym poradził ?? hehe z nerwów to nawet logów nie przejrzałem :]]]]

Zawsze używałem nvsound i oss( bo tylko to wspiera nvsound ) oczywiście odkąd mam mobo na nforce . Bawił ktoś się z alsa ?? czy lepszy dźwięk ( soundstorm ) niż na nvsound ?? i który sterownik trzeba wkompilować ? pewnie ac97 :/ ale znowu jak nie będzie załadowanego modułu nvsound to pewnie nvmixer nie będzie działać :((((

pozdro.
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 2.6.13.1 + nforce

Post autor: sayetan »

Uzyj modułu z jajka, a nvmixer będzie działać. To samo z sieciówką - moduł nazywa sie forcedeth
wujek_czesio
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2005-03-20, 15:01

Re: 2.6.13.1 + nforce

Post autor: wujek_czesio »

Nie wiem czy ja jestem ślepy czy co :P ale modułu forcedeth tam nie widze :? A o który moduł Ci chodzi do soundstorm'a ?

Edit: sorki już ślepne normalnie, oczywiście jest forcedeth :> teraz czekam tylko, który moduł do ss bo 3 razy kompilować mi się nie chce ;) domyślam się, że chodzi o snd-intel18x0 ? ale czy dźwięk nie traci na tym w stosunku do nvsound ?
wujek_czesio
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2005-03-20, 15:01

Re: 2.6.13.1 + nforce

Post autor: wujek_czesio »

Pisze post pod postem bo sayetan coś nie odpowiada :P To jak, który moduł do ss mam wkompilować ???? bo ten snd-intel18x0 nie działa, wywala błąd przy załadowaniu modułu... Jasny gwint. Spróbuję z jajkiem 2.6.13.2 bo wyszło, ale watpie, że pomoże i będzie współpracowało ze sterami od nvidi :[
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 2.6.13.1 + nforce

Post autor: sayetan »

Nie wiem, być moze do nforce jest inny ale ja na nForce2 (płyta ABIT NF-7) ładowałem wlaśnie ten.
wujek_czesio
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2005-03-20, 15:01

Re: 2.6.13.1 + nforce

Post autor: wujek_czesio »

OK. Ściągnąłem jajko 2.6.13.2 i już ładuje ten moduł i działa... zanim napisałeś tego posta ;p W poprzednim nie działał tak jak napisałem. A nvmixer nie działa.... tzn uruchamia się ale nie wykrywa karty i zmiany nic nie przynoszą. W Kmix jednak wykrywa dobrze. Tyle, że w nvmixer jest suwak do subwofera :/
ODPOWIEDZ