instalacja na AMD

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

instalacja na AMD

Post autor: pejter »

Witam.
Mój kolega chce żebym mu linuksa zainstalował, ale ma procka AMD, a że widziałem gdzieś oddzielne pakiety na AMD to się teraz zastanawiam czy to się instaluje to samo (i tak samo) co na intelu? A może mogę poprostu odpalić kompa z live, skopiować moją instalację i dostosować tylko fstab i lilo i sieć?
Pozdrawiam.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: instalacja na AMD

Post autor: BeteNoire »

Możesz skopiować o ile nie optymalizowałeś sobie binarek pod swój proc. Te "oddzielne pakiety na AMD" to pewnie były właśnie takie zoptymalizowane paczki pod tą architekturę zrobione przez kogoś, żeby systemowi "dać kopa".
Ale po co mu kopiować? Niech ma czysty system i sobie go po swojemu konfiguruje. Instalacja Slackware nie jest trudna ani długa - po pewnej wprawie ;) .
Awatar użytkownika
ziko
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: 2005-01-02, 22:32
Lokalizacja: Olkusz

Re: instalacja na AMD

Post autor: ziko »

Ja zawsze instalowałem na AMD i zastanawiałem się czy tak samo dobrze będzie na Intelu ;)
Slackware Current 2.6.13
Not Registered Linux User
___________________________________
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: instalacja na AMD

Post autor: jacol »

Witam.
Ostatni pentium jaki miałem to Pentium MMX 166 od tamtego czasu AMD i jakoś żadnego problemu z instalacją slackaware. Przecież procesory AMD 32 bity są kompatybilne wstecz z pentium.... Następcą AMD w moim przypadku myślę że będzie jakiś ppc już szukam informacji jak zainstalować swoją ulubioną i najprostszą z możliwych dystrybucji na ten typ procesora. Może ktoś z kolegów instalował? Pozdrawiam jacol
pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

Re: instalacja na AMD

Post autor: pejter »

No dobra, dzięki, zobaczymy co to wyjdzie.

A tak na boku, dlaczego tam na dole w rogu mam pingwinka zamiast kółka z S :? :? :?
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: instalacja na AMD

Post autor: Sajmon »

Trzeba sobie ustawić user_pref("general.useragent.override....) w $HOME/.mozilla/firefox/*.default/prefs.js
pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

Re: instalacja na AMD

Post autor: pejter »

Dzięki
przemek999
Pomocnik
Posty: 1157
Rejestracja: 2005-03-04, 18:27

Re: instalacja na AMD

Post autor: przemek999 »

jacol http://slackintosh.exploits.org/
Ja bym tutaj jednak użył Gentoo...
Pozdrawiam Przemek.
ODPOWIEDZ