Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Juzef
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-11, 15:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: Juzef »

Witam...
Chciałbym spatchowac kernel 2.6.15 patchsetem nitro, a do tego miec bootsplasha i supermounta. No i pytam wiec czy to ma szanse powodzenia i ew. jak te łaty nakładac jeśli kolejnosc czy cos innego ma w tym przypadku znaczenie... . Nie jestem pewien czy w nitro nie ma juz czasem bootsplasha i supermounta, ale ja nie stwierdziłem aby były obecne. Jeśli sie myle, prosze o uswiadomienie. I jeszcze jedno... wyczytałem ze pod nitro musi byc kernel vanilla, tzn. 2.6.15, a czy nei moze byc 2.6.15.3? To chyba tyle... .
Z poważaniem Juzef
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: BeteNoire »

Supermounta nie ma ale splash... chyba chodzi Ci o framebuffer-splasha?

Kod: Zaznacz cały

cat /usr/src/linux-2.6.15-nitro3/.config|grep -i splash
CONFIG_FB_SPLASH=y
Możesz próbować nakładać na 2.6.15.x ale ja bym się trzymał tego co radzi autor patchsetu.
Awatar użytkownika
Juzef
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-11, 15:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: Juzef »

Hm.... chodzi mi o ... ja wiem, o cos co pozwoli odpalic bootsplasha. Tymczasem spatchowałem 2.6.15 nitro i obyło sie bez błedów. Natomiast gdy łatam supermountem, mam takie cos:

Kod: Zaznacz cały

patching file fs/Makefile
Hunk #1 succeeded at 103 with fuzz 2 (offset 3 lines).
Nie wiem czy to ważne, ale olałem i kompiluje bez tego... na razie sie nie sypnęło, ale nie wiem czy zadziała... . Co do bootsplasha... nie widze w konfiguracji opcji dot. bootsplasha. Łatę nakładam na sucho to wywala masę błedów, wiec jest on w nitro czy nie ?
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: Rush »

Co do supermounta, lepiej go nie uzywac. O wiele lepszym rozwiazaniem jest HAL+DBUS.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: BeteNoire »

Ja tam w ogóle nie lubię automontowania, szybciej robię to ręcznie a płyta zostawiona w napędzie nie rozkręca się bez pytania przy uruchomieniu systemu albo przeglądaniu zasobów, jak to się dzieje w Windows ;)
Juzef, tak, nitro ma splasha. Wciśnij "/" w menuconf i wstukaj splash.
Awatar użytkownika
zzrock
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 2005-07-17, 15:24
Lokalizacja: Słupsk

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: zzrock »

a co trzeba zrobić, żeby Slackware widział miniCD ? Bo ostatnio chciałem zamontować taką płytkę, i niestety nie udało mi się.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: BeteNoire »

A dostałeś jakieś komunikaty?
mpier
Użytkownik
Posty: 1002
Rejestracja: 2005-10-01, 13:24
Lokalizacja: Blachownia||Cz-wa

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: mpier »

Rush pisze:Co do supermounta, lepiej go nie uzywac. O wiele lepszym rozwiazaniem jest HAL+DBUS.
Najlepszy jest skrypt w bashu, żadnych zależności. :D
BeteNoire pisze:Ja tam w ogóle nie lubię automontowania, szybciej robię to ręcznie a płyta zostawiona w napędzie nie rozkręca się bez pytania przy uruchomieniu systemu albo przeglądaniu zasobów, jak to się dzieje w Windows Wink
Najlepiej, a co do kreęcenia, zawsze można zwolnić. :wink:
Awatar użytkownika
zzrock
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 2005-07-17, 15:24
Lokalizacja: Słupsk

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: zzrock »

BeteNoire pisze:A dostałeś jakieś komunikaty?
niestety nie mam w tej chwili żadnego miniCD, tylko raz miałem potrzebę zamontowania takiego krążka. Ale jak będę miał jakiegoś pod ręką, to ponowię pytanie.
Awatar użytkownika
Juzef
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-11, 15:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: Juzef »

Rush pisze:Co do supermounta, lepiej go nie uzywac. O wiele lepszym rozwiazaniem jest HAL+DBUS.
OK. Pewno bym spróbował, ale czy mozna prosic o szczegóły? Niewiele mi to mówi... HAL + DBUS..
Co do splasha.... racja, jest, ale... wypisuje mi tak...

Kod: Zaznacz cały

Location:                                                             │
  │     -> ====== NiTRO Features ======  
No dobra... właze we wskazana sekcje j/w a tam ani słowa 'splash'. Albo jestem burak, albo nie wiem gdzie szukac... .
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: BeteNoire »

Coś nie tak poszło przy patchowaniu?
Otwórz konfig i wyedytuj tą sekcję NiTRO zgodnie z tym co wkleiłem tutaj: http://rafb.net/paste/results/4WZvJ721.html , czyli po prostu dodaj linijkę, którą już wcześniej Ci podałem.
Co do montowania halem, dbusem i innymi ivmanami zajrzyj tutaj: http://gentoo-wiki.com/HOWTO_ivman , może Ci pomoże. Robiłem to kiedyś na Slackware ale ciągle pluło się o jakieś bzdury.
Naprawdę szczerze polecam prosty alias basha do montowania, możesz go nawet podpiąć pod jakiś skrót klawiszowy.
Awatar użytkownika
Juzef
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-11, 15:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Patchset nitro, bootsplash, superomunt na 2.6.15

Post autor: Juzef »

Nie, przy patchowaniu spoko.... moje niedopatrzenie, trza było tileblitting odznaczyc, wtedy sie opcja pojawia... . Wielkie dzięki za wsparcie! Co do reszty pomyślę przy okazji.... .
.... a jak to będzie z gensplashem? To chyba to samo co bootsplash... a które łatwiejsze w uzyciu? Bo bootsplasha męcze i jaklos nie odpala... . Da się tu zastosowac przy nitro?
ODPOWIEDZ