Strona 1 z 2

[SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2004-05-23, 07:33
autor: Grucha
0. http://www.slackware.com/ http://www.slackware.org/ (dodali Corvin, Sad Mephisto) - Oficjalna strona dystrybucji Slackware Linux

1. http://www.slackwarepl.eu.org (dodał Grucha) - strona z poradami na temat konfiguracji paru najpotrzebniejszych rzeczy na serwerze slackowym i nie tylko.

2. http://www.ab.la.pl/GotSlack/ (dodał grz3si3k) - Pare starych ale pozytecznych rzeczy..

3. http://www.linuxweb.linuxindex.pl/ (dodał grz3si3k)

4. http://www.slackware-advocacy.org (dodał Corvin) - angielskojęzyczna strona, która przekona niewiernych. Strona dotycząca propagandy Slackware Linux

5. http://wikislack.olek.waw.pl/ (dodał Olek) - WikiSlack - Polska strona WIKI dla użytkowników Slackware. Strona oparta na idei wiki czyli budowaniu portalu przez wszystkich chetnych, mysle ze jest to kwintesencja idei open souce. Proponuje zajrzec na strone i napisac cos przydatnego dla innych, tylko dzieki temu stona bedzie sie rozwijala licze na Was.

6. http://www.userlocal.com (dodał Skyscraper) - Anglojęzyczna strona społeczności Slackware. Cytuję: "Userlocal.com is a volunteer run advocacy, help, and news site pertaining to Slackware Linux, *BSD, and Programming."

7. http://slackware.prv.pl/ (dodał Sajmon) - Instalacja, konfiguracja Slackware Linux. Można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć

8. http://www.linuxpackages.net (dodal Skyscraper) - Centrum pakietów Slackware. Wielki zbiór oprogramowania w postaci gotowych pakietów dla systemu Slackware Linux.

9. http://slax.linux-live.org/?lang=pl (dodał morino) - SLAX LiveCD, dystrybucja oparta na Slackware Linux. SLAX jest uruchamialną płytą CD zawierającą system operacyjny Linux. Uruchamia on Linuxa bezpośrednio z CDROM'u bez jakichkolwiek instalacji. Opisany tutaj Live CD zbudowany jest w oparciu o dystrybuje Slackware GNU Linux Z tej strony można ściągnąć SLAX w wersji ISO. Ponadto dostępne są wszystkie skrypty i Ľródła niezbędne do zbudowania Twojego własnego LiveCD.

10. http://www.dropline.net/gnome/ (dodał Skyscraper) - DROPLINE GNOME Środowisko graficzne GNOME zoptymalizowane (tricki, tweaki, dodatki) do współpracy ze Slackware Linux.

11. http://www.slack.com.pl/ (dodał kacper) - strona dotycząca Slackware Linux

12. http://www.tekla.neostrada.pl/ (dodała justyna) - Nowa niekomercyjna, prywatna strona z zaawansowanymi poradami na temat Slackware 10.0. Tematy (Apache, Bash, Drukowanie, Emacs, Firefox, Jądro, Poczta, Polonizacja, Nagrywanie płyt CD, Neostrada, Toshiba Satellite 2800, TPSA Dial-Up, WindowMaker, X Window System).

13. http://www.slackstuff.net/ (dodał Lukasz) - prywatna strona poruszająca tematykę Slackware Linux, na stronie znajduje sie film (flash) z instalacji systemu oraz kanaly RSS z changelogiem

14. http://www.slackcare.com (dodał slimak) - strona z paczkami dla Slackware

15. http://www.slackwaregallery.com (dodał slimak) - strona z galerią o tematyce Slackware

16. http://slackware.linux.glt.pl/ (dodał Comrade) - prywatna strona poświecona Slackware. Dla Nowicjuszy i nie tylko.

17. http://www.slacksec.info (dodał Corvin) - SlacSec to zrzeszenie składające się z szeregu użytkowników Slackware (głównie z irc.freenode.net), którzy zdecydowali być aktywni w zarządzaniu bezpieczeństwem slacka podczas przykrych problemów zdrowotnych Pata, podczas jego zwyczajowych wakacji i innych sytuacji, podczas których może nie być w stanie utrzymać slacka na czasie. Możecie nas znaleźć na kanale #slacksec na irc.freenode.net. Obecnie skupiamy się na Slackware 10.0, jednakże docelowo zamierzamy prowadzić uaktualnienia dla Slackware 8.x, 9.x, 10.x oraz -current. Oferujemy listę mejlową, SlackSecML - może ją zasubskrybować każdy, ale tylko
konserwatorzy z SlackSec mogą pisać posty. Są także dostosowywalne nagłówki RSS.

18. http://team-tl.livenet.pl (dodał Grucha) - Strona dystrybucji TeaM-TL. Jest to dystrybucja oparta na SLAX, ale wersje DVD zawierają niemal całego Slackware. Dystrybucja jest przeznaczona głównie dla osób TeXujących. Wersja DVD zawiera całego TeXLive 2004, a niebawem 2005, mnóstwo edytorów: Kile, Lyx, Emacs inne, oraz wiele aplikacji pozatexowych. W ramach naszego portalu udostępniamy flyspray (system zgłaszania błędów) oraz WikiTeaM-TL, które dość prężnie się rozwija. Zachcamy też do testowania naszego wytworu i opiniowania.

19. http://slackwarepl.ovh.org/ - alternatywna strona dot. slackware

20. http://www.slackstuff.net/index.php?id=include/slackmov - Film z instalacji Slackware ("Slackware 10.1 "The Movie" - Łukasz Michałowski)

21. http://212.109.128.251/~difrost/slack_film/ - Film z instalacji Slackware - difrost

22. http://www.darvark.xt.pl/ - Slackbook (Polskie tłumaczenie: Piotr "EntragiaN" i boogi)

23. http://members.chello.pl/prosiak/sle_PL.pdf - Inna wersja slackware book

24. http://tmkkk.ovh.org/linux/ - Tłumaczenie SlackBook (sosnix123)

25. http://scxd.info/ - Repozytorium paczek dla Slackware w wersji Current

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2007-03-16, 16:12
autor: kolec
http://weare.su.pl/ - Twórczość Polskich użytkowników Slackware i nie tylko. Programy, projekty, artykuły ... i grafika. (k0l3c)

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2007-05-16, 15:33
autor: wik5
http://slackware.no - mirror slackware'a, co poniedziałek generujący obrazy iso z Currenta

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2007-08-08, 17:17
autor: blastboy1008
http://www.nfsec.pl/
http://www.nfsec.pl/o_serwisie.html pisze: Celem N.A.R.F.u jest pomoc w szybkim nauczeniu się korzystania z wbudowanych mechanizmów bezpieczeństwa tego systemu operacyjnego jak i instalowaniu oraz konfigurowaniu oprogramowania pochodzącego z poza niego. Artykuły zawarte na stronie głównie adresowane są do użytkowników zainteresowanych administracją tego systemu jak i już początkujących administratorów, którzy pragną stworzyć podstawowy system bezpieczeństwa, który stanie się jednym z głównych elementów ich serwera sieciowego, bądź stacji roboczej.
Strona zawiera sporo materiałów dla początkujących - "krok po kroku".

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2007-08-09, 00:31
autor: Outlaw
Strona Agresora jest chyba każdem u znana już z tego forum :)

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2008-09-26, 09:48
autor: wm
http://slackbasics.org/

Bardzo dobre wprowadzenie do Slackware Linux 12 dla początkujących.

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2008-10-14, 22:05
autor: blastboy1008
http://paszczak.terramail.pl/kurs_lin/index-1.htm
Stronka nie tylko o slacku, ale bardzo przydatna początkującym z linuksem.

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2008-10-17, 16:33
autor: makron
http://blog.nate.pl
Blog mojego autorstwa poświęcony notebookowi Dell Vostro 1500 i Slackware Linux. Będę tam zamieszczał wszelkie informacje odnośnie funkcjonowania Slackware na tych właśnie laptopach.

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2008-11-24, 13:42
autor: largo3
SlackBlog - blog twórców projektu Slackware Current eXtended Desktop poświęcony zagadnieniom tworzenia paczek, OpenSource i Linuksowi z naciskiem na Slackware. >>> Projekt już nie istnieje, linki usunięto, gdyż domena zmieniła właściciela. <<<

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2008-11-30, 23:10
autor: VoyciecH
Moja stronka przeznaczona jest raczej dla początkujących, ale w końcu i takie strony są potrzebne :) (no i nie ma reklam :ok: ).

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2009-04-29, 19:24
autor: darvark
Witam
Nie wiem czy post nadaje sie do tego dzialu wiec w razie czego prosze o przenosiny :-)

Dzis znalazlem informacje o tym in w polowie br ma pojawic sie trzecia wersja oficjalnego podrecznika do Slacka -Slackware Linux Essentials -
tak samo jak w przypadku wydania drugiego, mam zamiar przetlumaczyc wydanie trzecie. Jesli ktos bylby chetny do pomocy w tlumaczeniu to prosze o pm.

Pozdrawiam
Marcin

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2009-06-24, 04:45
autor: Black_Fox
[linwin.eu]
Strona zawierająca [m.in.] materiały nt. Slackware 12.1, wiele pomogła przy moich początkach z tym systemem. Polecam. :ok:

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2010-09-06, 16:30
autor: kkamil
http://www.ulos.pl
stronka mojego znajomego, dla początkujących porady i takie tam

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2012-10-21, 09:26
autor: webster
Ktoś wie dla czego http://slackware.pl/ leży ? Może warto było by się tą stroną zająć... W sumie mogę na ochotnika, wolę poświęcić trochę czasu byle działała :)

Pozdr0

Re: [SLACK www] - Strony dotyczące Slackware Linux

: 2012-10-21, 16:21
autor: michas100
whois slackware.pl

Kod: Zaznacz cały

REGISTRAR:
Consulting Service Robert Siebielski
ul. Domaniewska 35A lok.1B
02-672 Warszawa
Polska/Poland
+48.22 8538888
domeny@ConsultingService.pl