gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

eskimos
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2004-08-09, 14:36

gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: eskimos »

Mam slacka zainstalowalem stery i jak odpalam X'y na roocie (czego w sumie sie niby nie robi) to mam akceleracje i glxgears pokazuje mi ponad 2500 ramek a jak wchodze jako user i uruchomiamm glxgears to daje ledwo 750 ramek o co chodzi (mam kde3.3). ? Pewnie jakies prawa dostepu ale nie mam pojecia co? Usunalem tez rivefb. Ach stery instalowalem jao root wiec cos moze tu? Licze na zyczliwa pomoc.
marcin
Slack 10.2, Gnome 2.14.2, P4 2,4GHz, 512 ram, gforce2 MX 400. WinXP Home takze niestety ;-(
DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: DanielLinux »

http://www.slackware-forum.one.pl/viewt ... 2681#12681
eskimos pisze: Ach stery instalowalem jao root wiec cos moze tu?
innej możliwości nie ma żeby zainstalować stery musisz być rootem.
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: Hannibal »

Na roocie nie chodzi przypadkiem jakiś proces zżerający procka ???
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: DanielLinux »

Na roocie nie chodzi przypadkiem jakiś proces zżerający procka
prędzej na userze bo na roocie podobno śmiga :)
eskimos
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2004-08-09, 14:36

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: eskimos »

No przeinstalowalem slacka i teraz juz chodzi dobrze i na rocie i na userze ciekawe dlaczego?

Ale to tak jak z tym zawieszaniem Xow na roocie a na userze chodza jak zloto cos w tym jest.
No i te problemy z artsem na koncie roota a na userze nie ?
No nic moze kidys bede wiedzal o co biega.

marcin
Slack 10.2, Gnome 2.14.2, P4 2,4GHz, 512 ram, gforce2 MX 400. WinXP Home takze niestety ;-(
Awatar użytkownika
Gogiel
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 2004-06-13, 10:58
Lokalizacja: Gliwice

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: Gogiel »

eskimos pisze: No i te problemy z artsem na koncie roota a na userze nie ?
No nic moze kidys bede wiedzal o co biega.

marcin
Mow dokladnie o co chodzi.
http://www.linux.com.pl/forum
http://urloogle.com/fa
DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: DanielLinux »

eskimos pisze:No przeinstalowalem slacka i teraz juz chodzi dobrze i na rocie i na userze ciekawe dlaczego?
ehhh ale ten windows wprowadza zwyczaje i zakorzenia to już do wszystkich systemów :wink:
eskimos pisze:Ale to tak jak z tym zawieszaniem Xow na roocie a na userze chodza jak zloto cos w tym jest.
No i te problemy z artsem na koncie roota a na userze nie ?
mam takie jedno pytanie po co Ci X'y pod rootem ??
Ja osobiście odradzam korzystania z konta roota (tzn. dłuższego pobytu na tym koncie) skoro napisałeś, że wszystko jest ok na userze to nic więcej nie potrzeba.
W czasie mojej przygody z linuxem która trwa już ponad dwa lata nie miałem żadnej potrzeby skorzystania z Xów pod rootem, więc się właśnie zastanawiam do czego Ci są potrzebne, to nie jest windows xp, że aby zainstalować jakiś program trzeba być administratorem. Przynajmniej większość programów do zainstalowania wymaga bycia uprzywielejowanym użytkownikiem (dokładniej chodzi mi o zalogowanie się na admina)
Pod linuxem wystarczy konsola i komenda su.

Pozdrawiam
eskimos
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2004-08-09, 14:36

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: eskimos »

Zgadzam sie z wami przyzwyczajenia z windozy niestety. Tak X'y na roocie to poroniony pomysl poco wlasnie znowu windoza ale trudno pomalu sie odzwyczajam. Choc to przeinstalowanie slack i ruszenie nvidii pod userem to dla mnie czarna magia.

Dzieki panowie za wsparcie :?

[ Dodano: 2004-10-14, 11:30 ]
A tak btw X'y pod rootem sa potrzebne coby odpalic np mozille bo pod userm po instalacji nie chce? Choc moze nie wiem jak to zrobic inaczej.

marcin
Slack 10.2, Gnome 2.14.2, P4 2,4GHz, 512 ram, gforce2 MX 400. WinXP Home takze niestety ;-(
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: gForce2mx akceleracja na roocie a na user brak?

Post autor: snaj »

Co do tegoz konta root, to teoretycznie prawda jest ze nie powinno sie uzywac, ale praktycznie sytuacja moze byc inna. Z linuxem mam do czynienia od 3 lat (moze troche dluzej) i dopiero ostatnio na stale przesiadlem sie na konto usera. Dlaczego ?
Otoz praktycznie nonstop grzebalem w plikach konfiguracyjnych, w konfigach jadra, nonstop probowalem nowe programy, instalacje, wywalanie itd itp. To wymagaloby ciaglego przesiadywania na konsoli i w edytorach konsolowych, a to nie jest najbardzej efektywny sposob na edycje kilku plikow i szybkie bieganie po drzewie katalogow (zwazywszy ze nie lubie mc). Teraz sytuacje ulatwia mi nieco Krusader ktory posiada tryb pracy administratora, ale to wciaz nie jest idealne rozwiazanie :/ Idealna bylaby mozliwosc odpalenia konquerora z prawami root'a wtedy sytuacja bylaby o wiele lepsza.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
ODPOWIEDZ