Strona 1 z 1

[Rozw.] Konqueror - brak paska adresu

: 2008-10-03, 19:51
autor: Trivelt
Witam,
Po reinstalacji Slacka (12.10 ze środowiskiem 3.5.9) okazało się, że w Konquerorze brakuje paska adresu. Nie mam pojęcia jak go przywrócić (w ustawienia->paski narzędzi go nie mam). Dodatkowo, menu Konquerora jest bardzo ubogie. Jest tam jedynie "Ustawienia", "Edycja", "Widok" oraz "Narzędzia" na dodatek w takiej właśnie kolejności. Proszę o pomoc w tej kwesti.

Re: [Rozw.] Konqueror - brak paska adresu

: 2008-10-04, 10:13
autor: Lizard
Reinstalacja nie powinna usuwać ani modyfikować plików w katalogu /home, więc Twoje ustawienia KDE pozostały. Odszukaj i usuń pliki w ~/.kde o nazwach konq*. Zrób to z poziomu terminala po wylogowaniu się z KDE.

Re: [Rozw.] Konqueror - brak paska adresu

: 2008-10-04, 11:47
autor: Trivelt
Tyle, że wcześniej korzystałem z KDE 4.1, teraz natomiast używam KDE 3.5.9. Jakie konkretnie pliki usunąć z ~/.kde? W ~/.kde/share/apps/konqueror jest jedynie konq_history (z rzeczy zaczynających się na konq). W ~/.kde/share/config jest konq_history
konqiconviewrc
konqsidebartng.rc
konquerorrc

Te 5 plików mam usunąć (w trybie tekstowym oczywiscie)?

Re: [Rozw.] Konqueror - brak paska adresu

: 2008-10-04, 12:39
autor: Lizard
OIDP, KDE4 zapisuje swoje ustawienia w ~/.kde4. Na Twoim miejscu zacząłbym od konqiconviewrc i konquerorrc. Nie wiem za co odpowiada konqsidebartng.rc. Przed usunięciem zrób kopie tych plików. Ponowne uruchomienie KDE utworzy te pliki z wartościami domyślnymi.

Jeśli nie używasz programów dla KDE lub nie zależy Ci na własnych ustawieniach zawsze możesz usunąć cały katalog ~/.kde. Ale to już jest "brutale metode". ;-)

Re: [Rozw.] Konqueror - brak paska adresu

: 2008-10-04, 20:55
autor: Trivelt
Usunąłem wszystkie wymienione przeze mnie wyżej pliki, niestety po reboocie nadal to samo, tzn mój konqueror wygląda tak:
ObrazekObrazek
Szczerze mówiąc trochę zależy mi na innych ustawieniach KDE, więc żeby usunąć cały .kde musiałbym mieć pewność, że rozwiąże to problem.

W menu Konquerora prawie nic nie mam, a usunięcie plików konq* z ~/.kde nic nie dało! Proszę pomoc! Jak daję przywróć domyślne to wciąż wszystko wygląda tak jak na screeni.. Może np. ktoś podeśle mi swoje pliki konq* (które wymieniłem trochę wyżej) z KDE 3.5.9?

Re: [Rozw.] Konqueror - brak paska adresu

: 2008-10-08, 09:55
autor: mateczek
utwórz nowego użytkownika i po zalogowaniu zobacz jak tam wygląda konqueror :P

Kod: Zaznacz cały

adduser

Re: [Rozw.] Konqueror - brak paska adresu

: 2008-10-08, 12:48
autor: Trivelt
Problem udało mi się rozwiązać już wcześniej usuwając/zmieniając nazwę katalogu ~/.kde. Po zalogowaniu się na innego użytkownika wszystko byłoby więc w porządku, ciekaw jestem jednak jakie pliki wystarczyło usunąć w celu rozwiązania tego kłopotu.