Spolszczenie Fluxbox'a

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

politan

Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: politan »

Witam!
Wgrałem sobie Fluxbox'a i mam taki problem. Chciałbym mieć w nim wszystko lub większość rzeczy po Polsku np. naciskając prawy przycisk myszy chciałbym mieć rozwijalne menu w języku Polskim. Jak to wykonać ??

Pozdrawiam politan
Ostatnio zmieniony 2012-11-27, 23:22 przez politan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
emeselv
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-11-11, 16:31

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: emeselv »

Musisz to sobie sam zrobić wg wzoru w pliku konfiguracyjnym menu ~/.fluxbox/menu
http://fluxbox-wiki.org/index.php?title ... g_the_menu
Awatar użytkownika
Porter3
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2007-03-04, 10:14
Lokalizacja: CK

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: Porter3 »

[b][i]"Odkryłem coś dzisiaj. Znalazłem komputer. Chwileczkę, to jest świetne. Robi to, czego chcę. Jeśli popełnia błąd to tylko dlatego, że ja zrobiłem błąd, a nie dlatego, że mnie nie lubi… "[/i][/b]
politan

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: politan »

Mógłby ktoś przedstawić przykładowy spolszczony plik z ~/.fluxbox/menu ?? Nie chodzi o to, że mi się nie chce spolszczyć, tylko chciałbym zobaczyć jak wygląda czyjaś konfiguracja i mniej więcej zoptymalizować swoją. Z góry dzięki.

Pozdrawiam politan
Ostatnio zmieniony 2012-11-27, 23:22 przez politan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: Outlaw »

Kod: Zaznacz cały

[exec] (Kadu) {kadu}  <~/.fluxbox/icons/kadu.xpm>
Tak wygląda przykładowa linia. Okrągły nawias to jest tekst który wyświetla Ci się w menu i możesz go dowolnie edytować a w {} jest ścieżka lub poprostu nazwa binarki/polecenia które chcesz odpalić. Dalej u mnie jest dodana ikona która będzie widoczna przy tym wpisie. Całość możesz zobaczyć tu: http://outlaw.one.pl/zrzuty/screenshot2.jpg
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: largo3 »

O! to chcecie zmieniać:

Kod: Zaznacz cały

[exec] (Firefox) {firefox}  <~/.fluxbox/icons/firefox.xpm>
na

Kod: Zaznacz cały

[exec] (Panda mała) {firefox}  <~/.fluxbox/icons/firefox.xpm>
?

Jeśli chodzi o spolszczenie poleceń typu Exit, Reload config itp to trzeba spolonizować system. Przynajmniej tak było za czasów kiedy używałem Fluxboksa.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
ppepito13
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 2008-09-13, 11:52

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: ppepito13 »

w ten sposób i tak spolszczysz praktycznie tylko nazwy typu "run"-"uruchom" "editors"-"edytory" a to chyba konieczne potrzebne nie jest... a takich rzeczy jak np konkretniejsze ustawienia itd, to i tak nie zmienisz w pluku /.fluxbox/menu (chyba, że się mylę??)
politan

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: politan »

Chodziło mi o plik tylko po to aby zobaczyć ogólne ustawienie u kogoś i zoptymalizować swoje. Wszystko już zrobiłem. Ogólnie nawet nie trzeba spolszczać pliku /.fluxbox/menu wystarczy zmienić locales na PL i większość się sama spolszczy. Konkretniejsze ustawienia tzn.??
Ostatnio zmieniony 2012-11-27, 23:23 przez politan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ppepito13
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 2008-09-13, 11:52

Re: Spolszczenie Fluxbox'a

Post autor: ppepito13 »

menu fluxbox->ustawienia
ODPOWIEDZ