[Rozw.] Konfiguracja wyglądu różnych programów - jak?

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

sp7foy
Użytkownik

[Rozw.] Konfiguracja wyglądu różnych programów - jak?

Post autor: sp7foy »

Witam.

Tak się bawię w konfigurowanie swojego lapka i natrafiłem na problem którego nie bardzo mogę ruszyć a Googla nie bardzo wiem o co zapytać.

Otóż mam Toshibkę malutką, rozdzielczość 1024x600. Domyślny wygląd większości programów to mogę czytać z 5 metrów od laptopa, więc trochę bez sensu.

Elementy KDE to poszły z centrum sterowania bez problemów.
Taki xterm i podobne bez problemu przez .Xdefaults się ustawia.
Ale co z resztą? Tak na szybko: Firefox najnowszy. No tu takie menu jest wielkie i nie wiem jak to zmniejszyć (pewnie przez plugin do FF się da, ale jak spod systemu narzucić mniejszą czcinkę?).
No i dla przykładu taki prymityw jak Kenigma. Literki większe od ekranu prawie :)

Czy jest jakiś globalny sensowny sposób na zmniejszenie głównie czcionki (bo reszta się przeważnie sama dopasowuje do czcionki) taki, żeby wszystkie programy na to zareagowały?
Ostatnio zmieniony 2009-06-18, 18:56 przez sp7foy, łącznie zmieniany 1 raz.
largo3
Moderator

Re: [Rozw.] Konfiguracja wyglądu różnych programów - jak?

Post autor: largo3 »

http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=10590

Zobacz, co prawda to dla EEE PC, ale to też ma malutki ekranik (pewnie mniejszy niż Twoja Toshiba).
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
sp7foy
Użytkownik

[Rozw] Konfiguracja wyglądu różnych programów - jak?

largo3 pisze:http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=10590

Zobacz, co prawda to dla EEE PC, ale to też ma malutki ekranik (pewnie mniejszy niż Twoja Toshiba).
Wymiarowo to podobno Toshiba najmniejsza, ale rozdzielczość ta sama więc i rozwiązanie takie samo. Wskazówka doskonała.

Okazało się to banalnie proste, jednak nie przez zwiększanie DPI a zmniejszenie.
Po ustawieniu na 72 jest dokładnie to co chciałem.

Podziękował.
largo3
Moderator

Post autor: largo3 »

Jeśli Twój problem został rozwiązany zastosuj się do punktu 1.9 regulaminu forum! Tym razem zrobiłem to za Ciebie, ale w przyszłości pamiętaj o tym. :)
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
sp7foy
Użytkownik

largo3 pisze:Jeśli Twój problem został rozwiązany zastosuj się do punktu 1.9 regulaminu forum! Tym razem zrobiłem to za Ciebie, ale w przyszłości pamiętaj o tym. :)
Ok. Coś sknociłem bo byłem na dobrej drodze, znaczy próbowałem :)
Przy najbliższej okazji przyjrzę się baczniej temu co robię.
ODPOWIEDZ