ICEWM

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

ICEWM

Post autor: nikkou »

Czy ktos z was uruchomil pod Slackiem (moze byc 9.1 lub current) ICE WM? U mnie na obie wyglada to tak. Nie zaleznie czy biore paczke z Linuxpackages.net czy sam kompiluje, muszie recznie zmienic xinitrc.icewm w /etc/x11 bo xwmconfig tego nie zobaczy. mniajesza z tym podmieniam tak jak ma byc. startx i zima.. tylko ekran Xow. zrobielm export Display=0:0 z innej konsoli i uruchomilem, pojawil sie task-bar i nic wiecej, zreszta dzialal w nim tylko xterm. Jak to zrobic zeby to ruszylo tak jak powinno?
Awatar użytkownika
Adamek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2004-06-11, 18:33

Re: ICEWM

Post autor: Adamek »

ja tworze sobie .xinitrc i tam exec icewm potem startx i wszystko działa. zarówno z paczek jak i z kompilacji chodzi. a co to znaczy że działa tylko xterm?
nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

no wlasnie...

Post autor: nikkou »

ja tez uruchamim tylko "exec icewm". dokaldnie to ten xinit.icewm i zima. sam X'y to znaczy ze tylko ten ekram w czarno-biale pixele i Xowy kursor myszki

[ Dodano: 2004-06-15, 22:54 ]
sorry sie rozpedzilem, xterm bo jak uruchomilem ten pasek w koncu to bybly tam listy typu Gnome, KDE (kotre po chwili znika z tego menu) WIndows Themes. itd. i zadne z nich sie nie rozwija oprocz Themes. wiec moge wlaczyc tylko xterm, ktory jest tam standardowo zdefiniowany na pasku.
orli

Re: ICEWM

Post autor: orli »

Kod: Zaznacz cały

echo "icewm-session" > ~/.xinitrc
i wpisz startx
ODPOWIEDZ