GIMP 2.0.1

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

GIMP 2.0.1

Post autor: KLAPEK »

Zakładam nowy temat, by nie ciągnąć tego w Numerologii ;)
A więc zainstalowałem gimpa ciągnąc swaretem [nic dodatkowo nie zainstalował]
I jak daję gimp to mi wyskakuje:

Kod: Zaznacz cały

bash-2.05b# gimp
gimp: relocation error: gimp: undefined symbol: gdk_threads_lock
Google niewiele mi powiedziało ;(
Chyba sie poddam z tym gipem2, bo nie chcę upnąć całego sysa dla Gimpa tylko...
[ze Ľródeł też są problemy z bibliotekami, nie chcą się kompilwać, mimo, że jest odpowiednia wersja, krzyczy, że jej brak ;(]
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: mina86 »

Może spróbuj zupdatować GTK albo coś..
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Gość

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: Gość »

Gimp 2.0.1 jest z currenta? No to co się dziwisz... przeczytaj plik CURRENT-WARNING.txt. Mix Slack 9.0 + jakas paczka z currenta to raczej brzmi groĽnie :-) Pewnie ten Gimp potrzebuje jakiejs biblioteki tez w nowszej wersji.

Poza tym, jeśli koniecznie chcesz tego GIMPa 2.0.1. to może cały system uaktualnij do wersji current - albo przynajmniej do 9.1 - w 9.1 jest gimp 1.3.2 ktory niczym nie rozni sie od dwójki - wiem bo używałem obu wersji.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: Sad Mephisto »

hal9001 pisze:gimp 1.3.2 ktory niczym nie rozni sie od dwójki - wiem bo używałem obu wersji.
Już drugi raz Ci mówię, że się różni bardzo :x
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Gość

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: Gość »

OK, wymień osiemnaście pierwszych różnic :-)

A tak na poważnie: ja już gdzieć w innym wątku napisałem, że "Z mojego punktu widzenia" - na tyle na ile używam GIMPa, nie widzę żadnych różnic miedzy 1.3.2 i 2.0 :-)

PS mi się wydaje, że mylisz z wersją 1.2.5 - to faktycznie są różnice - ale 1.3.2 am już taki interfejs jak dwójka i ma te same filtry i opcje!
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: KLAPEK »

Na razie nie chcę ryzykować uaktualniania do currenta [skoro wszystko poza gimpem2 chodzi ;)]
A gimpa-1.3.2 to zainstalowałem sobie z 9.1 no i nie jest to ten sam co 2.0 ;p
Przede wszystkim od razu widać baaardzo ;) niekompletne tłumaczenie na polski [praktycznie 90% interfejsu jest po angielsku [całe menu np....]
Na razie na tyle co potrzebuję to wystarczy mi gimp 1.2 :)
A bibliotek w nowszej wersji dla gimpa jest tyle, że chyba szybciej cały system upnąć :/
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Gość

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: Gość »

A tam tłumaczenie - po angielsku i tak jest lepszy - ja mam 100% po angielsku :-)
A z Sadem jak na razie doszliśmy do porozumienia odnośnie jednej istotnej różnicy pomiędzy 1.3.2 a 2.0 :-)
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: kemro »

tez mialem ta lipe z gimpem... z currenta za chiny nie chcialo dzialac... tak jak gtk+ u mnie..
w tej chwili to chyba mam po prostu gimpa z linuxpackages.net i nie najnowsza gtk (najnowsza to chyba 2-2.4, ja mam 2-2.2, nie wiem czy samo gtk+ ma jakies znaczenie, ale mi nie chcialo dzialac.. a pamietam, ze problem z gimpem mialem identyczny..)
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: KLAPEK »

Napisz proszę dokładnie jakie pakiety zassałeś aby poszło.
Zainstalowałeś tylko gimpa i gtk [jak nazywa się pakiet?], czy kompilowałeś ze Ľródeł + wszystkie potrzebne biblioteki....
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: mina86 »

A może tak ze Ľródeł skompilować ?
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: KLAPEK »

W pierwszym poście napisałem, że to też się nie udaje.
Zbyt dużo bibliotek trzeba by zaktualizować, chyba szybciej i łatwiej upnąć będzie całość do currenta ;)

PS mam nadzieję, że będzie widać pliterki, bo niby w polu tekstu je widzę, ale Dillo nie wyświetla żadnych na forum poprawnie :?
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: kemro »

ja nic ze zrodel nie lecialem... wszystko paczki...

Wiem, ze napewno nie chcialo mi chodzic z ta gtk najnowsza z currenta... usunalem ja i zainstalowalem paczke gtk ze slackware'a 9.1 (ze slackware.com), dosc dawno to bylo, wiec nie pamietam czy cos jeszcze robilem.. ;[ ale paczke gimpa (2.0.1), sciagnalem z linuxpackages i juz dzialal...
Tylko jak mowie.. nie pamietam, czy napewno czegos jeszcze nie zrobilem, ale mysle, ze glownym winowajca bylo gtk...
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: KLAPEK »

Mi ta z linuxpackages też nie działała ;(
Jakie masz paczki gtk?
Ja mam:
gtk+-1.2.1.0
gtk+-2.-2.2.4
gtk-engines-2.2.0
gtkglext-1.05
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: DanielLinux »

Witam.
Powiem Wam, że miałem podobny problem jednak ... nie pamiętam jak go rozwiązałem :(
Tzn. wiem, że upgrade gtk nie pomagał. Brakuje jakiejś biblioteki
zobacz może czy masz :
libgnomecanvas
libgtkhtml
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: GIMP 2.0.1

Post autor: KLAPEK »

Hmm, mam obie:
libgnomecanvas-2.2.0.2
libgtkhtml-2.2.0
;(
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
ODPOWIEDZ