Kompilacja KDE 4.5.3 ze źródeł

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

vitos
Użytkownik
Kontakt:

Kompilacja KDE 4.5.3 ze źródeł

Post autor: vitos »

Czy ktoś z Was próbował może kompilować nowe KDE 4.5.3 ?
U mnie problem jest następujący. Podczas kompilacji pierwszej paczki, czyli kdelibs skrypt konfigurujący wywala błąd podczas sprawdzania wymaganych pakietów tzw. "prerequisites". Otóż według niego brakuje mi zainstalowanego pakietu docbook-xml (KDE opiera na nim swój system help) w wersji co najmniej 4.2. Jest to dziwne, o tyle, bo docbooc-xml jest jednym ze składników pakietu repozytorium /ap, a mianowicie linuxdoc-tools-0.9.66-i686-3.txz. Wersja mojej instalacji slackware to current.

Czy ktoś może poradził sobie z tym problemem ? Jeśli tak bardzo bym prosił o jakieś hinty.

Pozdrawiam
Witek

Awatar użytkownika
alekow
Użytkownik
Kontakt:

Re: Kompilacja KDE 4.5.3 ze źródeł

Post autor: alekow »

ja kompilowałem ze slackbuildów z currenta i wszystko poszło OK

vitos
Użytkownik
Kontakt:

alekow pisze:ja kompilowałem ze slackbuildów z currenta i wszystko poszło OK
Ja też, tylko z KDE ściągnąłem wersję 4.5.3. A kdelibs się pluje o doctools-xml 4.2, który na 100% jest w slackware'owej paczce. Nie mam pojęcia o co chodzi... :-(

Awatar użytkownika
alekow
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: alekow »

No ja też tą wersję kompilowałem. Używałem "ogólnego" skryptu KDE.SlackBuild. Dodam tylko że w currencie sprzed jakiegoś czasu - nie instalowałem nowego glibc, gcc i tym podobnych.

vitos
Użytkownik
Kontakt:

alekow pisze:No ja też tą wersję kompilowałem. Używałem "ogólnego" skryptu KDE.SlackBuild. Dodam tylko że w currencie sprzed jakiegoś czasu - nie instalowałem nowego glibc, gcc i tym podobnych.
Kompiluje się bez problemów, skompilowałem wersję 4.5.4. Przedtem coś miałem popierniczone w instalacji. Teraz wszystko OK.

Pozdrawiam
Witek

pielas
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: pielas »

Musisz chyba ustawic sciezke do tego doc-book z tego co kojarze.

ODPOWIEDZ