slackware i sterowniki nvidia

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

daates
Użytkownik

slackware i sterowniki nvidia

Post autor: daates »

witam.
posiadam slackware 13.1, x: kde, postawiony na virtualbox.

problemem jest to, iż nie mogę wybrać wyższej rozdzielczości niż 800x600. chcę 1024x768, ale nie ma jej na liście rozdzielczości dostępnych...

xorg.conf mam skonfigurowany poprawnie i jeżeli chodzi o tryb tekstowy to działa poprawnie czyli dla 1024x768. problem pojawia się przy starcie środowiska graficznego. okno się zmniejsza dla rozdzielczości 800x600 i tak pozostaje.

próbowałem instalować sterowniki do karty graficznej ze strony producenta - NVIDIA, ale pomimo tego iż wybierałem sterowniki dla poprawnego modelu to wyskakiwał mi komunikat podczas instalacji, że wybrane sterowniki nie pasują do posiadanego sprzętu... można było kliknąć ACCEPT, pomimo tego monitu, ale potem i tak wywaliło błąd z kernelem... próbowałem różne wersje sterowników dla tego modelu karty graficznej, ale bez skutku.

proszę o jakąś pomoc... naprowadzenie mnie na właściwy trop ;) zainstalowałem slacka po bardzo długiej przerwie i mam spore braki w pamięci jeżeli chodzi o obsługę linuksa w ogóle...

pozdrawiam.

syriusz666
Użytkownik
Kontakt:

Re: slackware i sterowniki nvidia

Post autor: syriusz666 »

Zainstaluj guest additions, sterow Nvidii nie zainstalujesz na VB ...

daates
Użytkownik

Re: slackware i sterowniki nvidia

Post autor: daates »

syriusz666 pisze:Zainstaluj guest additions, sterow Nvidii nie zainstalujesz na VB ...
dzieki, po zainstalowaniu jest ok.

ODPOWIEDZ