Wygląd ikon folderów w xfce4

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
slawul
Użytkownik

Wygląd ikon folderów w xfce4

Post autor: slawul »

Witam

Jest program xdg-user-dirs, który jest narzędziem do zmiany wyglądu ikon folderów na koncie użytkownika - coś jak w ubuntu. Mając jakiś zestaw ikon w tym przypadku preferuję Faenza i Faenza-Cupertino chciałbym zmienić kilka ikon tego jakie mam w ~/.icons/Faenza-Cupertino/places/scalable, a wygląda m.in. to tak:

Obrazek

Wszystkie ikony miejsca jakie tam znajdują się chciałbym móc ustawić, większość udało mi się automatycznie tym programem jednak nie mogę dać rady z Archiwum, Dropbox i Mail - tak to wygląda:

Obrazek

Zainstalowałem wtyczkę do thunara, thunar-dropbox i chciałbym, aby ta ikona jakoś odróżniała się wśród folderów, w zestawie ikon jest, ale nie wiem jak zrobić. Czy jest jakiś sposób aby xdg-user-dirs to zrobił ewntualnie inny sposób? Update czyli /usr/bin/xdg-user-dirs-update nic nie daje, a wpis do ~/.config/user-dirs.dirs też nic oto jak wygląda wpis:

Kod: Zaznacz cały

# This file is written by xdg-user-dirs-update
# If you want to change or add directories, just edit the line you're
# interested in. All local changes will be retained on the next run
# Format is XDG_xxx_DIR="$HOME/yyy", where yyy is a shell-escaped
# homedir-relative path, or XDG_xxx_DIR="/yyy", where /yyy is an
# absolute path. No other format is supported.
#
XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Pulpit"
XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/Pobrane"
XDG_TEMPLATES_DIR="$HOME/Szablony"
XDG_PUBLICSHARE_DIR="$HOME/Publiczny"
XDG_DOCUMENTS_DIR="$HOME/Dokumenty"
XDG_MUSIC_DIR="$HOME/Muzyka"
XDG_PICTURES_DIR="$HOME/Obrazy"
XDG_VIDEOS_DIR="$HOME/Wideo"
XDG_DROPBOX_DIR="$HOME/Dropbox"
Rozważałem też inny sposób w folderze ukryty plik .folder.desktop tylko że zmienia ten plik na wygląd foldera, a mi chodzi o wygląd ikony foldera w którym ten plik sie znajduje. Czy jest jakiś na to sposób, jakiś wpis w tym pliku?
[i][size=84]Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego... Pamiętaj - Amatorzy zbudowali Arkę, Profesjonaliści Titanica...[/size][/i]
O czym to świadczy?

ODPOWIEDZ