Zepsuł się widok pulpitu

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

tomjas
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2007-09-12, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Zepsuł się widok pulpitu

Post autor: tomjas »

Witam.
Po ostatniej aktualizacji do slackware-current zepsuł mi się widok pulpitu - a właściwie włączyła się jakaś opcja i za diabła nie mogę jej znaleźć. Po każdym uruchomieniu Xów pulpit wygląda mniej więcej tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/443/pulpitpu.jpg/
mam na myśli ten pasek przewijania po prawej stronie i ukryte ikony. Ktoś podpowie co mi się włączyło? Bo "Ustawieniach systemowych" nijak nie mogę nic takiego znaleźć.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Zepsuł się widok pulpitu

Post autor: Pajaczek »

Wymiary pulpitu wykraczające poza rzeczywistą rozdzielczość? Zobacz jak masz ustawiony wymiar pulpitu, ustawienia wirtualnego pulpitu, i jaką masz rozdzielczość.
tomjas
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2007-09-12, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Zepsuł się widok pulpitu

Post autor: tomjas »

Dzięki za odzew ale to chyba nie to. Rozdzielczość mam 1024x768 i taka jest w ustawieniach. Poza tym gdyby był problem z rozdzielczością i wymiarami pulpitu to chyba przy przesuwaniu suwakiem przesuwałyby się również aplety pulpitu i tapeta? Tak czy inaczej doraźnie radzę sobie klikając na "Ustawienia systemowe/Okna/Pulpity wirtualne/Przełączanie/Cykliczna nawigacja po pulpicie" wtedy pulpit się "odświeża" i jest ok - tylko nie chce mi się tego klikać za każdym uruchomieniem systemu:)
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Zepsuł się widok pulpitu

Post autor: jacol »

Witam.
Rozumiem że kolega usunął stare ustawienia dla kde z katalogu użytkownika? Pozdrawiam jacol.
PS. Ciekawi mnie jak wygląda

Kod: Zaznacz cały

/etc/X11/xorg.conf
Awatar użytkownika
dreamwalker
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2006-06-30, 08:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zepsuł się widok pulpitu

Post autor: dreamwalker »

Stwórz nowe działanie i skonfiguruj pulpit od zera :)
Jak będzie tam tak samo - błąd z KDE
Jak będzie ok - kde pochrzanilo konfigi po update
[b]Niech Moc będzie z Wami![/b]
ODPOWIEDZ