Koniec Gnome w Slackware?

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Koniec Gnome w Slackware?

Post autor: log_out »

Nie mam aż tak słabego sprzętu, bartek2500@2Ghz/256Ramu/R8500 a Gnome chodzi tak sobie, no jeśli Linux+jakiśPopularnyWM będzie systemem przeznaczonym dla high end systemów bo inaczej będzie się dusił to chyba troche zatraca się cała idea tego systemu :( jak tak dalej pójdzie ludzie zaczną wracać na Windowsy bo im Linuxy będą za wolno łaziły ;)
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Koniec Gnome w Slackware?

Post autor: tadziu »

No dziwne, ja mam P4 2,4GHz/256MB i nie narzekam... Choć przyznam, że wersja Gnome 2.4 mi chodziła wolniej niż 2.6. Najnowszej 2.8 nie testowałem, bo nie podoba mi się nowa obsługa MIME. Skorzystałbym z XFCE, ale jakoś nie mogę wybrać wygodnego dla siebie pulpitu (do którego przyzwyczaiłem się przez te ok. 10 lat) pod niego (a Nautlus mi kopie ikony jeśli nie jest uruchamiany spod Gnome)
Linux registered user #325402
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Koniec Gnome w Slackware?

Post autor: log_out »

No dziwne, ja mam P4 2,4GHz/256MB i nie narzekam...
wszystko jest rzeczą względną ;) ostatnio gadałem z kolo co grał w Doom3 na med detali na R9100 i mówił że chodzi płynnie ;) ofkors miał slajdszoł, dla ciebie ten gnome naprawde może chodzić szybko, nie przecze :)
Awatar użytkownika
PaST
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 2004-09-09, 20:19
Lokalizacja: Siedlce

Re: Koniec Gnome w Slackware?

Post autor: PaST »

log_out pisze:
No dziwne, ja mam P4 2,4GHz/256MB i nie narzekam...
wszystko jest rzeczą względną ;) ostatnio gadałem z kolo co grał w Doom3 na med detali na R9100 i mówił że chodzi płynnie ;) ofkors miał slajdszoł, dla ciebie ten gnome naprawde może chodzić szybko, nie przecze :)
dokładnie, to tak samo jak myślimy, że nasz komp zapiernicza jak rakieta... Do czasu aż nie zobaczymy jak "lata" troszkę lepszy komp kolegi :-)

Mi się kiedyś też wydawało, że KDE mi chodzi i co? zainstalowałem xfce i mi kopara opadła :D

jak to "przed-piszca" ujął, wszystko jest rzeczą względną :-)
"Lepiej być ambitnym, a nie tylko tak sądzić" @ NumerRaz
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec Gnome w Slackware?

Post autor: Hannibal »

Fakt szybko jest względne. Dla mnie KDE z wodotryskami (na Celku 525 z 512 RAM) chodzi szybko. A znaczy to tyle że wszystko uruchamia się/reaguje w rozsądnym czasie. Oczywiście wiem że XFCE fluxbox czy inny light będzie działał szybiej, ale różnica 0.1 s przy wyświetlaniu jakiegoś dialoga czy 1 s przy odpalaniu proga nie ma dla mnie większego znaczenia.

Ale ja pewnie od pracowania na takim zabytku pewnie jakiś wypaczony jestem :lol: ;)

PS. Wiem że te różnice (a szczególnie ta druga) będą większe, ale i tak wolę KDE :]
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Koniec Gnome w Slackware?

Post autor: tadziu »

@log_out
pewnie rzeczywiście tak jest jak mówisz. ja przez długi czas siedziałem na P120/64MB RAM (jeszcze na Win to było), więc nie robi mi to tak wielkiej różnicy, czy program odpala się sekundę dłużej czy krócej :D
Linux registered user #325402
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Koniec Gnome w Slackware?

Post autor: log_out »

Spoko :D pierwsze 2-3 miechy Gnome śmigał mi jak rakieta, przestał jak z nudów zainstalowałem Windowmakera ;)
ODPOWIEDZ