KDE oszczędzanie energi a flashplayer

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
sectt
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 2006-06-04, 12:15
Lokalizacja: Kraków

KDE oszczędzanie energi a flashplayer

Post autor: sectt »

Cześć,
chciałbym sie was spytać czy macie jakiś sposób / skrypt który wyłączy oszczędzanie energii w momencie oglądania filmu przez flashplayer'a ?
Chciałbym, żeby podczas oglądania jakiegoś filmu, ekran mi sie nie przyciemniał po określonym czasie.

pozdrawiam,
sectt
Awatar użytkownika
SaraniS
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-10, 08:22
Lokalizacja: Olesno Slaskie
Kontakt:

Re: KDE oszczędzanie energi a flashplayer

Post autor: SaraniS »

Cześć
Ja drobnym poleceniem wyłączyłem oszczędzanie energii (wygaszanie ekranu) przez X, natomiast i tak musiałem zrezygnować z wygaszacza ekranu KDE bo też nie chciał z flaszką ;) współpracować.
Ponieważ mam powyłączane oszczędzanie cały czas (nie chciało mi się grzebać) to nie powiem jak to wygląda z filmami w HTML5.
Kodziku nie podaję, bodajże Mina86 kiedyś (z 10 lat temu? :D ) go tu podawał, gdzieś w FAQ będzie ;)
Pozdrawiam
Toshiba Satellite L40-14B: Cel530 1.73GHz/ 2GiB RAM/ 320GiB HDD Slackware 14.0 Linux 3.2.29, KDE 4.8.5, Opera 12, Skype 4.2, XMMS/ amarok/ MPlayer
RLU #398894
Awatar użytkownika
freak117
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2006-12-13, 21:26
Lokalizacja: z sieci

Re: KDE oszczędzanie energi a flashplayer

Post autor: freak117 »

Ja przed oglądaniem filmu wyłączam oszczędzanie energii poleceniem

Kod: Zaznacz cały

xset -dpms
a przywracam poleceniem

Kod: Zaznacz cały

xset +dpms
Nie wiem jak możnaby to pożenić z flashem, ale polecenie jest na tyle krótkie że raz na czas można je wpisać z palca :)
W3 rulez ;D
Awatar użytkownika
sectt
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 2006-06-04, 12:15
Lokalizacja: Kraków

Re: KDE oszczędzanie energi a flashplayer

Post autor: sectt »

Problem z tym, że czasami mi sie zasypia oglądając coś, więc fajnie by było jakby to działało bez ingerencji w wyłączanie manualne :)

Druga sprawa, jak wyłącza mi sie ekran po pewnym czasie, gdzie znajduje sie skrypt który to obsługuje ?
Chciałbym tam dodać jeszcze, żeby mi wygaszał klawiaturę.
ODPOWIEDZ