nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: kemro »

Witam !

Moim ulubionym edytorem jest nedit (gdybym mogl jeszcze z polskimi znakami wklejac do niego teksty z opery, to juz wogole edytor guru..), ale strasznie nie podoba mi sie wyglad.. taki szary, oblesny...

Na pld live kiedys pamietam po odpaleniu nedita byl on juz jako tako znosny.. ale chyba przez samo to, ze byl jasniejszy.. (bylo to na kde..), ja uzywam fluxboksa..

Na jakiej bibliotece (w sensie wyswietlania.. kolorystyki.. jak gtk, qt...) jest nedit ? Na Motifie ?

Jesli tak, to jak jakos zmienic jego theme, o ile wogole sie da.. a jesli nie, to jak przynajmniej go jakos rozjasnic ?
Awatar użytkownika
Rookie One
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 2004-11-13, 13:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: Rookie One »

kemro pisze:(gdybym mogl jeszcze z polskimi znakami wklejac do niego teksty z opery, to juz wogole edytor guru..)
W preferencjach zmien domyslne kodowanie czcionki z iso-8859-1 na iso-8859-2 i zapisz ustawienia domyslne (save defaults).
kemro pisze:Na jakiej bibliotece (w sensie wyswietlania.. kolorystyki.. jak gtk, qt...) jest nedit ? Na Motifie ?
GTK+ 1.x.
[color=darkblue][b]- [ Slackware 10.2, kernel 2.4.31 ]
- [ Windows XP Home SP2 ][/b][/color]
[size=75]Pentium 4 3 GHz HT, 512 MB RAM, Intel 915G[/size]
Registered Linux User #372988
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Re: nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: kemro »

Rookie One pisze: W preferencjach zmien domyslne kodowanie czcionki z iso-8859-1 na iso-8859-2 i zapisz ustawienia domyslne (save defaults).
Az tak glupi nie jestem... zawsze mialem na iso8859-2 (czcionke w nedicie tez mam iso8859-2)
GTK+ 1.x.
Nie sadze :)

Na gtk 1.x sobie spokojnie zmieniam themy switchem (xmms, gentoo..) i nedit na 100% nie jest pod gtk :)


Ma ktos moze jeszcze jakies pomysly ?

[ Dodano: 2005-01-27, 21:15 ]

Kod: Zaznacz cały

NEdit 5.5
Sep 30, 2004

     Built on: Linux, 386, GNU C
     Built at: Oct  1 2004, 15:55:40
   With [b]Motif: 2.1.30 [@(#)Motif Version 2.1.30][/b]
Running Motif: 2.1 [unknown]
       Server: The X.Org Foundation 60801000
       Visual: 24-bit TrueColor (ID 0x23, Default)
       Locale: C

No to sie upewnilem juz, ze jest na motifie... tylko jak (o ile wogole) moge teraz zmienic thema na cos przyjazniejszego niz ta oblesna szarosc ?

I co do opery ma ktos jakies pomysly moze (do np. beavera mi elegancko wkleja.. do nedtia nie chce ;[ )
matchil
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 2004-09-19, 11:55
Lokalizacja: Pojebanice
Kontakt:

Re: nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: matchil »

Ad. zmieny wygladu NEdita, jest cos napisne na ich WWW, obawiam sie ze nie ma themow jako takich a wyglad zemienia sie przez pliki .Xresources/.Xdefaults poprzez ustawianie parametrow zmiennych ... czyli moze i w sumie takie themowanie, ja sie nie znam.

To znalazlem na NEdit.org:
http://www.nedit.org/technotes/looks-1.php
http://www.nedit.org/pipermail/discuss/ ... 05011.html

Mozesz wykorzystac jako gotowce, albo po-experymentowac uzywajac powyzszych jako przyklady :) tak czy tak: Use it wise.

Peace.
I have your life for nothing just like you had mine ...
See for yourself how it is to live with a corrupted mind ...
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Re: nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: kemro »

Kurde.. dzieki wielkie za poszukanie... powinienem sam znalezc.. :/


Tylko.. czy fluxbox moze miec cos wspolnego z tym, zeby wyswietlac to.. "gorzej", wkleilem na razie ten gotowy "theme" (rozjasniajacy kolorystyke) do .Xdefaults, i on mi zaczal ciut inaczej tylko wygladac.. jakby lekko ksztalt sie pozmienial... ale wciaz wszystko jest oblesnie szare, choc powinno byc juz biale.. ;[

Czemu tak jest ?
matchil
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 2004-09-19, 11:55
Lokalizacja: Pojebanice
Kontakt:

Re: nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: matchil »

Przeladowales oczywiscie plik .Xdefaults po wpisaniu zmian ?

Kod: Zaznacz cały

$ xrdb -merge /home/kemro/.Xdefaults
PS.: Ten pierwszy ogolnie nie jest za ladny .. Ja zaaplikowalem sobie ten drugi i po przeladowaniu .Xdefaults dziala i cieszy oko, ale wypadalo by zmienic czcionke jeszcze bo tam podali z kodowaniem *-15 wiec xfontsel i cos tam sobie dobierz.

Peace.
I have your life for nothing just like you had mine ...
See for yourself how it is to live with a corrupted mind ...
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Re: nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: kemro »

dawalem restart fluxboxa... myslalem, ze to wyztarczy... po xrdb cos tam zaczelo dzialac :)

A co do tyxh dwoch.. jedne i druhgi taki lipny szary.. (ale juz napewno lepszy niz defaultowy.. :) )

Ja zaczalem cos se kombinowac i juz rozkminilem kilka opcji, dotyczacych, gdzie okresla sie jaki kolorek... (np. kolor wypelnienia menu, kolor wypelniania pol teksotowych - w opcjach gdzies itp., malutkie obramowanie glownego okna, w ktorym sie pisze..), ale za chiny nie moge znalezc, a przejrzale juz chyba wszystkie opcje, zeby wlasnie to glowne okno, w ktorym pisze sie tekst, zrobic na inny kolor (bo tylko on mi pozostaje szary ciagle..)

Wiesz moze jak zmienic (ktora opcja - wpis za to odpowiada..) to wlasnie glowne okno ?
matchil
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 2004-09-19, 11:55
Lokalizacja: Pojebanice
Kontakt:

Re: nedit.. motif.. ? zmiana theme czy cos...

Post autor: matchil »

Niestety nie wiem, tez probowalem roznych modyfikacji zmiennych ale bez skutku, pole wpisywanego textu i color textu bez zmian :/ ... moze to juz ina Motifa ?
I have your life for nothing just like you had mine ...
See for yourself how it is to live with a corrupted mind ...
ODPOWIEDZ