Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Sajmon »

Standartowo Slackware dostarcza nam pakiet j2sdk-1_4_2_04-i586-3 z którego korzysta bez problemów konqueror. W Konfiguracji/Java i JavaScipt podaję się ścieżkę i już.

W Mozilli i Firefoksie jest tylko możliwość włączenie/wyłącznie obsługi javy bez podawania ścieżki do katalogu. W momencie kiedy kliknę np na jakąś grę która wymaga pluginu javy otwiera mi się strona suna z propozycją download/instalacji v1.3 :roll:

Moje pytanie jak zmusić Mozillę/Firefoksa do skorzystania z dystrybucyjnej javy?

Przypuszczam że trzeba by było uzupełnić ~/.{mozilla,firefox}/pluginreg.dat i być może coś jeszcze.

Zechciałby ktoś grep'nać "java" * i tu wkleić wynik ? :mrgreen:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Sad Mephisto »

szukasz sobie takiego pliku:

Kod: Zaznacz cały

/usr/local/share/Jre/j2re1.4.2_03/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so
następnie go linkujesz do katalogu "plugins" Firefoxa. I już :)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Sajmon »

No widzisz zlinkowane mam/miałem ale nie ten co potrzeba :mrgreen: dzięki
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
Awatar użytkownika
ddevil
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2004-06-11, 23:25
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Kontakt:

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: ddevil »

A jeszcze tutaj jest opisane jak skonfigurować inne przydatne pluginy :)
"The truth is out there"
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Sad Mephisto »

ddevil, podejmiesz się przepisania (oczywiście nie mam namyśli kopiuj-wklej) tego do FAQ?
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
ddevil
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2004-06-11, 23:25
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Kontakt:

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: ddevil »

Oki jak znajdę troszeczkę więcej wolnego czasu to spróbuje to zrobić :)
"The truth is out there"
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Sajmon »

Polecam versję 1.4.2_05 javy, po aktualizacji przestał mi się wykładać Firefox na forach 'Powered by phpBB modified v1.8 by Przemo ' :mg:
http://java.sun.com/j2se/1.4.2/download.html
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
fredie
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 2004-06-14, 18:33

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: fredie »

Sajmon pisze:Standartowo Slackware dostarcza nam pakiet j2sdk-1_4_2_04-i586-3 z którego korzysta bez problemów konqueror. W Konfiguracji/Java i JavaScipt podaję się ścieżkę i już.

[...]
Może się czepiam (i schodzę z tematu), ale co ma wspólnaego Java z JavaScript? (za wyjątkiem podobnego pierwszego członu nazwy). AFAIK JavaScript to to samo co JScript i ECMAScrpit (niektórym firmom po prostu przez ,,gardło'' nie przechodzi słowo Java ;-) )- no może poza modelem DOM, który różni się w niektórych detalach, ale to jest już wina jego interpretatorów, czyli przeglądarek. Ale sam język skryptowy ECMAScript nie ma nic wspólnego z Javą - programy w niej napisane wykonują się w Java Virtual Machine (i dlatego ich ładowanie tyle trwa ;-) ), a skrypty są interpretowane wprost w przeglądarce, która je po prosu ,,umie'' i zainstalowanie Java Runtime Environment (które zawiera JVM) nie ma tu nic do rzeczy. Dobra może się trochę za bardzo zapędziłem - skrypty przypominają trochę programy Javy (ale program napisany obiektowo w C++ czy C# - inna sprawa, że C# to Microsoftowa wersja Java'y - też ją przypomina.

Ale może się mylę. Może mnie ktoś oświecić, po co w Konqerorze podaje się ścieżkę do JVM w przypadku JavaScript?
Taeril
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2004-06-03, 13:36

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Taeril »

W Konfiguracji/Java i JavaScipt
Tam są ustawienia i Java i Javascript - wybieram konfiguracje Konquerora potem Java i Javascript co daje mi takie 2 zakładki do ustawienia i tego i tamtego - ot tyle co to ma wspólnego tu :>

Ja mam Javę od Blackdowna i nie narzekam i tyle problemu z Mozillą/Firefoksem, że trzeba po prostu plugin podlinkować i tyle :>

btw. jakby się przespacerować na mozillapl.org to sie znajdzie co i jak z javą ;)
[b]- Taeril -[/b]
sercheese
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2007-07-05, 10:33

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: sercheese »

Sad Mephisto pisze:szukasz sobie takiego pliku:

Kod: Zaznacz cały

/usr/local/share/Jre/j2re1.4.2_03/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so
następnie go linkujesz do katalogu "plugins" Firefoxa. I już :)
myślałem, że po uprgradzie w gslapt javy problem samoistnie zniknie, niestety wciąż nie mogę odtwarzać filmików np na sportowym onet'cie, piszę że albo nie mam Windowsa (rotfl) albo javascript
rozumiem, że jave mam tylko trzeba ją jakoś połączyć z firefoxem? doszukałem się tego tematu tyle, że w /usr/local/share nie mam Jre ani niczego związanego z javą. jakieś pomysły gdzie to może być? w ogóle w thunarze nie mogę doszukać się opcji... szukaj :)
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Lizard »

To nie jest kwestia javy, bo filmy na onecie są przesyłane przez mms:// jako WMV. Do tego potrzebny jest MPlayer i plugin MPlayera do Firefoksa. sercheese, poszukaj na forum, bo już było.
Error 404 - footer not found
sercheese
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2007-07-05, 10:33

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: sercheese »

Outlaw pisze:A w /usr/lib/java?
tutaj jest, tyle że w dwóch katalogach :)

Kod: Zaznacz cały

# ls
ns7  ns7-gcc29
zaraz podlinkuję, ale skoro Lizard mówi, że to nie to, to poszukam o tych onet'owskich zawiłościach, dzięki!

Kod: Zaznacz cały

# ln -s /usr/lib/java/plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so /usr/lib/firefox-2.0.0.6/plugins
<edit>
na razie czaty zaczęły działać, czyli java poprawnie zainstalowana =)
Ostatnio zmieniony 2007-09-06, 13:12 przez sercheese, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Podpięcie javy pod Mozillę / Firefoksa

Post autor: Lizard »

sercheese pisze:skoro Lizard mówi
I co z tego. Nie jestem papieżem i mogę się mylić. :P Chociaż w tym przypadku wystarczy zajrzeć do źródła strony, aby zobaczyć wpis typu: mms://adres/jakies_video.wmv.
Error 404 - footer not found
ODPOWIEDZ