XFce 4 Desktop Environment

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
grz3si3k
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 2004-05-22, 10:47

XFce 4 Desktop Environment

Post autor: grz3si3k »

Mam pytanie czy ktos z Was może bawi się tymi okienkami??
Własnie postanowiłem sobie zeby zobaczyc z czym sie to uzywa :roll:
Prosze o pomoc w dostosowaniu menedzera okien
dzieki :mrgreen:
Awatar użytkownika
grz3si3k
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 2004-05-22, 10:47

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: grz3si3k »

kurcze mam jakies głupie nawyki po KDE.. :twisted:
Awatar użytkownika
BlAdE
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2004-05-23, 20:35
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: BlAdE »

Dzisiaj wlasnie przesiadlem sie z KDE na xfce (KDE+OpenOffice.Org zabardzo zamulal system). Xfce jest dla mnie milutki w obsludze :P, szybko sie uruchami. Zauwazylem tez ze niedzialaja mi polskie znaki w xfce :( (trzeba bedzie jutro poszukac jak to naprawic :P)
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: Skyscraper »

BlAdE pisze:Dzisiaj wlasnie przesiadlem sie z KDE na xfce (KDE+OpenOffice.Org zabardzo zamulal system). Xfce jest dla mnie milutki w obsludze :P, szybko sie uruchami. Zauwazylem tez ze niedzialaja mi polskie znaki w xfce :( (trzeba bedzie jutro poszukac jak to naprawic :P)
zlokalizowales poprawnie system?
Awatar użytkownika
BlAdE
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2004-05-23, 20:35
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: BlAdE »

TAK
W KDE wszystkie polskie znaczki dzialaja poprawnie :), konsola tez ladnie wyswietla polskie znaczki :) Hmm... wkleilbym rezultat polecenia locale, ale niedziala kopiuj z aterm/konsole/xfterm4 do firefoxa :P
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: Sad Mephisto »

Blade, użyj Klippera (czy jak się ten KDE-owski multischowek nazywał.....) :wink:
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
BlAdE
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2004-05-23, 20:35
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: BlAdE »

Sad Mephisto pisze:Blade, użyj Klippera (czy jak się ten KDE-owski multischowek nazywał.....) :wink:
Dziala :), thx
Awatar użytkownika
grz3si3k
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 2004-05-22, 10:47

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: grz3si3k »

BlAdE pisze:TAK
W KDE wszystkie polskie znaczki dzialaja poprawnie :), konsola tez ladnie wyswietla polskie znaczki :) Hmm... wkleilbym rezultat polecenia locale, ale niedziala kopiuj z aterm/konsole/xfterm4 do firefoxa :P
albo rolki... :lol:
Kamil
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2004-05-27, 17:14

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: Kamil »

A czy ktoś może porównać fluxboxa z xfce?? Aktualnie korzyssam z tego pierwszego, a niechce mi sie eksperymentować na własnej skórze.
dot
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2004-05-27, 19:30

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: dot »

A czy ktoś może porównać fluxboxa z xfce?? Aktualnie korzyssam z tego pierwszego, a niechce mi sie eksperymentować na własnej skórze.
Mysle ze jednak powinienes, to niczym nie grozi, a mnie xfce zdecydowanie bardziej przypadlo do gustu.
Awatar użytkownika
grz3si3k
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 2004-05-22, 10:47

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: grz3si3k »

8) moze gdyby nie te konsole :lol: ??
a tak xfce jest fajniejszy i leciutki :roll:
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: rapid »

ja osobiscie uzywam fluxboxa ale w wakacje gdy bede mial troszeczke czasu przetstuje icewm z powodu jego mozliwosci ktore sa ogromne...
Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: ahes »

osobiscie uzywam blackboxa. spelnia on moje wymagania i jest cholernie szybki. co do fluxboxa to na mojej maszynie nie dziala zbyt ciekawie. autorzy wyszli z innego zalozenia przy projektowaniu. szybkosc, mimo ze dla wielu z was jest to nieodczuwalna roznica, zeszla na drugi plan. fluxbox jest bardzo ladny jednak u mnie np. na otwarcie menu musze chwilke czekac, gdzie w blackboxie dziala to natychmiastowo. oczywiscie sa jeszcze inne, takze szybkie odmiany blackboxa jak hackbox, openbox.
xfce pamietam z pierwszego wydania. zapowiadal sie calkiem ciekawie. byla to pewna nowosc. nie wiem jak teraz wyglada, ale podejrzewam ze w designie nie wiele sie zmienilo. nie wiem czy warto porownywac window managery poniewaz to kwestia gustu. a jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje. ja wole menu ukryte pod prawym przyciskiem myszy, wiec wybieram blackboxa :P
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
Kamil
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2004-05-27, 17:14

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: Kamil »

Z czego instalujecie xfce: ze Ľródeł czy paczki?
Ja jakos nie moge go uruchomić. Wywala mi jakiś bład z gtk (właśnie uaktualniam pacze, mam nadzieje, że to pomoże). :evil:
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: XFce 4 Desktop Environment

Post autor: Skyscraper »

Kamil pisze:Z czego instalujecie xfce: ze Ľródeł czy paczki?
Ja jakos nie moge go uruchomić. Wywala mi jakiś bład z gtk (właśnie uaktualniam pacze, mam nadzieje, że to pomoże). :evil:
najczesciej z tej DUZEJ (10MB ?) paczki ktora mozna znalezc na oficjalnej stronie projektu
do tego osobiscie kompilowane i paczkowwane pluginy
ODPOWIEDZ