Enlightenment DR17

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Grzeslaw
Użytkownik
Kontakt:

Re: Enlightenment DR17

Post autor: Grzeslaw »

ogro pisze:
bocian pisze:Zanim uruchomisz enlightenment, odpal wcześniej iksy.
Np. weź sobie plik /etc/X11/xinit/xinitrc.twm, wykasuj wszystko poniżej linijki "start some nice programs" i wpisz tam

Kod: Zaznacz cały

exec /ścieżka/do/binarki/enlightenment
(w e16 jest to ${prefix}/enlightenment/bin/enlightenment). Skopiuj sobie ten plik do $HOME/.xinitrc.
Uruchamiaj przez startx.
niestety lipa, ciagle to samo :(
To może zainstaluj wszystkie paczki ze strony , bo widze, że wszystkiego nie zainstalowałeś.

A potem tak:

1) Zahaszuj w ~/.xinitrc linijke z np. fluxboxem czy czego tam używasz.
Jesli nie masz ~/.xinitrc to tak jak kolega mówił: /etc/X11/xinit/xinitrc ale samo xinitrc (to jest gl. moze blad polegal na tym ze uzywasz innego WM)

2) pod lub nad w.w. linijka dodaj taką:

exec enlightenment
3) Uruchom E17 poprzez

startx
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik

Post autor: brx »

24h używałem tego środowiska i mam troche mieszane uczucia. Na pierwszy rzut oka super wygląd przy bardzo dobraj szybkości działania, ale z czasem wodotryski męczą. Po drugie klikajna konfiguracja (~/.fluxbox RULES!!!) Może to tylko przyzwyczajenia, ale jak narazie zostaje na fluxboxie :roll: a Enlightenmentem będę wśród kumpli screenshotami szpanował i animowaną tapetą :twisted:
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Grzeslaw »

brx pisze:24h używałem tego środowiska i mam troche mieszane uczucia. Na pierwszy rzut oka super wygląd przy bardzo dobraj szybkości działania, ale z czasem wodotryski męczą. Po drugie klikajna konfiguracja (~/.fluxbox RULES!!!) Może to tylko przyzwyczajenia, ale jak narazie zostaje na fluxboxie :roll: a Enlightenmentem będę wśród kumpli screenshotami szpanował i animowaną tapetą :twisted:
Jestem tego samego zdania :D Równierz na pierwszy rzut oka mnie powaliło, ale jak się wgłębiłem. to zrozumiałem. że jeszcze nie jest dopracowane te E17. Przyznam, iż konfiguracja nie jest tak fajnie rozwiązana, poniewarz samych plików konfiguracyjnych sie edytuje się, tylko są one kompilowane. Szybkość za to jest rewelacyjna jak na takie efekciarstwo, i pozostanie to grubym plusem. Minusa musze dać natomiast za tray;a który nie jest tak fajnie rozwiązany jak w FB. No i Maxymalizacja okien, która zasłania trey'a jest równierz nieporęczna. No i no końcu te skaczące pulpity po najechaniu na boczną krawędź ekranu :? - chociarz sądzę, iż to akurat można gdzies pewnie ustawic. Jak kolega zostane przy Fluxboxie, który jak dla mnie wymiata :twisted:
przemek999
Pomocnik

Post autor: przemek999 »

brx, Grzeslaw neistety racja - bajerków jest stanowczo zbyt dużo. Wolę swojego Fluxboksa :]
Pozdrawiam Przemek.
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kosma »

echo '#!/bin/sh' > ~/.xinitrc
echo exec `which enlightenment` >> ~/.xinitrc
I przez startx...
Kot, etatowy opieprzacz z zakresu kart AC'97.
Malin

Post autor: Malin »

Tak wiec mi enlightenment segfaultuje:

Xlib:  extension "XINERAMA" missing on display ":0.0".
E17 INIT: XINERAMA CHOSEN: [0], 1024x768+0+0
**** SEGMENTATION FAULT ****
Mam glx zaladowane, kawalek z xorg.conf:

...
Load  "glx"
...
Driver      "nvidia"
...
glxinfo tez nie za wiele mi mowi, tzn mowi mi ze mam odpowiedni modul. Google nie daje jakiejs odpowiedzi na ten problem. Na forum po wpisaniu hasla glx tez ciekawych rzeczy sie nie dowiedzialem. Jakies pomysly ? :>
Dodam ze jedyna opcja z ktora kompilowalem e17 to --prefix=/usr/
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Kontakt:

Wyłącz ulimit dla core:

ulimit -S -c unlimited
Odpal e17:

enlightenment-0.17
Powinien zostawić plik core. Teraz odpal gdb:

gdb `which enlightenment-0.17` core
Wydaj polecenie backtrace i wklej to, co wyrzuci.
Malin

Niestety plik core nie jest tworzony. Nie tworzy sie ani w $HOME, ani w ./ ani w /var/log ( wolalem poszukac :} )
log_out
Użytkownik

Post autor: log_out »

Musze potwierdzić zdanie przedmówców :) mimo że E17 na pierwszy rzut oka powala efekciarstwem to niestety męczy po dłuższej chwili swoim niedopracowaniem, praktycznie nic jeszcze nie działa jak powinno, konfiguracja jest uciążliwa i udziwniona do granic rozsądku, stabilność poszczególnych modułów daje wiele do życzenia, jeszczce duuużo czasu upłynie zanim ten WM będzie się nadawał na normalny desktop :)

Szkoda że inne WM'y nie są tak zoptymalizowane, starczy wlączyć sprzętowe cienie w XFCE i zwalnia o 50%, tutaj softwareowe wogóle nie spowalniają :)
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Kontakt:

To napisz:

gdb `which enlightenment-0.17`
Wydaj polecenie a kiedy się wywali

backtrace
.
Może tak zadziała?
Malin

No wiec na run zareagowal komunikatami:

(no debugging symbols found)
A na backtrace:

(gdb) backtrace
No stack.
Z paczek lazi, ale jak chce samemu najnowszego cvsa skompilowac no to pupa =). Pozostaje przeinstalowac slacka, ale to zrobie jak wyjdzie 10.2, bo mam troszke namieszane z bibliotekami.
BeteNoire
Użytkownik

Post autor: BeteNoire »

Malin, a co za różnica - current czy 10.2? Poza tym: jakie zamieszanie? Jeśli używasz checkinstalla to installpkg/removepkg i problemy rozwiązane.
Mi się udało skompilować E17 bez większych problemów - raz musiałem zmienić kolejność kompilacji bibliotek- epsilon dać po embryo i edje. I z tego co widzę w swoim kompilacie (oraz w Elive) to środowisko ma ciekawą przyszłość przed sobą jeśli... developerzy bardziej wezmą się do roboty i wypuszczania pełnych releasów. KDE, przy efektach E17, się po prostu chowa, o Gnome już nie wspominając. Co do funkcjonalności dużo się nie wypowiem, bo w CVS widzę sporo folderów ze źródłami jakichś pierdółek czy dodatków, których jeszcze nie skompilowałem. Ale sam tryb edycji, żeby poustawiać wszystko za jednym zamachem - to ciekawa rzecz.
Malin

BeteNoire chodzi o to ze nie zawsze uzywalem checkinstalla =]
BeteNoire
Użytkownik

Post autor: BeteNoire »

To był błąd :]
malloy
Użytkownik

Post autor: malloy »

Sciagnalem sobie Elive i obejrzalem obie wersje (DR16 i DR17) i szczerze mowiac bardziej podoba mi sie DR16. Instalowac mi sie tego nie chce, szczerze mowiac to potwierdzam poprzednie opinie: ladne, ale niedopracowane. Wlasciwie to konfiguracja wydaje mi sie jakas taka... biedna...
Najwieksza szkoda chyba, ze wlasnie ta konfiguracja siedzi w jakis binarkach, bo poza tym to chyba zapowiada sie naprawde ciekawy WM.
ODPOWIEDZ