Enlightenment DR17

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

sayetan
Moderator w st. spocz.

Re: Enlightenment DR17

Post autor: sayetan »

Enlightenment DR17 :] Też zamierzam go niedłuo przetestować :)
skrzat
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: skrzat »

fajny jest ale cosik nie moge pl literek zrobic :(
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kosma »

Ja też zamierzam przetestować.

Jak się to instaluje? Na stronie piszą że trzeba pełno rzeczy z CVSa ssać. Nie ma jakiegoś slackbuilda albo czegoś?
Kot, etatowy opieprzacz z zakresu kart AC'97.
sayetan
Moderator w st. spocz.

Być może jest na Extended Slackware, a jeżeli nie ma to ja moge zrobić, ale to dopiero po weekendzie.
przemek999
Pomocnik

Post autor: przemek999 »

sayetan na Extended jest e16 - na forum archa można znaleść gotowy skrypt dla E17 - tylko trzeba by było go dostosować :wink:

http://www.get-e.org/
Pozdrawiam Przemek.
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik

Post autor: brx »

sayetan pisze:Enlightenment DR17 Też zamierzam go niedłuo przetestować
...mam przekompilowany. Wygląda imponująco i dział dosyć szybko. Chyba się z fluxboxem rozstane :twisted:

Tutaj lista wymaganych paczek:

Kod: Zaznacz cały

ecore-0.9.9.010  eet-0.9.10.010    enlightenment-0.16.999.010
edje-0.5.0.010   embryo-0.9.1.010  evas-0.9.9.010
Są z przed kilku tygodni, więc mogło się coś zmienic.
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu

Post autor: BeteNoire »

A kto już robił CVS'a? Idzie gładko czy 'po grudzie', bo właśnie ściągnąłem i nie wiem czy warto się za to zabierać?

Heh, proponuję z kilku poprzednich postów wydzielić osobny wątek do działu "Środowisko graficzne" : "Przesiadamy się na Enlightement" ;)
sayetan
Moderator w st. spocz.

No własnie wydzieliłem, bo sie zaczynał mały off top w temacie screenshot`ów robić.
brx czy czasem enlightenment-0.16.999.010 to nie pomyłka? W dokumentacji najnowszej wersji piszą, że jedynie w cvs jest nowa wersja i nie ma jeszcze oficjalnych archiwow
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kosma »

Różne rzeczy mówią. Na #forum.slackware.pl wczoraj Candy opowiadała nam o tym całym e17 i dzisiaj rano już były paczki by dozzie. :] Chodzi fajnie, tylko mam za stare freetype i czcionki bitmapowe mi krzaczy... poza tym muszę zmienić kilka opcji, a nie mam chyba skompilowanych narzędzi do konfiguracji... :(

Ale środowisko bardzo mi się podoba i raczej się na nie przesiadam - oczywiście dopiero, jak będę miał nowego kompa, bo na mojej "rakiecie" sama przezroczystość zżera mi sporo zasobów.
Kot, etatowy opieprzacz z zakresu kart AC'97.
kokosz
Użytkownik

Post autor: kokosz »

sayetan pisze:brx czy czasem enlightenment-0.16.999.010 to nie pomyłka? W dokumentacji najnowszej wersji piszą, że jedynie w cvs jest nowa wersja i nie ma jeszcze oficjalnych archiwow
brx pisze:Są z przed kilku tygodni, więc mogło się coś zmienic.
KrzychuG
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: KrzychuG »

BeteNoire pisze:A kto już robił CVS'a? Idzie gładko czy 'po grudzie', bo właśnie ściągnąłem i nie wiem czy warto się za to zabierać?
Zasadniczo nie ma problemow. Od czasu do czasu cos popsuja i ktorys z dodatkowych programow nie chce sie skompilowac, ale rzadko sie to zdarza. Dla gentoo jest bardzo fajny skrypt napisany w perlu, ktory aktualizuje calego e17, gdyby go tak przerobic to w slacku tez powinien ladnie dzialac. KLIK

Sam e17 wyglada ladnie (u mnie mniej wiecej tak), ale z polskimi znakami w menu jest problem. On uzywa utf8 i w menu widac jedynie kratki :(
It's time to quit the game...
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik

Post autor: brx »

sayetan pisze:brx czy czasem enlightenment-0.16.999.010 to nie pomyłka? W dokumentacji najnowszej wersji piszą, że jedynie w cvs jest nowa wersja i nie ma jeszcze oficjalnych archiwow
..sayetan, masz racje. Są to paczki zrobione ze snapshotów z 10 czerwca (chyba jedne z pierwszych które śmigały).Nazwa to już robota checkinstall :wink:

Byłem mile zaskoczony wyglądem i szybkością działania. Ale moim zdaniem trzeba poczekać na oficjalne wydanie, bo tutaj liczy się głównie stabliność.
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu
Kontakt:

brx pisze:Byłem mile zaskoczony wyglądem i szybkością działania. Ale moim zdaniem trzeba poczekać na oficjalne wydanie, bo tutaj liczy się głównie stabliność.
Akurat problemow ze stabilnoscia nie ma. U mnie e17 dziala od ponad 3 tygodni (co prawda nie bez przerwy, bo mniej wiecej co tydzien restartowalem komputer) i jeszcze nie zdarzylo sie by sie wywalil. Nieco gorzej jest z niektorymi programami, jak chociazby evidence (file manager), ktory aktualnie wisi u mnie jako defunct czy entangle (edytor menu), ktory wywala sie czasami po kliknieciu prawym przyciskiem myszy.
bocian
Użytkownik

Post autor: bocian »

KrzychuG pisze:ale z polskimi znakami w menu jest problem. On uzywa utf8 i w menu widac jedynie kratki
Jeśli za pozycje w menu jest odpowiedzialny jakiś plik tekstowy, to możesz sobie utworzyć taki plik w iso8859-2, a potem przekonwertować do utf-8 przy pomocy iconv. Do tego jeszcze odpowiednia czcionka i powinno zadziałać.
KrzychuG
Użytkownik
Kontakt:

bocian pisze:
KrzychuG pisze:ale z polskimi znakami w menu jest problem. On uzywa utf8 i w menu widac jedynie kratki
Jeśli za pozycje w menu jest odpowiedzialny jakiś plik tekstowy, to możesz sobie utworzyć taki plik w iso8859-2, a potem przekonwertować do utf-8 przy pomocy iconv. Do tego jeszcze odpowiednia czcionka i powinno zadziałać.
W e17 zaden z plikow konfiguracyjnych nie jest juz plikiem tekstowym. Oni opracowali wlasny system, konfigi sa zapisywane w postaci binarnej i do niej "kompilowane" specjalnym programem. Szczerze mowiac jakos nie specjalnie zalezy mi na polskich znakach, uzywam angielskiego menu, ale zwracam tylko uwage na fakt, ze jakis problem istnieje.
ODPOWIEDZ