Emulator konsoli pod X

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

log_out
Użytkownik

Re: Emulator konsoli pod X

Post autor: log_out »

Terminal z XFCE (działa też bez całego XFCE) to bardzo dobry wybór, wgodny jak ten z KDE czy gnome a znacznie szybciej działa ;)
Awatar użytkownika
benetnash
Moderator w st. spocz.
Kontakt:

Post autor: benetnash »

BeteNoire pisze:Dobra, pokazcie screeny waszych terminali :)
screen mojego terminala możesz sobe sam zrobić:
1)odpalasz rxvt -bg black -fg lightblue -T 'rxvt' -sb /* reszta ustawień domyślna... */
2)wpisujesz export PS1='\[\e[35m\]\W#\[\e[0m\] '
3)szalejesz
4)robisz screena i go podziwiasz
Pozdrawiam :P
[url=http://www.icpnet.pl/~benetnash/benetnash.asc]GnuPG[/url]
patpi
Użytkownik

Post autor: patpi »

Fakt1: funkcjonalnosc kopiowania i zaznaczania tekstu w konsoli za pomoca prawego przycisku myszki jest IMVHO REWELACYJNA

Fakt2: terminale z ktorych korzystalem i ktore obsluguja w/w wklejanie to: konsole, gnome-terminal, terminal (xfce extra)

Problem1: Na desktopie to uzywam jednej z w/w konsoli ale na serwerze nie chce tych wszystkich zaleznosc ciaganych z gnome lub KDE (terminal-xfce niby ciagnie wzglednie malo ale z innych powodow odpada)

Pytanie: Czy istnieje jakis "lekki" terminal majacy mozliwosc kopiowania/wklejania myszka tekstu?[*] [**]

[*] Gdyby ktos zechcial powiedziec "wyproboj po kolei wymienionych wyzej termow" to powiem ze 95% z nich uzywalem swego czasu, nie mialy (wtedy) tej funkcji
[**] Oczywiscie wiem ze mozna przytrzymujac lewy przycisk myszki zaznaczyc tekst i wkleic go klikajac rolka, ale ... na serwerku nie ma myszki z rolka :cry:

PS. A moze da sie jakos "dorobic" tako funkcjonalnosc? Tak jak dzialanie Home/End w rxvt -- dzieki Kosma za ten tips
BeteNoire
Użytkownik

Post autor: BeteNoire »

Konsole
http://www.lynucs.org/index.php?screen_ ... 1&m=screen
:twisted:
Najbardziej uniwersalny terminal emulator.
patpi pisze:Pytanie: Czy istnieje jakis "lekki" terminal majacy mozliwosc kopiowania/wklejania myszka tekstu?
A środkowy przycisk, panocku, to co? ;)
bocian
Użytkownik

Post autor: bocian »

patpi pisze:Czy istnieje jakis "lekki" terminal majacy mozliwosc kopiowania/wklejania myszka tekstu?
Na pewno mają taką funkcję (próbowałem): xterm, rxvt, urxvt, eterm, aterm. Wszystkie pozostale pewnie też.
patpi pisze:Oczywiscie wiem ze mozna przytrzymujac lewy przycisk myszki zaznaczyc tekst i wkleic go klikajac rolka, ale ... na serwerku nie ma myszki z rolka

Kod: Zaznacz cały

Option "Emulate3Buttons"
ODPOWIEDZ