XFree86

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

CooL
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2004-05-29, 23:47
Lokalizacja: warszawa

XFree86

Post autor: CooL »

Mam taki porblem, jak odpalam jaki kolwiek program, np. MPlayer z nakladka graficzna, z konsoli, to program sie odpla ale na konsoli pojawiaja sie bledy "Xlib: extension "SHAPE" missing on display ":0.0"." Xfree na poczatku mialem z pakietow slacka9.1 - >current, potem odinstalowalem pakiety i skompilowalem, a blad zostal, spotkal sie ktos z czyms takim ?
dzolnierz

Re: XFree86

Post autor: dzolnierz »

CooL pisze:(...) ale na konsoli pojawiaja sie bledy "Xlib: extension "SHAPE" missing on display ":0.0"."
W /etc/X11/XF86Config dopisz w sekcji "Module":
Load "extmod"

Powinno pomóc.
CooL
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2004-05-29, 23:47
Lokalizacja: warszawa

Re: XFree86

Post autor: CooL »

niestety ten wpis jest juz w XF86Config....
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: XFree86

Post autor: rapid »

czy ten blad jest bardzo uporczywy i przez niego cos sie dzieje w systemie? Jezeli w niczym nie przeszkadza to po prostu zglos buga i tyle. Mi w konsoli wysypuje cala mase bledow zwiazanych z oprogramowaniem i dopoki nic nie przeszkadza mi w pelnym uzytkowaniu tych programow i poki te programy dzialaja jak powinny nie przejmuje sie tym. Oprogramowanie OS ogolnie zawiera bardzo duzo bledow ;)
CooL
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2004-05-29, 23:47
Lokalizacja: warszawa

Re: XFree86

Post autor: CooL »

Moze nie bardzo, ale np. MPlayer z Gui, wywala blad w okienku i jeszcze piszczy glosniczkiem ;-) No i w defaultowym skinie zamiast owalnego okienka, mam owalne i do tego czarna prostokatna ramke.... Nie jest to chyba nic przeszkadzajacego funkcjonowac aplikacjom, ale jest to ciut upierdliwe ;-) a skoro jest sie gdzie zapytac, to czemu nie sprobowac...
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: XFree86

Post autor: rapid »

DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: XFree86

Post autor: DanielLinux »

A jak uruchamiasz Mplayera z gui ??
sprawdĽ na konsoli:
gmplayer
u mnie zamiast skina pojawiał się czarny prostokąt gdy wpisywałem:
gmplayer&
ODPOWIEDZ