Kompilacja Xorg 7.0

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

kozilolek
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 2005-08-27, 10:41

Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: kozilolek »

Czy ktorys z forumowiczow kompilowal moze xorg 7.0? Bo ja pomimo szczerych checi nie moge sie polapac o co w tym chodzi. Czy moglby ktos napisac jak sie chociaz za to zabrac?

Z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Webmaax
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 2004-10-12, 22:31
Lokalizacja: Wałcz

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: Webmaax »

Cos ci nie dziala ze chcesz kompilowac xy?
Jak juz bardoz chcesz to proponuje poprzez SlackBuild'a ;)
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: difrost »

kozilolek pisze:Czy ktorys z forumowiczow kompilowal moze xorg 7.0? Bo ja pomimo szczerych checi nie moge sie polapac o co w tym chodzi. Czy moglby ktos napisac jak sie chociaz za to zabrac?
Zamiast brac sie za wersje modularna, to wez sie za 6.9.0 -- KOD JEST DOKLADNIE TEN SAM! Nie proponuje korzystac ze SlackBuilda tego dostarczanego z Slackware - bedziesz mial wtedy zaszyte freetype i fontconfig wewnatrz pakietu x11, co jest straszna glupota!

P.S: Tak na marginesie, to nastepne wersje Xorg, beda juz wydawane tylko w wersji modularne! Ma to niby ulatwic wdrazanie nowych wersji w dystrybucjach - troche w tym prawdy jest :)
[url=http://bdtk.sourceforge.net][img]http://pin.if.uz.zgora.pl/~beton/bdt-ready.png[/img][/url] #337142
--------------------------------------------
"I had a letter in the post today. It said 'Gas Bill'. It sounds a tempting offer." -- Alan Cox
"Users have been trained that when a computer bluescreens and losing all of their data, it's either (a) just the way things are, or (b) it's microsoft's fault." -- Theodore Tso
Awatar użytkownika
coffee_man
Użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 2006-01-18, 20:35
Lokalizacja: Tworóg
Kontakt:

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: coffee_man »

Ja też chciałbym zainstalować nowe X'y. Ale nie wiem, jakie pakiety skompilować, bo na ftp (ftp://ftp.freedesktop.org/pub/xorg/X11R7.0/src) jest ich strasznie dużo. Zna ktoś może adresy paczek z X'ami? Interesują mnie wersje X11R6.9 i X11R7.0
Pozdrawiam!
[center][url=http://tworoginaczej.prv.pl/][img]http://img142.imageshack.us/img142/8149/tworogusebarxw3.jpg[/img][/url][/center]

[center]www.kernelservice.blogspot.com[/center]
Awatar użytkownika
amigib
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 2004-11-22, 02:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: amigib »

http://dropline-gnome.sourceforge.net/f ... php?t=4771


niestety nie udało mi się uruchomić xgl :/
Slackware - Separates men from the boys

Registered linux user #382891
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: log_out »

Zamiast brac sie za wersje modularna, to wez sie za 6.9.0 -- KOD JEST DOKLADNIE TEN SAM!
Wcale nie jest dokładnie to samo ! gdyby było to by nie było problemów z kompatybilnością, wiele rzeczy jest poprzestawianych, do tego w 6.9 brakuje wielu nagłówków potrzebnych do kompilacji XGL a teraz to chyba każdy do tego dąży ;)

Niestety sam walcze z kompilacją 7.0 od miesiąca ponad, nie udało mi sie uzyskać działającej wersji :|
h4llbX
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2005-12-21, 09:36

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: h4llbX »

Bardzo prosze TU jest opis wg ktorego stawialem na slacku ..... chodzi/chodzilo wszystko bez zarzutu ;-)
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: log_out »

Bardzo prosze TU jest opis wg ktorego stawialem na slacku ..... chodzi/chodzilo wszystko bez zarzutu ;-)
robiłem według tego samego i nie działało wszystko ;)
Awatar użytkownika
Lashlo
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 2006-02-26, 12:13

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: Lashlo »

Jak ktoś chce pobawić się Xgl'em to w Archu to mozna łatwo zainstalować. W repo jest modularne X11 i są też repozytoria z Xgl'em z cvs'u. A sam system podobny do slackware.
Awatar użytkownika
kwidzin
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 2004-09-20, 18:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: kwidzin »

Xglem mozna sie co najwyżej pobawić. Jak dla mnie ten wynalazek jest obecnie w stadium bardzo "rozwojowym". Uważam, że nie ma sensu zbytnio kombinować z systemem tylko po to aby sobie zakręcić kilka razy kostką. Wbrew powszechnym opiniom niestety na kartach typu GeForce2 xgl jednak trochę przycina. Generalnie do codziennej pracy xgl nie polecam.
Linux Registered User #417093
Awatar użytkownika
Lashlo
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 2006-02-26, 12:13

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: Lashlo »

Comrade pisze: Jak dla mnie ten wynalazek jest obecnie w stadium bardzo "rozwojowym".
A instalowałeś to ?
Comrade pisze:Wbrew powszechnym opiniom niestety na kartach typu GeForce2 xgl jednak trochę przycina.
Może jesteś nadzwyczaj spostrzegawczy albo masz miernik klatek w oczach ale ja nic takiego nie zauważyłem a posiadam tą właśnie karte graficzną.

A ja plecam Xgl wreście kasa wydana na karte graficzną nie marnuje się.
Awatar użytkownika
kwidzin
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 2004-09-20, 18:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: kwidzin »

Kompilowałem wg wiki na archu, i twierdzę, że Gnome raz że wyglada na tym kiepsko to jednak przycina. Poza tym nie bardzo rozumiem twoje rozważania dotyczące karty graficznej. Wpierw piszesz, że masz GF2 potem coś o tym, że nie żałujesz wydanej kasy.
Linux Registered User #417093
Awatar użytkownika
Lashlo
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 2006-02-26, 12:13

Re: Kompilacja Xorg 7.0

Post autor: Lashlo »

Przecież ja GF2 nie kupiłem wczoraj tylko jakieś pare lat temu. Kiedyś GF2 nie było najtańszą kartą :roll:
Choć w zasaczie jest jedna rzecz które troche w Xgl mnie denerwuje, jak podjedzie się blisko kursorem do krawędzi pulpitu to od razu już ta "kostka" chce się kręcić.
ODPOWIEDZ