[HowTo] 5.1 dźwięk jak ?

W tym miejscu zapraszamy Was do współpracy. Czekamy na propozycje, sugestie i rady.
Moderatorzy zatroszczą się o to, by najlepsze teksty trafiły do FAQ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
fuku
Użytkownik
Kontakt:

Re: [HowTo] 5.1 dźwięk jak ?

Post autor: fuku » 2007-01-01, 17:37

jezeli mp3 jest zakodowana tylko w dwoch kanalach to jak nagle moze byc z tego 5.1 (6 kanalow)

Orientuje sie ktos czy mozna programowo za pomoca alsy rozdzielic czestotliwosci.. tak zeby niskie toby szly na subwoofer itd... ?:>

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik

Post autor: kazalot » 2007-01-01, 18:04

w alsie nie wiem, w mplayerze sa takie opcje ale ciezko mi powiedziec jak sie ma sprawa jakosci tego bo nie mam subwoofera ;) jak zbadasz temat to daj znac jakie odczucia.

chudy_dzik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: chudy_dzik » 2007-07-14, 11:05

Dobre i kopiowanie, ale ja z moim SB Audigy LS mam problem.

Albo nie umiem włączyć mixowania sprzętowego, albo go nie mam (raczej to drugie, bo pierwsze obadałem kiedyś). Niedawno kupiłem sobie zestaw 5.1 i owszem zrobiłem, żeby grały wszystkie głośniki, ale podmieniając stary plik .asoundrc straciłem możliwość słuchania dźwięku z kilku źródeł.

Na własną rękę próbowałem sklecić sobie plik zarówno z kopiowaniem sygnału na wszystkie głośniki, jak i z dmixem, ale nie umiem sobie z tym poradzić.

Może ktoś miał podobny problem i ma na nie gotowe rozwiązanie (plik asoundrc :D)?
http://daro.blogu.pl

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik

Post autor: kazalot » 2007-07-15, 12:57

sciagnij najnowsza alse moze bedziesz mial juz dmixa zintergowanego ze sterownikiem, pozatym w moim sb pamietam ze w alsamixerze byla pozycja ktora po zaznaczeniu kopiowala stereo na wszystkie kanaly. a jak nie to jest sporo tutoriali mozna sie szybko konfiguracji alsy nauczyc ;)

Awatar użytkownika
dreamwalker
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: dreamwalker » 2009-09-07, 11:26

A ja polecam (po prostu) zainwestować w Pulseaudio :)
W sumie dziwna sprawa, że jeszcze w głównym drzewku tego nie ma. Na szczęście jest w slackbuilds.org :]
[b]Niech Moc będzie z Wami![/b]

ODPOWIEDZ