Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

W tym miejscu zapraszamy Was do współpracy. Czekamy na propozycje, sugestie i rady.
Moderatorzy zatroszczą się o to, by najlepsze teksty trafiły do FAQ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: Sajmon »

BeteNoire pisze: Bardziej martwią mnie jednak te błędy związane z rozszerzeniem NoScript oraz fakt, że nowo skompilowany FF zupełnie nie chce przekierowywać linków do nowych tabów i uparcie usiłuje uruchomić drugą kopię siebie.
Może spróbuj przesunąć ~/.mozilla w inne miejsce i uruchom ponownie firefoxa, to samo zrób najpierw na koncie roota.
Hm..., u mnie działa wszystko poprawnie.
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: Sajmon »

BeteNoire pisze:Sajmon, zauważ, że to Ty pierwszy wspomniałeś o pliku .desktop. Ja zamieniłem ikony tak jak opisałem wyżej i w taskbarze mam lisa.
.
Ale wcześniej nie było tego opisu, tylko zawartość firefox.desktop.
W międzyczasie kiedy mnie wywaliło w trakcie pisanie odpowiedzi Ty zdążyłeś poprawić posta, prawda :D
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: BeteNoire »

Ty najpierw napisałeś:
To wklep mi tutaj zawartość tego pliku .desktop ,jego nazwę. jak i dokładną jego ścieżkę.
Od początku nie rozumiałem co to ma wspólnego z taskbarem, ale wkleiłem .desktop. Potem usunąłem, jak już podmieniłem ikony.
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: Sajmon »

Ok. postaram się Tobie wytłumaczyć co to ma wspólnego z taskbarem

Mówiłeś że Ci się świeci morda mozilli w taskbarze, jeśli dobrze zrozumiałem to jest to miejsce
gdzie jest też zegarek.
Pytając o zawartośc .desktop miałem na myśli właśnie ten .desktop który leży w
/opt/kde/share/apps/kappfinder/apps/Internet i należy do pakietu kdebase.

firefox.desktop który jest instalowany razem z firefoksem z SlackBuilda leży w /usr/share/applications i niema żadnego wpływu na ikonę /opt/kde/share/apps/kappfinder/apps/Internet/mozilla.desktop i tego co się wyświetla w taskbarze, jego można znaleźć w Menu KDE / Internet

Jeśli ktoś będzie miał ochotę to niech zmieni w skrypcie

to

Kod: Zaznacz cały

mkdir usr/share/applications

cat << FIREFOXDESKTOP > usr/share/applications/firefox.desktop
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Type=Application
Exec=/usr/bin/firefox
Name=Firefox
GenericName=Web Browser
GenericName[pl]=Przeglądarka WWW
#Icon=/usr/lib/firefox-1.0/icons/mozicon50.xpm
Icon=/usr/lib/firefox-$VERSION/icons/mozicon50.xpm
Terminal=0
Categories=Applications;Network;
FIREFOXDESKTOP
na

Kod: Zaznacz cały

mkdir -p opt/kde/share/apps/kappfinder/apps/Internet

cat << FIREFOXDESKTOP > opt/kde/share/apps/kappfinder/apps/Internet/mozilla.desktop
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Type=Application
Exec=/usr/bin/firefox
Name=Firefox
GenericName=Web Browser
GenericName[pl]=Przeglądarka WWW
Icon=/usr/lib/firefox-$VERSION/icons/mozicon50.xpm
MimeType=text/html
X-KDE-StartupNotify=true
FIREFOXDESKTOP
UWAGA:
Podmieniając ten kawałek skryptu nadpisujesz orginalny mozilla.desktop z KDE

PS.
Potem poprawię skrypt i podrzućę sayetanowi.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: BeteNoire »

Sajmon, problem z ikoną rozwiązuje jej zamiana, tak jak to napisałem wyżej i tak jak to kiedyś napisał w tym wątku Rush. Myślę, że ten Slackbuild powinien to robić za nas.

Ale mnie bardziej gnębi kwestia otwierania linków w tabach. Próbowałem już wszystkiego: odinstalowałem/instalowałem ponownie Tabbrowser Preferences, grzebałem w opcjach, zmieniałem opcje about:config, zmieniałem wpisy w user.js i za cholerę nie potrafię zmusić tego slackbuildowanego FF do otwierania zewnętrznych linków w nowych tabach. To bydlę uparcie próbuje mi otwierać nowe okno z nowego profilu. W kadu mam oczywiście ustawioną odpowiednią opcję. Ale mniejsza o kadu, bo nie tylko o kadu tu chodzi. Do tej pory to sam 'fajerfoks' dbał o zamianę nowych okien na nowe taby.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Nie muszę chyba mówić jakie uciążliwe jest 'copy & paste'... :/

Edit - po tygodniu: Muszę stwierdzić, że jestem zawiedziony. Poprawa szybkości działania FrajerFoxa jest naprawdę niewielka. Dodatkowo pojawiły się problemy, o których pisałem wyżej, a których nie idzie rozwiązać - przynajmniej mnie na to w chwili obecnej nie stać - nie mam czasu na przekopywanie ton dokumentacji.
dlugidll
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 2005-04-01, 11:27

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: dlugidll »

BeteNoire pisze:Sajmon za cholerę nie potrafię zmusić tego slackbuildowanego FF do otwierania zewnętrznych linków w nowych tabach.
.
ja tez nie, ale tak bardzo mi nie przeszkadza i kopiuje sobie linki z thunderbirda
BeteNoire pisze:Sajmon
. Do tej pory to sam 'fajerfoks' dbał o zamianę nowych okien na nowe taby.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Nie muszę chyba mówić jakie uciążliwe jest 'copy & paste'... :/
.
usun katalog ~/.mozilla/firefox/*
ewentualnie potem zainstaluj od owa firefoxa skompilowanego
wszystkie rozszerzenia beda dzialac normalnie-- tak bylo i jest u mnie

a co szybkosci to na sempronie 2500 dalem flagi wg
sayetan

Kod: Zaznacz cały

ARCH="athlon"

...
elif [ "$ARCH" = "athlon" ]; then
  OPTIMIZE="-march=athlon-xp -O3 -pipe -fomit-frame-pointer -m3dnow -msse -mmmx"
...
...

ac_add_options --enable-optimize="-march=athlon-xp -O3 -pipe -fomit-frame-pointer -m3dnow -msse -mmmx"

i smiga cconajmniej tak szybko jak pod windowsem, a zwazywszy, jak sie zawsze wlecze firefox i thunderbird pod linuxem to jest to duzy wzrost wydajnosci
[moderator](sayetan)

Kod: Zaznacz cały

 :)[/moderator]
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: Rush »

A ja mam teraz pytanie, czy kompilowal juz ktos liska 1.5beta ? Ja skompilowalem go z ciekawosci na QT i nie dosc, ze obrazkow nie wyswietlal to sie od razu wywalal ... Wogole to ten skrypt nastepnym razem udostepniajcie lepiej jako plik, bo sie ciezko kompiuje z przegladarki...
Madzia
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2005-08-04, 13:49

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: Madzia »

czy kompilowanie firefoxa cos daje oprocz tego ze dziala minimalnie szybciej? moze mozna cos do niego dorzucic albo jakos jeszcze usprawnic?
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: BeteNoire »

Madzia, albo Ci zadziała szybciej, albo nie zadziała. Mi zadziałał dopiero po przekompilowaniu i upgradzie GTK+2 do najnowszego currenta (2.6.10)
dlugidll pisze:
BeteNoire pisze:Sajmon za cholerę nie potrafię zmusić tego slackbuildowanego FF do otwierania zewnętrznych linków w nowych tabach.
.
ja tez nie, ale tak bardzo mi nie przeszkadza i kopiuje sobie linki z thunderbirda
A mi bardzo przeszkadza. Skopiowanie linku to 3-4 kliknięcia. To 4x więcej niż kliknięcie, żeby przekierować link do nowego taba...
Swoją drogą, mysz to bardzo funkcjonalne urządzenie ale jej dźwięk klikania jest o wiele bardziej wkurzający niż dźwięk klikania klawiatury :D ...

dlugidll pisze:a co szybkosci to na sempronie 2500 dalem flagi wg
sayetan
***********
ARCH="athlon"

...
elif [ "$ARCH" = "athlon" ]; then
OPTIMIZE="-march=athlon-xp -O3 -pipe -fomit-frame-pointer -m3dnow -msse -mmmx"
...
...

ac_add_options --enable-optimize="-march=athlon-xp -O3 -pipe -fomit-frame-pointer -m3dnow -msse -mmmx"
Hm, ja dawałem -Os zamiast -O3.
Awatar użytkownika
dedido
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 2005-05-21, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: dedido »

Jak dla mnie to Firefox z oficjalnych binarek (po polsku) jest szybszy od kompilowanego przeze mnie, jakich bym flag nie dawał - siakaś magia ;)
[size=75]Dzisiaj życie to nie sen
Jednak trzeba bawić się
No bo co innego pozostaje
W takim chorym kraju ... [/size]
Awatar użytkownika
pawian
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2005-05-13, 20:54

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: pawian »

jest sens kompilowac firefoxa na gtk1 bedzie dzialac szybciej?
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: BeteNoire »

Jeśli kompilacja Ci się uda to oczywiście, że będzie.
Awatar użytkownika
pawian
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2005-05-13, 20:54

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: pawian »

nieudalo sie skompiluje mi ktos? :D
przemek999
Pomocnik
Posty: 1157
Rejestracja: 2005-03-04, 18:27

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: przemek999 »

pawian spróbuj najnowszego 1.5 - jest nieco szybszy...
Pozdrawiam Przemek.
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Kompilujemy Firefoksa - (sposoby i dyskusja o rekompilacji)

Post autor: log_out »

Niestety kompilacja firefoxa 1.0.7 i 1.5 wywala mi się w tym samym miejscu :\ szczerze nie wiem co jest nie tak, widze tylko że coś nie gra z Xft, ale przecież Xft mam ;) szukałem na google to zalazłem ludzi z podobnym problemem ale zero odpowiedzi :\ jakieś pomysły ?
(.mozconfig wziąłem z tego wątku)

ps. nie kompiluje mi się też rozszeżenie negotiateauth nie wiem do czego służy ale w 1.5 jego kompilacja się wysypuje więc je wyłączyłem...

Kod: Zaznacz cały

 
c++ -o firefox-bin -I/usr/X11R6/include -fno-rtti -fno-exceptions -Wall -Wconversion -Wpointer-arith -Wcast-align -Woverloaded-virtual -Wsynth -Wno-ctor-dtor-privacy -Wno-non-virtual-dtor -Wno-long-long -pedantic -march=athlon-xp -Os -s -pipe -fshort-wchar -pthread -pipe  -DNDEBUG -DTRIMMED -march=athlon -O3 -s -pipe -m3dnow -msse -mmmx -DNDEBUG -DG_DISABLE_ASSERT  nsBrowserApp.o nsStaticComponents.o   -s -z combreloc  -L../../dist/bin -L../../dist/lib -L../../dist/lib/components  ../../dist/lib/libxulapp_s.a -L../../dist/bin -lmozjs -L../../dist/bin -lxpcom -lxpcom_core  -L../../dist/lib -lplds4 -lplc4 -lnspr4 -lpthread -ldl -lgtk-x11-2.0 -lgdk-x11-2.0 -latk-1.0 -lgdk_pixbuf-2.0 -lm -lpangocairo-1.0 -lpango-1.0 -lcairo -lgobject-2.0 -lgmodule-2.0 -ldl -lglib-2.0    -L/usr/X11R6/lib -lX11  -ldl -lm  ../../dist/lib/components/libxpcom_compat_c.a ../../dist/lib/components/libxpconnect.a ../../dist/lib/components/libuconv.a ../../dist/lib/components/libucvmath.a ../../dist/lib/components/libi18n.a ../../dist/lib/components/libnecko.a ../../dist/lib/components/libnecko2.a ../../dist/lib/components/libjar50.a ../../dist/lib/components/libpref.a ../../dist/lib/components/libcaps.a ../../dist/lib/components/librdf.a ../../dist/lib/components/libhtmlpars.a ../../dist/lib/components/libgfxps.a ../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a ../../dist/lib/components/libimglib2.a ../../dist/lib/components/libgkplugin.a ../../dist/lib/components/libwidget_gtk2.a ../../dist/lib/components/libgklayout.a ../../dist/lib/components/libdocshell.a ../../dist/lib/components/libembedcomponents.a ../../dist/lib/components/libwebbrwsr.a ../../dist/lib/components/libeditor.a ../../dist/lib/components/libtxmgr.a ../../dist/lib/components/libcomposer.a ../../dist/lib/components/libnsappshell.a ../../dist/lib/components/liboji.a ../../dist/lib/components/libchrome.a ../../dist/lib/components/libmork.a ../../dist/lib/components/libmozfind.a ../../dist/lib/components/libappcomps.a ../../dist/lib/components/libfileview.a ../../dist/lib/components/libremoteservice.a ../../dist/lib/components/libcommandlines.a ../../dist/lib/components/libtoolkitcomps.a ../../dist/lib/components/libpipboot.a ../../dist/lib/components/libpipnss.a ../../dist/lib/components/libpippki.a ../../dist/lib/components/libcookie.a ../../dist/lib/components/libxmlextras.a ../../dist/lib/components/libautoconfig.a ../../dist/lib/components/libsystem-pref.a ../../dist/lib/components/libtransformiix.a ../../dist/lib/components/libuniversalchardet.a ../../dist/lib/components/libwebsrvcs.a ../../dist/lib/components/libsearchservice.a ../../dist/lib/components/libbrowserdirprovider.a ../../dist/lib/components/libbrowsercomps.a ../../dist/lib/libunicharutil_s.a ../../dist/lib/libucvutil_s.a ../../dist/lib/libgtkxtbin.a ../../dist/lib/libgfxshared_s.a ../../dist/lib/libgfxpsshar.a ../../dist/lib/libgkgfx.a ../../dist/lib/libjsj.a ../../dist/lib/libxulapp_s.a  -L../../dist/lib -lmozpng -L../../dist/lib -lmozjpeg -lz   -L../../dist/bin -L../../dist/lib ../../dist/lib/libcrmf.a -lsmime3 -lssl3 -lnss3 -lsoftokn3   -L/usr/X11R6/lib -lXt -L../../dist/lib -lxpcom_compat
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x2f6): In function `nsFontMetricsXft::GetWidth(char const*, unsigned int, int&, nsRenderingContextGTK*)':
: undefined reference to `XftTextExtents8'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x509): In function `nsFontMetricsXft::SetupMiniFont()':
: undefined reference to `XftDefaultSubstitute'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x53c): In function `nsFontMetricsXft::SetupMiniFont()':
: undefined reference to `XftFontOpenPattern'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5a6): In function `nsFontMetricsXft::SetupMiniFont()':
: undefined reference to `XftTextExtents8'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x6fc): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawRect'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x733): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawRect'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x775): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawRect'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x7b9): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawRect'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x851): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawString8'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x8ac): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawString8'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x917): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawString8'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x969): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawString8'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x9c3): In function `nsFontMetricsXft::DrawUnknownGlyph(unsigned int, int, int, _XftColor*, _XftDraw*)':
: undefined reference to `XftDrawString8'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0xa1b): more undefined references to `XftDrawString8' follow
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x169f): In function `nsFontXft::~nsFontXft()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x171f): In function `nsFontXft::~nsFontXft()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x17ad): In function `nsFontXft::~nsFontXft()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x184c): In function `nsFontXft::GetXftFont()':
: undefined reference to `XftFontOpenPattern'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x18ae): In function `nsFontXft::GetTextExtents32(unsigned int const*, unsigned int, _XGlyphInfo&)':
: undefined reference to `XftTextExtents32'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x18e0): In function `nsFontXft::CharToGlyphIndex(unsigned int)':
: undefined reference to `XftCharIndex'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x192f): In function `nsFontXftUnicode::~nsFontXftUnicode()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x19af): In function `nsFontXftUnicode::~nsFontXftUnicode()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1a3d): In function `nsFontXftUnicode::~nsFontXftUnicode()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1b1d): In function `nsFontXftCustom::~nsFontXftCustom()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1b2d): In function `nsFontXftCustom::~nsFontXftCustom()':
: undefined reference to `XftUnlockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1bbd): In function `nsFontXftCustom::~nsFontXftCustom()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1bcd): In function `nsFontXftCustom::~nsFontXftCustom()':
: undefined reference to `XftUnlockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1c6d): In function `nsFontXftCustom::~nsFontXftCustom()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1c7d): In function `nsFontXftCustom::~nsFontXftCustom()':
: undefined reference to `XftUnlockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1d96): In function `nsFontXftCustom::CharToGlyphIndex(unsigned int)':
: undefined reference to `XftCharIndex'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1dc7): In function `nsFontXftCustom::SetFT_FaceCharmap()':
: undefined reference to `XftLockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1e4c): In function `nsAutoDrawSpecBuffer::Flush()':
: undefined reference to `XftGlyphExtents'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1e93): In function `nsAutoDrawSpecBuffer::Flush()':
: undefined reference to `XftDrawGlyphFontSpec'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1efc): In function `nsAutoDrawSpecBuffer::Draw(int, int, _XftFont*, unsigned int)':
: undefined reference to `XftGlyphExtents'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x1f6f): In function `nsAutoDrawSpecBuffer::Draw(int, int, _XftFont*, unsigned int)':
: undefined reference to `XftDrawGlyphFontSpec'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x2053): In function `nsFontXft::DrawStringSpec(unsigned int*, unsigned int, void*)':
: undefined reference to `XftGlyphExtents'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x2111): In function `nsFontXft::DrawStringSpec(unsigned int*, unsigned int, void*)':
: undefined reference to `XftGlyphExtents'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x216a): In function `nsFontXft::DrawStringSpec(unsigned int*, unsigned int, void*)':
: undefined reference to `XftDrawGlyphFontSpec'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x29b4): In function `nsFontMetricsXft::SetupFCPattern()':
: undefined reference to `XftDefaultSubstitute'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x2c25): In function `nsFontMetricsXft::PrepareToDraw(nsRenderingContextGTK*, nsDrawingSurfaceGTK*, _XftDraw**, _XftColor&)':
: undefined reference to `XftDrawSetClipRectangles'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x307f): In function `nsFontXftCustom::DrawStringSpec(unsigned int*, unsigned int, void*)':
: undefined reference to `XftLockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x31c5): In function `nsFontXftCustom::GetTextExtents32(unsigned int const*, unsigned int, _XGlyphInfo&)':
: undefined reference to `XftGlyphExtents'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x3217): In function `nsFontXftCustom::GetTextExtents32(unsigned int const*, unsigned int, _XGlyphInfo&)':
: undefined reference to `XftTextExtents32'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x3237): In function `nsFontXftCustom::GetTextExtents32(unsigned int const*, unsigned int, _XGlyphInfo&)':
: undefined reference to `XftLockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x33c6): In function `nsFontMetricsXft::~nsFontMetricsXft()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x354f): In function `nsFontMetricsXft::~nsFontMetricsXft()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x36cf): In function `nsFontMetricsXft::~nsFontMetricsXft()':
: undefined reference to `XftFontClose'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x48ee): In function `nsFontMetricsXft::FindFont(unsigned int)':
: undefined reference to `XftFontOpenPattern'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x49dd): In function `nsFontMetricsXft::FindFont(unsigned int)':
: undefined reference to `XftFontOpenPattern'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x50b5): In function `nsFontMetricsXft::DrawString(char const*, unsigned int, int, int, int const*, nsRenderingContextGTK*, nsDrawingSurfaceGTK*)':
: undefined reference to `XftGlyphExtents'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5118): In function `nsFontMetricsXft::DrawString(char const*, unsigned int, int, int, int const*, nsRenderingContextGTK*, nsDrawingSurfaceGTK*)':
: undefined reference to `XftDrawGlyphFontSpec'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5375): In function `nsFontMetricsXft::CacheFontMetrics()':
: undefined reference to `XftLockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5827): In function `nsFontMetricsXft::CacheFontMetrics()':
: undefined reference to `XftUnlockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5892): In function `nsFontMetricsXft::CacheFontMetrics()':
: undefined reference to `XftTextExtents16'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5994): In function `nsFontMetricsXft::CacheFontMetrics()':
: undefined reference to `XftUnlockFace'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5f95): In function `nsFontMetricsXft::DrawString(unsigned short const*, unsigned int, int, int, int, int const*, nsRenderingContextGTK*, nsDrawingSurfaceGTK*)':
: undefined reference to `XftGlyphExtents'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsFontMetricsXft.o)(.text+0x5ff8): In function `nsFontMetricsXft::DrawString(unsigned short const*, unsigned int, int, int, int, int const*, nsRenderingContextGTK*, nsDrawingSurfaceGTK*)':
: undefined reference to `XftDrawGlyphFontSpec'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsDrawingSurfaceGTK.o)(.text+0x394): In function `nsDrawingSurfaceGTK::~nsDrawingSurfaceGTK()':
: undefined reference to `XftDrawDestroy'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsDrawingSurfaceGTK.o)(.text+0x424): In function `nsDrawingSurfaceGTK::~nsDrawingSurfaceGTK()':
: undefined reference to `XftDrawDestroy'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsDrawingSurfaceGTK.o)(.text+0x4b4): In function `nsDrawingSurfaceGTK::~nsDrawingSurfaceGTK()':
: undefined reference to `XftDrawDestroy'
../../dist/lib/components/libgfx_gtk.a(nsDrawingSurfaceGTK.o)(.text+0x902): In function `nsDrawingSurfaceGTK::GetXftDraw()':
: undefined reference to `XftDrawCreate'
collect2: ld returned 1 exit status
gmake[4]: *** [firefox-bin] Error 1
gmake[4]: Leaving directory `/home/artur/Instalki/mozilla/fajerfox/browser/app'
gmake[3]: *** [libs] Error 2
gmake[3]: Leaving directory `/home/artur/Instalki/mozilla/fajerfox/browser'
gmake[2]: *** [tier_99] Error 2
gmake[2]: Leaving directory `/home/artur/Instalki/mozilla/fajerfox'
gmake[1]: *** [default] Error 2
gmake[1]: Leaving directory `/home/artur/Instalki/mozilla/fajerfox'
gmake: *** [build] Error 2
Zablokowany